VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ohlédnutí za sezonou přípravky

24.04.2019 | Jan Kudělka

Nejmladší kategorií AZetu je přípravka. Je nedílnou součástí klubu, ze které postupem času vyrůstají mladí nadějní hokejisté. Trenér Petr Jemelík v rozhovoru hodnotí uplynulou sezónu a také radí, jak se do této kategorie přihlásit. (Top foto je z loňské účasti přípravky na turnaji ve Zlíně)

Pane trenére, jaká byla sezona 2018/19 v azeťácké přípravce?

Sezona v přípravce je vždy podobná. Začali jsme letní přípravou, která probíhala v měsíci květnu a červnu a na konci srpna jsme šli na ledovou plochu. U této nejmenší kategorie je každá sezóna nesmírně náročná jak pro trenéry, tak také pro děti a rodiče. Ale myslím si, že jsme vše všichni společně zvládli velmi dobře. Děti a také rodiče poslouchali a krom nějakých malých zádrhelů, které jsme s kolegy trenéry vždy vyřešili, se nějaký větší problém nevyskytl.

Jaký byl v letošní sezoně kádr přípravky?

Přípravku tvořili děti ročníku 2012, 2013 a mladší. Celkem jsme měli v přípravce cca 45 dětí.

Jakých turnajů jste se v letošní sezóně zúčastnili?

Letos v únoru jsme se s dětmi ročníku 2012 (doplněni dětmi z roč. 2013) zúčastnili turnaje Capri Sun cup ve Zlíně. Jednalo se o perfektní turnaj, kde se nepočítaly výsledky a všechny děti dostaly za účast hodnotné ceny. V příští sezóně mám tento turnaj znovu pro naše děti z přípravky přislíben. Dále jsme s dětmi dojížděli do nedaleké Orlové, kde jsem v minulosti hrál a kde máme perfektní vztahy s trenérem Jirkou Pavlátem a zde jsme hráli takové tréninkové zápasy. Na konci jsme pro nejmenší děti, které přišly na náborovou akci POJĎ HRÁT HOKEJ uspořádali zápas v Kopřivnici. Mimochodem na náborovou akci POJĎ HRÁT HOKEJ přišlo letos celkem 49 dětí, což považuji za velice dobrý výsledek.

Jak probíhaly v uplynulé sezóně tréninky, na co jste se nejvíce zaměřovali?

Sezóna 2018-2019 probíhala jako každá jiná, u těchto nejmenších dětí je nejdůležitější vybudovat vztah k tomu sportu. Tzn. trénovat tak, aby ty tréninky děti bavily a rády se na náš zimním stadion vracely. Je také důležité děti něco naučit, což není vůbec u takto malých dětí jednoduché, ale myslím si, že se nám to vše povedlo.

Jak bude vypadat příprava na další sezonu? Jaký máte tréninkový plán a kdy bude příprava začínat?

Příprava na novou sezónu bude probíhat od 6. května, kdy do konce června bude probíhat suchá příprava. Budeme trénovat 2 až 3x týdně a samozřejmě podnikneme, tak jako v minulé sezóně, nějaké výlety do hor. A od konce srpna půjdeme na led. V letní sezóně se chceme zaměřit hlavně na herní cvičení a samozřejmě u těchto dětí rozvíjet motorické schopnosti. Jak všichni víme - dnešní děti kolikrát neumějí ani běhat, ale tímto nechci říci, že je to jejich chyba. Jeto dané dnešní dobou, tím jaké mají dnes děti možnosti, kdy raději hrají hry na počítačích a různých herních konzolích místo toho, aby běhaly po venku. My jsme jako děti tyto možnosti neměli a veškerý volný čas jsme trávili venku a spoustu věcí jsme se zde naučili sami. V zimním období se budeme snažit děti nejprve naučit bruslit a potom zapojovat další hokejové dovednosti.

Rodiče, a děti, kteří mají zájem se zapojit do tréninku, jak to mají udělat, na koho by se měli obrátit?

V případě, že má někdo zájem hrát hokej, tak ať se klidně na mě obrátí a zavolá mi na mé tel. číslo 777 774 075. Nebo může přijít rovnou na trénink. Všechny tréninky jsou rozepsané na webových stránkách AZetu v sekci přípravka. Zde rodiče najdou i veškeré další potřebné informace.

Chcete závěrem něco dodat?

Závěrem bych chtěl moc poděkovat mým trenérským kolegům v přípravce, dále také vedení klubu za vytvořené podmínky pro naše nejmenší děti (výstroj zdarma nebo za minimální poplatek, broušení bruslí zdarma, atd.). A dále bych chtěl poděkovat všem rodičům a to hlavně proto, že když se nechce na trénink rodičům, tak dítě ve věku 4 až 7 let na trénink samo nepříjde. Dále chci poděkovat všem rodičů, kteří přihlasili své dítě na ZŠ Fr. Hrubína, kde se spolu s panem Gerdou, dalšími trenerskými kolegy, vedením klubu a vedením této základní školy snažíme otevřít hokejovou třídu.

Vím, že nebude vše optímální ihned od prvního ročníku, ale postupně budeme všichni dělat vše pro to, aby vše fungovalo. Není optimální, aby se děti sjížděly na tréninky ze všech škol v Havířově. Už jsem se bohužel setkal i stím, že se mi rodiče vysmívali a sdělovali mi, že své dítě dali na jinou školu, je to svobodná volba rodičů, ale tito rodiče bohužel asi nepochopili, že chceme otevřít první hokejovou třídu hlavně kvůli dětem. Já jsem kdysi jako dítě navštěvoval hokejovou třídu a bylo to neskutečně výhodné pro nás hokejisty.

Děkuji za rozhovor a ať se vám v práci s nejmenšími hokejisty daří.