Napínavou bitvu ve Zlíně dorostenci nakonec prohráli

Petr Bortlík | 14.09.2019

V rámci druhého kola extraligy dorostenců se utkaly dva vítězové z úvodního kola. Zlín na svém ledě v prvním kole rozdrtil Porubu 11:1 a AZet porazil doma Vsetín 2:1. I přes slibný úvod, kdy šli hosté v první třetině do vedení, to byli nakonec domácí, kdo se těšil v polovině zápasu náskoku dvou branek. Havířovští se ovšem nevzdali, vytvořili si velké množství šancí včetně trestného střílení v poslední třetině. Nic z toho už ovšem nestačilo na více než snížení na rozdíl jediné branky a mladí AZeťáci si odvážejí ze Zlína těsnou porážku 3:2. V rámci třetího kola přivítá Havířov na svém stadionu právě soupeře Zlína z úvodního kola, Porubu. Úvodní buly bude vhozeno v Gascontrol aréně ve čtvrtek 19.9. v 17 hodin.

ELIOD Extraliga dorostu - 0.kolo so 14.9.
PSG Berani Zlín - AZ Residomo Havířov
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Laciga (Chludil), 28. Hoferek, 30. Laciga (Frömel) – 3. Kusak (Pavlačka, Kremnický), 40. Urbančík (Vojkuvka). Rozhodčí: Sofka – Smetková, Blažek. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 23:36 (7:11, 14:9, 2:16). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

PSG Berani Zlín: Hamrla – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek (A), Kráčalík (C) – Chludil, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Heš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel (A), Jecho, Lavička.
AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček (A), Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka (C), Kubík, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkuvka, Kusak, Bárta, Horváth (A).

Zápas mezi dorostenci AZetu a Zlína začal velmi svižně a již ve třetí minutě se hostující radovali z úvodní branky utkání, když propálil gólmana z bezprostřední blízkosti Michal Kusák. Další šance ale havířovští nedokázali využít a tak se opět potvrdilo staré pořekadlo "nedáš - dostaneš". Za zlínské v úniku skóroval Adam Laciga. Hra poté přinesla několik vyloučení na obou stranách, ovšem síť v brance již nikdo rozvlnit nedokázal.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve stejném trendu , ovšem v osmé minutě druhé třetiny šli hosté do oslabení a poté, co hostující gólman Nowak neudržel kotouč v lapačce se k dorážce do prázdné branky dostal  Jan Hoferek a Zlín vedl 2:1. Havířovští si situaci ještě více ztížil i dalším vyloučením a i tuto přesilovku dokázali domácí využít, když druhý gól v zápase vsítil Adam Laciga. AZet poté zvýšil aktivitu a tlačil se za kontaktní brankou, což se nakonec povedlo a v poslední minutě druhé třetiny snížil ze samostatného úniku Jakub Urbančík.

Scénář pro třetí dějství byl daný, což se i potvrdilo a hosté po většinu času útočili a hnali se za vyrovnáním, dokonce i ve vlastním oslabení. Veškerý tlak ovšem končil na výborné defenzívě domácích. Přesto přišla obrovská šance na vyrovnání, když jel v poslední minutě utkání hostující Pavlačka trestné střílení, ovšem zakončil mimo tři tyče a skóre se již neměnilo. Azet tak i přes výborný výkon odjíždí ze Zlína s prázdnou.