Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Poslední zápas roku 2018 je tu, v sobotu AZ vyráží do Prostějova

28.12.2018 | Jan Kudělka

V sobotu 29.12. má CHANCE liga na programu již své 40. kolo, v němž AZ zavítá na led svého tabulkového souseda LHK Jestřábi Prostějov. Zápas pátého Prostějova s šestým AZetem začíná v 17:00.

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějovští hokejisté předvádějí v letošním ročníku CHANCE ligy kvalitní výkony. Zejména díky nejlepší ofenzívě celé soutěže se drží od počátku v horních patrech tabulky. Momentálně jim po odehraných 39 kolech, se ziskem 62 bodů, patří pátá pozice. Na čtvrté České Budějovice ztrácí 6 bodů, naopak na AZ mají náskok body dva.

V posledních desti zápasech střídají Jestřábi rovnoměrně výhry a porážky. Mnohem více se jim daří doma (4 výhry, 1 porážka), než na kluzištích soupeřů (1 výhra, 4 porážky). Poslední venkovní zápasy se jim vůbec nepovedly, když prohráli vysoko s Českými Budějovicemi 7:1 a Kladnem 7:3. Naopak doma před týdnem rozstříleli Kadaň 11:1 a předtím v hanáckém derby 3:2sn Přerov. Jak už bylo napsáno výše, ve středu se vraceli z Kladna se sedmigólovým přídělem.

Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 7:3 (1:0, 5:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 4. J. Strnad (Vampola), 25. J. Strnad, 31. Machač (Romančík), 31. Svedlund (Vildumetz), 35. Zikmund (Kružík), 37. Veber (Machač, Jelínek), 52. T. Kaut (Machač, Svedlund) – 42. Venkrbec, 56. Divíšek (Čáp), 57. Hanták (Prokeš). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 2565. Střely na branku: 37:38.

Trenér Jiří Vykoukal pronesl po utkání: „Vytvořili jsme si dost šancí na to, aby zápas skončil 10:10. Měli jsme jich fakt dost, ale nedali jsme je. Přirovnal bych to k atletovi, který běží 400 metrů, vyběhne, po 150 metrech si dá na 100 metrů šlofíka a pak to chce dohnat.“

Sestava Prostějova v posledním utkání:

Neužil – Čáp, Mikliš, Žovinec, J. Zdráhal, Havlík, D. Kolář, Bažant – L. Luňák, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Račuk, Starý – Venkrbec (C), Hanták, Prokeš – Pšenička, Krejčiřík, Dobiáš.

Lídry bodování týmu Prostějova jsou Tomáš Divíšek (21+26), Marek Račuk (7+30), a nesmíme také opomenout zmínit Lukáše Žálčíka (21+12) s Tomášem Nouzou (18+15). V obraně jsou nejproduktivnějšími hráči Jan Zdráhal (4+24), Ladislav Havlík (2+11) a Ondřej Mikliš (4+7). Ve statistice +/- bodů, se daří nejvíce již výše zmiňovanému Lukáši Žálčíkovi (+20). V brankovišti tuto sezónu vládne Jakub Neužil (30 zápasů, 3,1 br./zápas, 90,56% úspěšnost zákroků) jako dvojka ho kryje Tomáš Štůrala (6 zápasů, 3,3 br./zápas, 89,85% úspěšnost zákroků). Třetí gólman prostějovských jestřábů Daniel Huf nastoupil do branky jen ve třech utkáních (5,08 br./zápas, 84,13% úspěšnost zákroků).

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovští hokejisté v letošním ročníku CHANCE ligy mohou být se svým umístěním v tabulce velmi spokojeni. Tým, kterému se před sezónou nedávaly moc velké šance na úspěch, předvádí v domácích i venkovních zápasech, že patří k tomu lepšímu, co liga nabízí a nebojácnými výkony dokáže porážet i favority ligy. Po odehraných 39 kolech jim se ziskem 60 bodů patří šestá pozice. Na pátý Prostějov však ztrácí pouhé 2 body a tak po sobotním kole může být všechno jinak. V minulém kole přivítali havířovští hokejisté na svém ledě České Budějovice a po velmi dobrém výkonu zaslouženě vyhráli 4:0.

AZ Residomo Havířov – ČEZ Motor České Budějovice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Rehuš (O. Procházka, Dudek), 19. L. Bednář (Maruna, Bořuta), 39. R. Veselý (Kotala, Rašner), 43. Gřeš (Kotala, Pořízek). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2154. Střely na branku: 29:41 (10:14, 8:18, 11:9). Zblokované střely: 15:4. Vhazování: 23:36.

Trenér Jiří Režnar hodnotil utkání těmito slovy: „Věděli jsme, že proti Budějovicím musíme hrát více obezřetně v obraně a nikam se bezhlavě nehnat. V úvodu jsme přečkali tlak soupeře, podařilo se nám vstřelit první branku a pak už si myslím, že jsme byli rovnocenným soupeřem. Samozřejmě velký díl na výhře má brankář Ondra Bláha. Své sehrála i výborná atmosféra, za kterou divákům děkujeme. Přeji všem lidem kolem havířovského hokeje do nového roku vše nejlepší.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Bláha (Matoušek) – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Dudek, Rutar – Rehuš, F. Seman (A), O. Procházka – L. Bednář, R. Veselý, Maruna (C) – Kotala (A), Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh.

Lídři bodování v týmu AZ Havířov jsou Branislav Rehuš (11+20) a Tomáš Gřeš (13+15). Mezi obránci jsou nejproduktivnější Antonín Bořuta (2+13) a David Chroboček (4+8). Ve statistice +/- bodů, se nejvíce daří Filipu Semanovi (+17). V brankovišti tuto sezónu vládne Ondřej Bláha (29 zápasů, 2,58 br./zápas, 90,01% úspěšnost zákroků), devětkrát vypomohl v brankovišti olomoucký Jan Lukáš (1,85 br./zápas, 92,83% úspěšnost zákroků). Třetí gólman havířovského celku Jiří Matoušek se dostal do branky ve 3 zápasech, ale celkem jen na 31 minut (1,76 br./zápas, 90% úspěšnost zákroků).

Před sobotním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Prostějov má hodně kvalitní kádr se zkušenými hráči hlavně do přesilovek. Pokud chceme uspět, nesmíme hrát ve čtyřech či ve třech, je potřeba hodně bruslit a být důrazní po celém hřišti, hlavně kolem branek."

Vzájemné zápasy

V letošní sezóně se oba celky střetly ve vzájemných zápasech celkem dvakrát. V obou případech se radovali z vítězství Jestřábi po výhrách doma 5:0 a na havířovském ledě 3:2. A jak dopadne třetí vzájemný duel těchto týmů? To se dozvíme již v sobotu večer. Zápas začíná na Zimním stadionu v Prostějově v 17:00.