Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Návrat domů! Havířovu pomůže odchovanec Daniel Spratek

03.08.2022 | Jiří Pudich, FOTO: Michal Raszka

Dres AZetu bude od nové sezony opět oblékat havířovský odchovanec Daniel Spratek. Pětadvacetiletý centr se vrací po více než deseti letech.

Daniel Spratek prošel havířovskou “šestnáctkou”, kdy ve dvou sezonách nasbíral 25 bodů ve stejném počtu utkání. Jeho další kroky směřovaly do Vítkovic, kde strávil svá juniorská léta. Spratek dostal po úspěšném ročníku 2015/16 možnost reprezentovat svou zemi – do čtyř duelů naskočil v dresu českého národního týmu do 19 let, ale nebodoval.

Do “dospělého” hokeje nahlédnul poprvé před pěti lety, kdy dostal šanci v druholigové Kopřivnici. Po sezoně 2017/18 už Spratek definitivně skončil v juniorce a formou střídavých startů si vyzkoušel působení v několika klubech. Zahrál si za Havlíčkův Brod, Valašské Meziříčí, Opavu, Šumperk a jeden zápas dokonce zapsal v krajském přeboru za Litomyšl.

Dnes pětadvacetiletý hokejista na delší dobu zakotvil právě v Šumperku. V podhůří Jeseníků strávil poslední tři ročníky, dva z nich v Chance lize. V uplynulé sezoně Spratek ve 44 zápasech vstřelil čtyři góly a díky 12 asistencím nakonec v kanadském bodování posbíral 16 bodů.

Nyní se dravý útočník domluvil na roční smlouvě s AZetem a měl by platit k důležitým hráčům. Vždyť ve své poslední druholigové sezoně 2019/20 v dresu Draků zářil. Ve 39 druholigových zápasech nasázel 17 branek a zapsal 27 nahrávek. I díky jeho přínosu se šumperští Draci vrátili zpátky do Chance ligy. O to stejné nyní bude usilovat se svým mateřským klubem.

Vítej zpátky, Dane!