AZ Havířov

Neznámý hovor? Apolenářovi se ozval AZet! Hlavně, ať dojdeme daleko, přeje si

07.08.2022 | Šárka Kolková, FOTO: Michal Raszka

Drnčel mu telefon, na displeji svítilo číslo, které neznal. „Kdo to je?“ pomyslel si Jakub Apolenář. Neznámý hovor ale přijal a udělal dobře. Byl to AZet, který šikovnému útočníkovi nabídl spolupráci, a Apolenář ji přijal.

Mladý útočník, jenž uplynulou sezonu rozdělil mezi Vsetín a Valašské Meziříčí, se tak stěhoval z Valašska do nejmladšího města republiky. „Po play-off jsem od Valašského Meziříčí necítil žádný zájem. Měsíc po konci sezony neproběhl žádný kontakt, takže jsem šel po první dobré příležitosti,“ vysvětluje Jakub Apolenář.

V tom se ozval AZet. „Zrovna jsem pomáhal tátovi v práci a zničehonic mi přišel hovor od neznámého čísla. Byl to pan trenér Jiří Raszka a za tři dny bylo vše domluvené. Přijel jsem se tady na týden podívat a bylo hotovo,“ popisuje. „Pan Raszka je výborný trenér. Řešíme vše na rovinu, což se mi moc líbí. Jednoduše přijde a řekne mi, co je potřeba udělat. Víme, co od sebe čekat,“ dodává.

Začátky v Havířově si nemůže vynachválit. „Musím říct, že je tady vše, na co si můžu vzpomenout. Výborná je posilovna, led, tým i trenéři. Všechno je tady výborné,“ libuje si. „Jen mám celou novou výstroj, takže na tu si musím ještě zvykat, ale časem to bude určitě lepší a lepší. Do prvního přípravného utkání už budeme všichni dobře připraveni,“ nepochybuje.

Čtěte také: Kluci šlapou naplno od prvního tréninku, těší Raszku. Šance v AZetu si váží »

Pro úspěch v nové sezoně bude důležitá nejen hokejová kvalita, ale především dobrá parta. „A my jsme si sedli výborně,“ usmívá se Apolenář. „Na to, že je to rozdělené na mladší a starší kluky, jsme si všichni dohromady sedli, což je dobré,“ dodává.

Dvacetiletý mladík má zkušenosti také ze Chance ligy. „Ale moc jsem tam toho nenahrál,“ přiznává borec, jenž v dresu Vsetína naskočil do 14 zápasů druhé nejvyšší soutěže.

Mnohem výraznější stopu za sebou zanechal o patro níž. Bobrům z Valašského Meziříčí pomohl k vítězství v základní části druhé ligy. Ve 28 duelech nasázel 17 branek a přidal 10 asistencí. Další dva góly přidal v play-off. „Doufám, že týmu pomůžu jak bodově, tak i herním výkonem či směrem do obrany,“ hlásí.

Ambice v nacházejícím druholigovém ročníku? „Klíčový bude týmový výkon. Chtěl bych se s kluky probojovat alespoň do finále play-off nebo nejlépe do baráže. Ani tak nemyslím na osobní výkon jako na ten týmový. Hlavně, ať dojdeme, co nejdál,“ přeje si Jakub Apolenář.

Youtube