VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Pokud bychom využili šance, mohli jsme zápas otočit, říká Radek Pořízek

22.08.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Úterním přípravným zápasem proti Cracovii Krakov skončila třízápasová vítězná šňůra AZetu. Soupeř lépe nakládal s nabídnutými šancemi a odvezl si tak z Havířova výhru 4:1. Po utkání jsme k rozhovoru pozvali útočníka Radka Pořízka.

Radku, jaké je tvé hodnocení utkání, v němž jste asi nebyli horší, ale přesto jste prohráli?

Podle mě jsme začali hrát pozdě. První třetina byla z naší strany ospalá, soupeře jsme asi i podcenili. Nakonec jsme začali hrát lépe a měli jsme i šance ale bohužel jsme nedali gól.

Bylo neproměňování šancí tím klíčovým rozdílem?

Myslím si, že jo. Pokud bychom alespoň některé z nich využili, mohli jsme zápas v klidu i otočit.

Naopak soupeř ty své využil a byly to většinou brejkové situace.

Myslím si, že si to dobře vyčíhli, ale v některých situacích jsme si nedávali dobře pozor. To se stává, pořád je to příprava, zkoušíme si různé věci, takže bych z toho nedával hlavu dolů.

Je už ve vaší hře více taktiky oproti těm prvním přípravným utkáním?

Myslím, že taktiku plníme tak, jak trenér chce. Zejména když si to připomeneme. Ale samozřejmě se stane, že jeden dva hráči z toho vypadnou a tím pádem i hra celé pětky. Celkově nám to ale funguje.

Bylo páté přípravné utkání. Pro tebe osobně jak moc si sedl ten mančaft?

Super. Parta jsme skvělá, lajny si sedají, kluci si rozumí. Trenéři to moc netočí a to si myslím je jenom dobře.

Utkání bylo v jednom momentu hodně vyhecované, dokonce tam došlo k pěstnímu souboji.

Já jsem to moc dobře neviděl, jelikož jsem přišel na střídačku hodně unavený, takže jsem viděl jen záblesky. Ale myslím, že David (Chroboček) skvěle odháněl protihráče z našeho brankoviště a i to k hokeji patří.

Zápasové tempo se v následujících dvou týdnech zvedne na dva zápasy týdně. A hned v pátek vás čeká cesta a zápas v Nových Zámkoch. Co čekáš od tohoto utkání? Doma jste nad tímto soupeřem vyhráli jednoznačně 5:1.

Tomu bych moc velkou váhu nedával, jelikož pro soupeře to byl první zápas. Z tohoto pohledu to bude úplně jiné utkání. Navíc nás čeká dlouhá cesta, což se určitě podepíše. Myslím ale, že když do zápasu nastoupíme tak, jak máme, můžeme zase vyhrát.

Tak ať vám to vyjde a děkuji za rozhovor.