Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Nabídka AZetu mi dávala smysl po všech stránkách, přiznává Kofroň. S týmem chce vysoko

31.08.2022 | Šárka Kolková, FOTO: Michal Raszka

Jedním z tahounů AZetu v nadcházejícím druholigovém ročníku by měl být Adam Kofroň. Dravý útočník v minulosti úspěšně působil v Kopřivnici či Šumperku a po roční německé misi se vrací zpátky na tuzemská kluziště. Co čeká od nové sezony v barvách Havířova?

Vedení havířovského klubu zastihlo Kofroně na cestách. „Byl jsem zrovna v autobusu, když mi volal Milan Mikulík a ptal se mě, jestli bych měl o místo v jeho týmu zájem, a do dvou dnů to dopadlo,“ usmívá se.

„Nabídka AZetu mi po všech stránkách dávala smysl. Jak chce klub pokračovat dál a podobně, navíc z mého pohledu Havířov rozhodně není týmem, který by měl hrát v druhé lize,“ zdůrazňuje Adam Kofroň.

Kádr Havířova pro nadcházející druholigový ročník se rýsuje, tvoří se správná parta. „Je to super, myslím, že jsme si všichni sedli a zdá se, že budeme dobrá parta. Navíc nám hodně pomáhá kustod Vláďa Kozel. (směje se) Uvidíme, jak si to sedne na ledě. Doufám, že to bude tak, jak si všichni představujeme,“ přeje si sedmadvacetiletý borec.

AZet vede z pozice hlavního trenéra Jiří Raszka, který dřív působil stejně jako Kofroň v mládeži Ocelářů. „Známe se z Třince a Frýdku-Místku a zatím vše funguje přesně tak, jak jsme si nastavili na začátku. Odpovídala tomu i letní příprava. Nemůžu říct jediné špatné slovo. Osobně mi všechno vyhovuje, teď v tom musíme nadále pokračovat, protože jsou kroky, které musíme zlepšit všichni,“ uvědomuje si šikovný pravák.

Německo? Velmi dobrá zkušenost, nemůžu si stěžovat

Jak vypadají úvodní společné tréninky A-mužstva na ledě? „Oťukáváme se a zkoušíme hlavně systémové věci. Uvidíme, jak to poté přeneseme do zápasu, protože nechceme hrát žádný hurá hokej,“ pokračuje.

„Příprava byla náročná, ale pokud můžu mluvit za všechny, byla dobrá. Cítíme se dobře, akorát nás teď ještě tlačí brusle,“ směje se.

V uplynulých druholigových ročnících Adam Kofroň válel za Kopřivnici, povedla se mu i sezona v dresu Šumperku. V té poslední si někdejší mládežnický reprezentant vyzkoušel angažmá v Německu, kde nastupoval za ERSC Ottobrunn v bavorské Bezirkslize.

„Poznal jsem nové prostředí a moc se mi tam líbilo. Tuto soutěž bych porovnal s naší druhou ligou, až na to, že brankáři nebyli natolik zkušení jako tady. Každopádně si nemůžu na nic stěžovat, byla to velmi dobrá zkušenost a třeba se do Německa ještě někdy vrátím,“ nezastírá.

Teď se ale musí soustředit na havířovský AZet. „Doufám, že budu týmu co nejvíc prospěšný a budu sbírat hodně bodů. Hlavně ale musíme vyhrávat jako celek. Věřím, že budeme hrát na vrchu tabulky a uvidíme, jak to půjde dál, protože play-off je vždy úplně jiná soutěž. Musíme se do něj dostat, a pak uvidíme, jak se nám bude dařit bojovat,“ uzavírá Adam Kofroň.