Pokračování čtvrtfinálové série s Motorem klepe na dveře, přijďte podpořit AZ!

02.03.2018 | Josef Nudera

Po dvou zápasech na jihu Čech se čtvrtfinálová série stěhuje na východ Moravy, konkrétně do Gascontrol Arény v Havířově. Po roční přestávce můžete vyrazit na domácí utkání play-off s jedním ze spolufavoritů WSM Ligy Českými Budějovicemi. Sobotní i nedělní zápas s Motorem začíná od 17:00, co klub chystá pro své fanoušky? Odkryjme karty hokejového víkendu v Havířově a pojďme společně fandit!

Úvod série ve znamení dvou výher favorita

Druhý tým po základní části WSM Ligy měl výhodu dvou úvodních domácích zápasů. Motor opět ukázal, že hokej v Českých Budějovicích táhne a oba zápasy vidělo dohromady 11 507 diváků!

První zápas série zlomily dvě využité přesilové hry, kterými se dokázal Motor dostat do dvoubrankového vedení, které postupně navyšoval. Hráči AZ RESIDOMO Havířov bojovali až do konce, ale první bod v sérii putoval podle papírových předpokladů za Českými Budějovicemi po výhře 5:0.

Ohlas trenéra Jiřího Režnara po 1. utkání série

„Důstojně a zodpovědně jsme odehráli pouze první třetinu. Branka na začátku prostřední části hry nás zlomila. Motor byl povětšinu utkání hokejovější. Musíme na to zapomenout a připravit se na zítřek.“

Dalo se přepokládat, že bude chtít Havířov druhý zápas zvládnout mnohem lépe. Havířov naskočil do zápasu s velkou vervou a dokázal se rychle ujmout vedení zásluhou Radka Pořízka. České Budějovice, ale ukázali v domácím prostředí sílu a postupně vývoj utkání otočily na 2:1.

AZet dokázal ve 29. minutě zásluhou Jiřího Fronka srovnat. Radost našim borců nevydržela dlouho. O 3 minuty později totiž dokázali Jihočeši dostat své vedení zpět. Havířov pak měl šance, ale nakonec obdržel při powerplay čtvrtý gól, vteřinu před koncem utkání.

Ohlas trenéra Jiřího Režnara po 2. zápasu série

„Sice jsme prohráli, hodnocení je ale kladnější než včera. Tentokrát jsme se soupeřem drželi tempo po celý zápas. Škoda toho závěru, že nám to tam nespadlo. Motor jsme dostali pod tlak, Kváča však svými fantastickými zákroky domácí podržel. Nyní se musíme připravit na domácí zápasy, abychom sérii vrátili zpátky do Budějovic.“

Fanoušci mohou na stadion vyrazit dříve, před arénou je čeká vyhřívaný stan

Chcete na hokej vyrazit dříve? Určitě se Vám to vyplatí. Hodinu před oběma víkendovými zápasy bude před GC Arénou připravený vyhřívaný stan s posezením, nabídkou piva a občerstvení pro fanoušky. „V sobotu navíc ve spolupráci s pivovarem Ostravar bude prvních 100 piv ve venkovním stanu zcela zdarma. Jedinou podmínkou je mít na sobě nějaký fanouškovský doplněk s logem AZ,“ láká marketingový manažer Martin Kučera.

Na hokej v klubových barvách – vytvoříme trojbarevné peklo?

Klub AZ RESIDOMO Havířov vyzývá fanoušky, aby vytvořili v domácím prostředí „trojbarevné peklo“. Oblečte se do klubových barev a podpořte naše hráče. Na sebe si můžeme vzít dresy, šály nebo čepice. Nemáte? Nevadí. Ve fanshopu si je můžete zakoupit s jedinečnou 50% slevou! „V případě, že chcete přijít bez těchto věcí, budeme rádi za oblečení v klubových barvách – modré, bílé nebo černé. Vytvořme společně našim borcům tu pravou atmosféru play-off,“ doplňuje Martin Kučera.

Klub chystá přestávkové programy a soutěž o auto na víkend

V havířovské GC Aréně nebudou chybět ani přestávkové programy pro děti a dospělé. Vše ve spolupráci s partnery The Candy Plus Sweet Factory, Jeanswear a pizzerií MAX.

V první nedělní přestávce si můžete zasoutěžit s Autodomem Vrána o vůz s plnou nádrží na víkend zdarma. „Před zápasem budou u vchodů k zakoupení molitanové míčky, které můžete o první přestávce házet do otevřených oken vozu Škoda, který bude jezdit po ledové ploše. Výherce bude vylosován ještě v první přestávce,“ upřesňuje organizaci soutěže Martin Kučera.

Před sobotním zápasem zazní česká státní hymna v podání frontmana havířovské kapely NEBE. Chybět pak nebude ani slavnostní nástup hráčů na led.

Zápas můžete sledovat prostřednictvím serveru onlajny.com

Ostatní čtvrtfinálové série play-off WSM Ligy

I v ostatních sériích se zatím žádné překvapení nekonalo. Papíroví favorité vedou 2:0 na zápasy, ale ve všech zápasech (včetně toho našeho) se čeká zdramatizování série. Uvidíme, jak zápasy dopadnou.

VHK ROBE Vsetín – HC Energie Karlovy Vary 0:2 na sérii
LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 0:2 na sérii
HC ZUBR Přerov – HC Slavia Praha 0:2 na sérii