VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Naposledy v roce 2020, AZ ve středu doma vyzve Zubry

15.12.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V dohrávce 5. kola CHANCE ligy zavítá ve středu 16. prosince do Havířova tým HC ZUBR Přerov. Druzí Zubři naposledy v Šumperku s Draky dotahovali, zvítězili až na samostatné nájezdy 3:2. AZ se v dohrávce postavil Třebíči, kde prohrál 1:3 a je dvanáctý. Zápas začíná v GASCONTROL Aréně v 16:00.

HC ZUBR Přerov - 2. místo. 17z. (8 – 1 – 2 – 3), 28 bodů, skóre 43:30

Zubrům se daří, v posledních osmi zápasech z ledu neodcházeli bez bodu. Momentálně jsou s 28 body druzí za Duklou, ale mají o jedno soutěžní utkání méně. Po koronavirové pauze ztratili v sedmi zápasech pouhé tři body. Naposledy sice Zubři měli v Šumperku poněkud vlažnější start, dotahovali dvougólové manko, ale výhru 3:2 získali po samostatných nájezdech. Ve čtvrté sérii rozhodl Vlastimil Dostálek.

Trenér Jakub Grof po utkání v Šumperku: „Byl to další z mnoha náročných zápasů. Domácí nehráli vůbec špatně, slušným výkonem je podpořil brankář. Ve třetí třetině jsme se dostali k naší hře a povedlo se nám srovnat. Všechno to ale bylo hlavně díky tomu, že nám výborně zachytal gólman Dvořka. Podal opravdu výborný výkon, v zápase nás držel. Díky tomu jsme pak měli šanci získat dva body.“

Sestava Zubrů v posledním zápase: D. Dvořák – Hrabal, Dluhoš, Machů, Krisl, Zbořil, Dřímal, Gréč – Doležal, Pšurný, Dostálek – Šoustal, Hejcman, Číp – M. Svoboda, F. Dvořák, Süss – Dobša, Macuh, Sebera.

Osobnosti týmu

Zubři získali třicetiletého znojemského odchovance Ondřeje Kacetla. Gólmana s extraligovými zkušenostmi zapůjčila Přerovu Kometa, která ho získala na hostování z Pardubic. Pokud nastoupí do zápasu, tak má úspěšnost 94,76 %, je to momentálně nejlepší gólman v celé CHANCE lize. Záda mu kryjí Daniel Dvořák a Daniel Huf, který sice nastoupil do jediného utkání za Přerov, ale má na kontě také sedm startů za extraligový Zlín. Kanadskému bodování mezi obránci CHANCE ligy vévodí se 12 body Josef Hrabal (3+9). Pětatřicetiletý bek je s devíti asistencemi i nejlepším defenzivním nahrávačem ligy. Druhým nejproduktivnějším bekem v týmu je Filip Král 10 (2+8).

Útočník Vlastimil Dostálek vstřelil devět branek a je druhým nejlépe střílejícím hráčem v lize (před ním je pouze Jaromír Kverka ze Sokolova). Josef Hrabal, spolu s havířovským Martinem Adamským, je pátým nejlepším sběračem plusových bodů. Oba si v tabulce +/- zapsali devět plusových bodů. Kanadské bodování týmu vede Vlastimil Dostálek 14 (9+5), druhý Roman Pšurný má o bod méně (5+8), ale ten odehrál o dvě utkání méně, protože nastupoval za extraligový Zlín.

AZ HEIMSTADEN Havířov, 12. místo, 14z. (5 – 1 – 1 – 7), 18 bodů, skóre 39:36.

Venku se nedaří. Letos tým z nejmladšího města venku uhrál pouhých pět bodů. Po restartu ligy pětkrát prohrál, z toho jednou v Jihlavě v prodloužení. Čtyři vítězství je na klub formátu Havířova prostě málo. Do konce základní čísti chybí odehrát dvacet utkání a v táboru havířovských příznivců je neveselo. Od posil, které přišly před sezónou, se očekával větší bodový přísun. Ne, že by si Havířov nevytvářel šance a nestřílel, on je pouze nedokáže proměňovat. V posledním zápase v Třebíči vyprodukovali hráči Havířova 36 strel na branku týmu z Vysočiny. Ujala se pouze ta Romana Szturce. Gólman Dominik Groh měl úspěšnost 95.12 % (na branku AZetu mířilo 42 střel) a dobře zastoupil zraněného Aleše Stezku.

Trenér Jiří Režnar se po zápase v Třebíči vyjádřil takto: Zápas se mi těžko hodnotí, po sobotním utkání jsme byli dobře naladěni a chtěli jsme tento výkon zopakovat. Třebíč je trošku jiný soupeř, bohužel nějaké věci nám nevyšly. Šancí jsme měli dost, ale nepřetavili jsme to v góly. Ve středu hrajeme s Přerovem, tak je potřeba, aby se někteří hráči zatáhli za nos a zvedli se ve výkonu.

Sestava AZetu v posledním zápase: Groh – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Chroboček, L. Rutar, Rašner – Adamský, F. Seman, R. Szturc – Vašenka, Rudovský, L. Bednář – O. Procházka, Maruna, Doktor – Mrva, Mastič, Petriska.

Marodka a střídavé starty

Dlouhodobě zraněný je obránce Tomáš Dajčar. Mimo hru jsou útočník Dominik Cihlář a gólman Aleš Stezka. Útočník Petr Fridrich byl povolán do extraligových Vítkovic. Po nemoci by se měl do zápasu se Zubry vrátit útočník Jakub Kotala.

Manažer AZetu Pavel Zdráhal před utkáním hlásí: „Bohužel jsme v Třebíči nepotvrdili střeleckou formu a s jedním gólem se nevyhrává. Před námi je poslední zápas v tomto roce a čeká na nás velmi kvalitní soupeř. Chceme za každou cenu uspět, proto musíme zlepšit produktivitu a vyvarovat se chyb v obranném pásmu.

Zápas budete moci sledovat prostřednictvím HOKEJKA TV, anebo textového online přenosu.

Statistické srovnání týmů:

Havířov - Přerov
15. 12. 2020, 16:00

12. místo, 18 bodů, 39:35
UMÍSTĚNÍ V TABULCE
2. místo, 28 bodů, 43:30
V, P, P, V, P
FORMA
V, V, Psn, V, Vsn
Třebíč - Havířov 3:1
POSLEDNÍ ZÁPAS
Šumperk - Přerov 2:3sn
Roman Szturc 10 (6+4)
Ondřej Procházka 9 (5+4)
Martin Adamský 9 (3+6)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI
Vlastimil Dostálek 14 (9+5)
Roman Pšurný 13 (5+8)
Josef Hrabal 12 (3+9)
Jakub Kotala (6 g.)
Roman Szturc (6 g.)
NEJLEPŠÍ STŘELEC
Vlastimil Dostálek  (9 g.)
Martin Adamský (5 as.)
NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ
Josef Hrabal (9 as.)
Alex Rašner 7 (3+4)