Obrovský respekt a klobouk dolů před hráči, hlásí trenér dorostu Urbánek

27.03.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Dorostenecký tým AZetu má za sebou vynikající sezonu. Díky skvělým výkonům v základní i nadstavbové části postoupil suverénně do play-off, kde mu vystavila stopku až favorizovaná a reprezentanty nabitá Kometa Brno. Krátce po skončení třetího utkání a tedy i celé série se k výkonům svého týmu vyjádřil trenér Tomáš Urbánek. Spíše než sportovní stránku, ale vyzdvihuje chrakter a srdce týmu.

Pane trenére, je krátce po skončení třetího utkání série AZetu a Komety. Jaké jsou vaše bezprostřední pocity a dojmy?

Dneska bych nechtěl až tak hodnotit výkon a sportovní stránku, ale něco úplně jiného. Bohužel po včerejším vítězném utkání jsme zažili noc hrůzy. Sedm hráčů vůbec nespalo, ale prodělalo obrovské střevní problémy. Takže místo chystání se na zápas jsme absolvovali lékařská vyšetření. Ještě dvě a půl hodiny před zápasem jsme běhali po doktorech. Snažili jsme se dát tým dohromady ať k tomu zápasu vůbec nastoupíme a odehrajeme jej.

Do zápasu jste, i přes tyto obrovské starosti nastoupili, a navíc jste dlouho drželi s favoritem krok.

Jsem neskutečně hrdý na to, co tady dneska kluci odevzdali. Ukázali obrovský charakter a srdce. I v takovém stavu, kdy jsme vůbec nevěděli, jestli ten zápas vůbec bude, jsme to nevzdali. Ta část hráčů, která se jakž takž dala dohromady a do zápasu nastoupila, byla soupeři dlouho vyrovnaným soupeřem. Dokud jsme hráli na dvě a půl pětky to ještě šlo, ale celkově se nedá proti takovému soupeři na dvě pětky hrát.

Vážím si toho, že kluci to ani ve třetí třetině nezabalili a do posledních vteřin se snažili se zápasem něco udělat. Samozřejmě gratulujeme soupeři, ale po dnešku si moc vážím charakteru a obrovského srdce co dneska pro AZeťácký dres předvedli.

Pokud se ohlédnete za celou sérií, kterou vyhrál soupeř 2:1, jak byste ji zhodnotil?

V domácím zápase jsme zaplatili daň za nezkušenost. Nastoupili jsme ustrašení a nervózní. Soupeř se dostal do vedení, ale my jsme se obrovskou bojovností a nasazením dostali ve třetí třetině do hry a vyrovnali. Šlo se do prodloužení a podle mě po velice diskutabilním vyloučení, díky němuž dostal soupeř přesilovku, kterou využil, jsme ztratili zápas. A nejen zápas, ale z důvodu zranění i dva hráče z prvních dvou pětek, přičemž jeden musel hned absolvovat operaci ruky.

I přesto jste v Brně dokázali sérii srovnat.

Na Kometu jsme už tak jeli v oslabené sestavě. I přesto jsme tady v prvním utkání předvedli parádní vstup, vedli jsme 3:1, a nakonec jsme i zaslouženě vyhráli. No a dnešní zápas? Gratulujeme soupeři, byl samozřejmě lepší. Ale vezmu-li v potaz ty okolnosti, tak si moc cením, že kluci si nestěžovali, nebrečeli. Polovina jiných týmů by zápas skrečovala, ale my jsme i ve stavu, v jakém jsme byli a počtu v jakém jsme byli, jsme ukázali srdce a charakter, a to je pro vývoj těch hráčů daleko důležitější. Takže obrovský respekt a klobouk dolů před hráči.

Děkuji za rozhovor a gratuluji vám i týmu k úspěšné sezoně.