VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na konci roku můžeme být úplně někde jinde, to je sport, ví mladý obránce David Bahounek

03.11.2015 | David Motloch

AZ se po 19. kolech pohybuje ve spodní části tabulky, ale nikde není psáno, že se zde bude držet po celou dobu základní části. O nevyzpytatelnosti ledního hokeje sám dobře ví obránce David Bahounek. Ten má v těchto dnech plný program, dostal totiž pozvánku do kempu reprezentační dvacítky. Pozornosti tak neunikl ani havířovské redakci, která s nadějným obráncem udělala rozhovor. A kromě situace v AZetu a osobních statistik se dostala na řadu i již zmiňovaná pozvánka do reprezentačního srazu.

Davide, ty působíš v mužském výběru Azetu druhým rokem. Už loni si dostával na ledě dost prostoru, letos patříš dokonce, z hlediska počtu odehraných zápasů, k nejvytěžovanějším hráčům Havířova. Cítíš i ty sám v tomto ohledu nějaký posun dopředu, nebo to jsou pro tebe jen čísla?

Tak jistě, jsem rád za důvěru co dostávám od trenérů. Určitě to pro mě nejsou jen čísla, každé minuty odehrané na ledě si vážím a sám osobně vím a cítím, že mě to posune jedině dopředu.

Loni si tu vlastně přišel jako takový zelenáč, letos stále patříš mezi nejmladší hráče, ale už tu máš přeci jen něco odehrané. Cítíš se třeba letos na ledě sebevědomější?

No, přece jen jsem v šatně furt ten mladý, ale cítím se o něco jistější na ledě. Stále sbírám zkušenosti od starších, jak spoluhráčů, tak i protihráčů.

Ty patříš svým herním stylem spíše mezi ty opatrnější obránce, ale jak loni, tak letos se ti podařilo vstřelit branku. Možná je to signál zkoušet střílet častěji, nemyslíš? Nemáš už třeba teď na ledě chuť občas trochu zariskovat a podpořit více útok?

Tak snažím se střílet na bránu vždy, když to jde, ale je to přesně tak, spíše jsem v tomto ohledu ještě opatrný. Jsem přeci jen ještě mladý a ne tolik zkušený. Ale snažím se na to tolik nemyslet a hrát hokej už i s větším rizikem. Je to přece jen riziková hra, buď to vyjde, a nebo ne. Určitě, když to půjde, tak vždy rád podpořím útok.

Havířov momentálně potřebuje každou branku, takže by se tvůj další příspěvek určitě hodil. 12. místo v tabulce není po 19 kolech nutně alarmujícím znakem, ale čím si vysvětluješ, že se Havířov zatím pohybuje především ve spodní části tabulky?

Body by vždy pomohly, jak ode mě, tak od kohokoli jiného. I když je už 19. kolo, tak na konci roku to může být zase úplně jinak. V hokeji a sportu všeobecně to tak chodí. My jsme odehráli hodně zápasů velmi vyrovnaně a to i s těžkými soupeři. Kolikrát ale dostaneme nešťastnou branku a veze se to s námi pak po celý zápas, kdy se nám pak ty branky naopak nedaří dávat. Celkově by nám asi prospělo zlepšit hru v obranném pásmu a využívat více přesilovky.

AZ a vlastně celou soutěž nyní čeká reprezentační pauza, ta se ale tebe netýká. Dostal si totiž pozvánku na sraz reprezentační dvacítky. Dostal si už nějaké instrukce, jak to na něm bude vypadat a případně s čím do něj jdeš ty osobně?

Na internetu byl akorát program, ten jsem si přečetl, ať vím, jak to bude vše probíhat. Nějaké konkrétnější instrukce jsem nedostal. Na sraz odcházím s cílem vyhrát, ale hlavně je pro mě důležité získání dalších zkušeností. Chci se udržet v užším kádru reprezentace.

Ty jsi v minulosti prošel i jinými výběry, ale reprezentační dvacítka už je jen jediný krok od mužské reprezentace. Takhle dopředu hokejisté většinou nekoukají, ale vidíš ve výběru U20 svůj vrchol nebo cítíš že se můžeš dostat ještě výše, třeba i do mužského áčka?

Osobně jsem nad tímhle ještě nepřemýšlel. Teď je pro mě primárním úkolem udržet se ve zdejším kádru.

Davide, teď se vrátíme zpět do Havířova. Tým se nenachází v jednoduché pozici, má za sebou tři porážky, ve kterých zamrzí především ta se Šumperkem a s Přerovem. Jak řekl i trenér Mikeš, ne poprvé se stalo, že vás slabá produktivita stála celý zápas. Já se chci zeptat, jak se dá tento herní prvek zlepšit? Jak se dá třeba na tréninku pilovat střelba?

Tak především musí každý hráč sám vědět, jakým způsobem to vypilovat. To, co potřebuje zlepšit, ví jen on sám a přesně na to se pak musí zaměřit.

Poslední otázkou se chci zeptat na nadcházející utkání proti Benátkám. Hrajete doma, navíc proti poměrně oblíbenému soupeři. Každému je ale jasné, že to za současné situace bude nesmírně těžké. Jak podle tebe na Benátky zahrát, abyste si po zápase mohli s diváky užít děkovačku za tři body?

Žádný zápas není lehký, ale pokud chceme myslet na vítězství, tak musíme být hned ze začátku aktivnější, dohrávat souboje, střílet na bránu a dávat góly, což se nám teď moc nedařilo. Musíme začít hrát jednoduše.

Davide, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí na právě probíhajícím reprezentačním srazu!