Po „reprepauze“ v pondělí na Slavii

09.11.2018 | Jan Kudělka

CHANCE liga pokračuje po reprezentační přestávce v pondělí 12.11. již svým 22. kolem, v němž se mj. postaví Slavia Praha proti našemu celku. Oba týmy si v posledních kolech CHANCE ligy nepočínali vůbec špatně a tak půjede o zápas deváteho s šestým týmem tabulky. Kdo bude vítězem pondělního duelu? Nechme se překvapit. Zápas AZetu Havířov s HC Slavii Praha začíná na Zimním stadionu v Edenu v pondělí 12. 11. 2018 v 18:00.

HC Slavia Praha

Slávističtí hokejisté si v letošní sezóně nepočínají vůbec špatně. Dosavadní výsledky jim momentálně zajištují 9. místo se 32 body na svém kontě v tabulce CHANCE Ligy. Nesmíme však zapomenout podotknout, že mezi 6. až 9. místem v tabulce je rozdíl pouhé 3 body, takže následující boje budou velmi zajímavé. V posledním kole nastoupili svěřenci Miloše Říhy mladšího proti favorizovanému Kladnu na jeho ledě. A jak tento duel dopadl?

Již od úvodu zápasu bylo jasné, že se bude jednat o důležitý zápas. Slavia se v případě výhry, mohla dotáhnou na Kladno, které bylo na 4. pozici a to na pouhý jednobodový rozdíl. Hosté také začali lépe, když sehráli povedenou ale nevyužitou přesilovku. Když už to vypadalo na bezbrankovou první třetinu, dokázal se prosadit slávistický JAN VESELÝ. Do druhé třetiny lépe vstoupili domácí Rytíři. Do větších gólových příležitostí je však slavisté nepouštěli. Ve 38. minutě se po rychlém brejku dokázali prosadit opět hosté, když po pěkné přihrávce Šagáta se prosadil JIŘÍ DRTINA. Domácím se střelecký půst dokázalo prolomit až ve 44. minutě, když branku vsítil JOSEF ZAJÍC. Domácí se dále tlačili za vyrovnáním a to se jim nakonec podařilo. Domácí diváky rozjásal vstřeleným gólem na 2:2 v 58. minutě ADAM KUBÍK. Zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm byli opět šťastnějším týmem k velké radosti místního hokejového publika domácí, když se po 15 vteřinách hry dokázal prosadit kapitán kladenských rytířů PETR HOŘAVA. Slavia si tak po tomto duelu mohla připsat do tabulky 1 bod. Kladno si po otočení duelu zaslouženě připisuje body 2.

HC Rytíři Kladno – HC Slavia Praha 3:2p (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 44. Zajíc (Machač), 58. Kubík (Zajíc, Svedlund), 61. P. Hořava (Kubík) – 20. J. Veselý (J. Doležal), 38. J. Drtina (Šagát, Kubica). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Maštalíř, Bosák. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 3033. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Sestava Slavie v posledním zápase:

Honzík – Duda, J. Novák, J. Drtina, Steinocher, Hrdinka, Saňa, Hejda – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – L. Krejčík, Všetečka, M. Ondráček – Heldák, Šagát, Kubica – Panna, Furch, Tejral.

Asistent trenéra Slavie Jan Srdínko utkání zhodnotil takto: „Utkání jsme měli dobře rozehrané. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a v první třetině dobrý pohyb a šance. Vytěžili jsme z toho jeden gól a ve druhé třetině další. Za stavu 2:0 bylo jasné, že to Kladno otevře. Nám se nevyvedla třetí třetina, to rozhodlo o celém zápase. Zbytečně jsme se zatáhli, dělali jsme chyby a nedostávali puky z pásma. Bylo vidět, že Kladno ožilo a dostávalo se do šancí. Bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout do vítězného konce.“

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovu se před reprezentační přestávkou podařilo dostat do skvělé formy. V posledních osmi kolech získal AZet 18 bodů a prohrál jen 2 duely. Za skvělou bodovou aktivitu v předchozích kolech mu právem patří 6. místo s 35 body v tabulce CHANCE ligy. AZ se v posledním utkání střetl doma s Duklou Jihlava, a i přes dobrý výkon prohrál 0:3.

V úvodu zápasu měli domácí hokejisté velkou gólovou příležitost. Kotala se však po teči stříleného puku ani po několika dorážkách za sebou nedokázal prosadit. Další velká šance domácího celku přišla v 7. minutě po brejku Semana. Brož však jeho střelu zlikvidoval. První gólový moment přišel až v 17. minutě, prosadit se však dokázali hosté, když od modré čáry popálil PETR ŠTINDL všechny hráče včetně Bláhy v brance a puk se tak zatřepotal v havířovské svatyni. Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná, ale větší počet gólových šancí měl hostující celek, který se tak ve 26. minutě po střele NICOLASE WERBIKA mohl radovat z dvoubrankového náskoku. To ale ve druhé třetině nebylo vše. Pouhou vteřinu do konce druhé třetiny se dokázali hosté prosadit ještě jednou, kdy po přihrávce zpoza branky skóroval VLASTIMIL DOSTÁLEK. Do třetí třetiny vstoupili domácí s velkou vervou a chutí otočit a vyhrát tento duel. Své velké šance však nedokázali proměnit a Jihlava tak udržela náskok, a ukořistila tak všechny 3 body do tabulky.

AZ RESIDOMO Havířov – HC Dukla Jihlava 0:3 (0:1 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Štindl (Werbik, T. Havránek), 28. Werbik (T. Havránek, D. Tůma), 40. Dostálek (Anděl, Skořepa).Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1795. Střely na branku: 19:18 (9:4, 7:11, 3:3).

Sestava AZetu v posledním zápase:

Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Mrowiec, Rutar, Dudek – Kotala, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, R. Veselý – Macuh, Cihlář, O. Procházka.

Sobotní utkání proti Jihlavě zhodnotil Jiří Režnar těmito slovy: "Do utkání jsme vstoupili dobře, ale nevyužili jsme šance. Ve druhé třetině začala Jihlava hrát výborný hokej, byla lepším týmem a my jsme tahali za kratší konec. Ve třetí třetině jsme měli šance na to klidně i srovnat, ale nenapadalo nám to tam, a tak bere body soupeř".

Předzápasové informace z kabiny přináší manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel: "V pauze si kluci odpočinuli, doléčili šrámy a připravili se na další část soutěže. Na marodce zůstává už jen obránce Houdek, jinak jsou všichni OK. Na Slavii cestujeme s obdobnou sestavou jako v předešlých utkáních. Chceme v Praze vyhrát a vrátit Slavii domácí porážku. Zápas bude vyrovnaný a rozhodnou detaily ve hře a také to, který tým bude více chtít."

Vzájemné zápasy se “Sešívanými“ v minulé sezoně:

V minulé sezoně nastoupil AZ proti Slavii celkem čtyřikrát, a vyšel z těchto zápasů jen jednou s plným počtem bodů. AZet po výhře doma 2:0, už poté nedokázal Slavii obrat ani o jeden bod. Slavie zvítězila v GASCONTROL Aréně 2:1. Na své domácí půdě dokázala vybojovat proti havířovskému celku dalších 6 bodů po vítězství 5:1 a 4:3.

Zápas AZetu s HC Slavii Praha začíná na Zimním stadionu v Edenu v pondělí 12. 11. 2018 v 18:00 a připraven je z něj tradiční textový on-line přenos nebo videopřenos na HokejkaTV.