Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ozvěny sezony: Přípravka

21.04.2017 | Jozef Valenčík

Ohlédnutí za minulou sezónou se postupně dostalo až k nejmladší kategorii, kterou je přípravka. Na výchovu mladých hokejistů je v AZ Havířov kladen velký důraz a také po poslední sezóně je hodnocení této kategorie kladné. Celou sezónu hodnotil v rozhovoru trenér Petr Jemelík.

Pane trenére, můžete krátce zhodnotit letošní sezónu u přípravky?

Tak sezonu těchto nejmenších dětí bych zhodnotil velice pozitivně, protože se nám podařilo naplnit ročníky, kdy v ročníku 2010 a 2011 máme přes dvacet dětí a v ročníku 2012 se nám počet dětí blíží ke dvacítce. Velice pozitivně hodnotím přístup dětí a rodičů v docházce na tréninkové jednotky a i když jsme letos neodehráli tolik utkání jako loni, tak sezonu hodnotím velice pozitivně. U většiny dětí je vidět, že je hokej baví, kdy se to projevilo na docházce dětí na tréninky a také jsem rád, že už takto malé děti navštěvují utkání A mužstva.

Co se letos v této nejmenší kategorii nejvíce vydařilo?

V letošní sezoně se nám opět povedlo naplnit počty dětí v jednotlivých ročnících, kdy v ročníku 2010, 2011 máme přes dvacet dětí a v ročníku 2012 se nám počet už nyní před letní sezonou blíží ke dvacítce dětí. Určitě velmi pozitivně hodnotím akci POJĎ HRÁT HOKEJ - zde se nám povedlo přilákat kolem 40 dětí a z toho vím, že minimálně polovina dále pokračuje.

V čem naopak byly mezery, tedy co by se dalo do příští sezóny vylepšit?

Vždy se dá něco dělat lépe a také hůře, ale myslím si, že všichni trenéři přípravky dali do toho vše, co bylo v jejich silách. Určitě bych víkendové ranní tréninky posunul aspoň o hodinu později. Ani pro trenéry, děti a také hlavně pro rodiče není příjemné vstávat v sobotu a neděli v časných ranních hodinách a dovést dítě na trénink - za to patří rodičům velké poděkování, protože když nebudou chtít rodiče na trénink přijít, tak nepřijde ani to dítě. Bohužel, zatím máme v Havířově pouze jednu ledovou plochu.

V letošní sezóně jste měl k ruce nového trenéra, kterým byl Robin Pavlas. Jaká byla Vaše spolupráce, byla v něčem jiná než v minulé sezóně s trenérem Svozilem?

Myslím si, že Robin se role trenéra zhostil velice dobře, měl na starost ročník 2011. Oproti minulé sezóně to bylo pro mě jiné v tom, že jsem se letos musel starat o takovou tu papírovou práci (Robin Pavlas působí v AZ jako sekretář klubu a své papírové práce má myslím dostatek), loni se o toto staral více trenér David Svozil.

V čem je práce s takto malými dětmi specifická, jak často přípravka trénuje a na co se zaměřujete?

Jedná se o nejmladší kategorii, a já si dovolím říci, že jde o velmi těžkou práci, kde se všichni musíme obrnit trpělivostí. V letním období se zaměřujeme na různé dovednosti jako je koordinace, gymnastika, ale především se snažíme pro tyto nejmenší děti připravit trénink formou her. V zimním období se snažíme děti v první řadě naučit bruslit a pak následují další dovednosti, ale nejnutnější je naučit děti bruslit a vychovat v nich lásku k hokeji. Děti trénovaly 2x až 3x týdně na ledě a jednou během týdne jsme měli trénink v tělocvičně. Snažili jsme se děti ročníku 2010 oproti dětem ročníku 2011 více dávat na led.

Jak byste nalákal další děti, aby si přišly vyzkoušet hokej v Havířově?

Určitě bych chtěl všechny děti a rodiče přilákat ať si přijdou aspoň vyzkoušet trénink hokejisty, protože si myslím, že hokej je nejkomplexnější sport vůbec. Dále bych chtěl zdůraznit, že hokej již dávno není nejdražším sportem a navíc klub AZ Havířov poskytuje dětem v přípravce výstroj zdarma a později za velmi nízký poplatek - více informací mohou rodiče najít na stránkách AZ v sekci přípravka nebo na se klidně mohou obrátit rovnou na mě na tel. čísle 777 774 075.

Pane trenére, děkuji Vám za rozhovor. Je něco, co byste rád dodal na závěr?

Chtěl bych především velice poděkovat trenérům přípravky - jmenovitě Richard Lenomar, Standa Pořízek, Standa Strnadel, Robin Pavlas, Marek Revaj a také dalším trenérům, kteří se podíleli na výchově těchto nejmenších hokejistů a také samotným dětem a rodičům, kterým patří obrovské díky za docházku na tréninky s dětmi. Chtěl bych také poděkovat svému zaměstnavateli, který mi zajistil takové podmínky, abych mohl na tréninky docházet. Samozřejmě nesmím zapomenout na samotný klub AZ Havířov, který poskytuje těmto malým dětem výstroj zdarma a snaží se výstroj dokupovat tak, aby byl dostatek výstroje pro všechny.