Poruba dorostu dlouho odolávala, ale nakonec vítězí AZ 5:0

Tomáš Vlček | 26.09.2020

4. kolo extraligy dorostu přivedlo dnes před polednem na havířovský led porubské mladíky. AZeťáci začali plnit roli favorita až ve druhé polovině zápasu, ale nakonec díky zlepšenému výkonu a pěti zásahům do černého vyhráli přesvědčivě 5:0. Další zápas sehrají naši mladíci ve čtvrtek ve Vítkovicích.

Extraliga dorostu - 4.kolo so 26.9.11:00
AZ Heimstaden Havířov - HC RT TORAX Poruba
5:0
(0:0, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 32. Bárta (Kremnický, Becher), 42. Belan (Žák, Zavřel), 44. Belan (Svozil), 45. Zavřel (Becher, Bárta), 52. Svozil (Valouch). Rozhodčí: Blaževič – Rychlý, Zicháček. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 44:16 (13:6, 12:3, 19:7). Průběh utkání: 0:0, 5:0.

AZ Heimstaden Havířov: Dybal – Mlýnek, Valouch, Kremnický, Pilíšek, Zavřel, Kubíček, Kalina – Jung, Ungr, Kolat, Lysoněk, Belan, Žák, Loza, Svozil, Becher, Bárta, Siekierka.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Pásek, Fišara, Janeček, Kršík, Kelnar – Vizváry, Stasiuk, Koudelný, Konečný, Hradil, Šrubař, Kovalčík, Kalužík, Vehovský

První třetina se odehrávala v rychlém tempu, avšak na obou stranách bylo k vidění spousta nepřesností. Největší šance měli domácí, když trefili dvě tyčky, a proto se šlo do šaten za stavu 0:0.

Do druhé třetiny už vstoupili domácí aktivněji, potvrzovali roli favorita a hráči Poruby se tak dostávali ke střelám jen sporadicky. Azet si naopak vytvořil šancí spoustu, ale hlavně díky skvěle chytajícímu Drabčíkovi využil jen jednu. Ve 32. minutě jeli Havířovští 4 na 2 a Denis Bárta doklepl do prázdné branky puk vyražený hostujícím gólmanem – 1:0.

Třetí třetinu začal Azet ve velkém tempu a hned to bylo vidět i na ukazateli skóre. Po minutě a půl se po závaru před bránou prosadil Jakub Belan – 2:0. O chvíli později se Jakub Belan radoval podruhé, a to když se zblízka trefil bekhendovou střelou mezi betony – 3:0. Hřebíček do porubské rakve zatloukl Matěj Zavřel, jenž využil ve 45. minutě tvrdou střelou k tyči havířovskou přesilovku – 4:0. V prvních pěti minutách 3. třetiny dali tedy Azeťáci 3 góly a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Na konečných 5:0 upravoval v další přesilovce Daniel Svozil, jehož střelu zřejmě Drabčík přes clonící hráče neviděl a puk skončil v jeho levé šibenici. Hosté z Poruby přijeli pouze s patnácti hráči, což se projevilo zejména ve třetí třetině, kterou Havířov s přehledem ovládl a bere tak z dnešního zápasu všechny 3 body. Další utkání sehrají dorostenci Havířova ve čtvrtek 1.10. od 17 hod. na ledě Vítkovic.

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov): Nevím jestli to je náš nějaký zvyk, ale musím se opakovat. Zase jsme měli špatný vstup do zápasu a první třetinu jsme nehráli dobře. Hokej byl vyrovnaný do poloviny zápasu, ale my díky lepšímu vstupu do druhé třetiny a větší aktivitě jsme si začali vypracovávat šance, trefili jsme několikrát tyč a dali i první gól. Rozhodl náš vstup do třetí třetiny. Pokračovali jsme v aktivitě a trpělivé hře a přidali další branky. Měli jsme i více sil a v poslední desetiminutovce už se zápas, bohužel v nervózní atmosféře, dohrával. Takže, za mě spokojenost až s druhou polovinou utkání.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): První dvě třetiny to bylo hodně vyrovnané, hrálo se nahoru-dolů. O něco lépe na tom asi byli domácí, kteří měli kompletní sestavu. Naopak pro nás to bylo hodně náročné, máme hodně zraněných a nemocných hráčů a tak byla naše sestava taková poslepovaná. Tak to prostě je, na to se nechci vymlouvat. Ale ten rozdíl byl vidět hlavně ve třetí třetině, kdy kluci přestali dodržovat systém a chtěli to urvat hlavně nasazením a bojovností. To bohužel nestačilo. Je potřeba plnit i pokyny a dodržovat systém a z toho pak mohou přijít výsledky. Musíme ještě hodně pracovat a zaměřit se na budoucnost tohoto týmu. Nic jiného nám nezbývá.