VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Příprava končí. Havířov na její závěr zajíždí na led druholigové Poruby

31.08.2017 | David Motloch

Vše jednou končí. Svůj konec hlásí i letošní příprava AZetu na prvoligovou sezónu. Po konfrontaci s českou extraligou, polskými i slovenskými týmy, čeká Havířov duel s druholigovou Porubou. Oba celky se proti sobě střetnou po čtyřleté pauze. Trenéři mají poslední možnost vyzkoušet všechny prvky na ledě, než začne ostrá sezóna. Počítat však nemohou s Markem Sikorou (lehké zranění) a Viktorem Postnikovem (mimo ČR). Utkání startuje v pátek 1.9. v 17:30 v Porubě.

HC RT TORAX Poruba 2011

Porubští hokejisté, stejně jako Havířovští, završují svou zápasovou přípravu. Na letošní předsezónní období mohou v Porubě vzpomínat v dobrém, ačkoliv se zde uronilo několik překvapivých či, chcete-li, nelichotivých výsledků. Na mysli máme zejména vzájemné střetnutí dvou porubských týmů. V něm totiž B tým Poruby porazil výsledkem 4:3 po nájezdech hlavní celek.

Kromě úvodní porážky s Přerovem však následovala série pěti vítězných zápasů, která se zastavila až po extraligové konfrontaci s celkem Vítkovic. Také Porubští ve vzájemném zápase, stejně jako hokejisté AZetu, inkasovali osm branek. Narozdíl od havířovského celku ale zároveň žádnou branku nevstřelili.

Poruba by po postupu Vsetínu do WSM ligy měla ve 2. lize patřit mezi top týmy s ambicemi na ty vůbec nejvyšší příčky. Když pohlédneme na soupisku RT TORAXU, nalezneme řadu jmen, která tato slova potvrzují. Nejzkušenějším hráčem Poruby je ve svých pětatřiceti letech v okolí velice známý útočník Vladimír Luka

Jinak je ale soupiska Poruby promíchaná řadou hráčů, kteří více či méně znají i prostředí havířovského zimáku. Z dřívejší doby si fanoušci AZetu mohou pamatovat Jiřího Zdeňka a Jana Dreslera. Z posledních sezón pak například Samuela Ollendera, Marka Baila či Jakuba Peslara. V kádru Poruby figuruje i zkušený exhavířovský útočník Michal Sztefek. Jako poslední přírůstek pak v posledních dnech přišel i Marek Haas, jenž se do klubu pro přetlak v havířovském útoku stěhuje na roční hostování.

Celému týmu šéfuje ze střídačky další známé jméno - Aleš Flašar. Bývalého trenéra Orlové, později i Karviné, si havířovští fanoušci jistě dobře pamatují ještě z druholigové éry Azetu. V poslední řadě zmiňme historii vzájemných zápasů mezi oběma příštími soupeři. Přestože se oba kluby geograficky nachází jen pár kilometrů od sebe, poslední vzájemný zápas se datuje až čtyři roky zpátky (AZ v něm vyhrál 4:1). Celkově pak Poruba patřila k oblíbeným soupeřům Havířova, který z posledních patnácti měření sil odcházel poražený pouze jednou.

Sestava HC RT TORAX Poruba 2011 z posledního utkání:

Kůdela (od 41. Kubáň) – Popela, Janota, Puškár, Adam, Dresler, Kaluža – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa T., Zdeněk, Luka – Sztefek, Schwarz, Ollender – Ballner, Gelnar, Stejskal.

HC AZ Havířov 2010

Také pro Havířov platí, že páteční zápas bude poslední generálkou před startem soutěže. Statisticky řečeno, letošní příprava patřila výsledkově k těm horším v novodobé historii AZetu, ačkoliv jak sám trenér Martin Janeček společně s vedením klubu oznámil, výsledky byly až jedna z posledních věcí, které trenéry zajímala.

Poslední odehrané utkání s Novými Zámky mělo atraktivitou spadat do průměru, ačkoliv oba tábory se na ledě zasloužily o místy až vyhrocenou atmosféru. Diváci si přišli na své, jelikož byly k vidění šarvátky, pohledné kombinace a na přípravný zápas až nevídané napětí. Přestože měl v určitých momentech zápasu AZ svého soka takřka na lopatě, nakonec podlehl těsně - 4:5.

V posledním přípravném utkání předsezónní části mají hráči poslední možnost si říct o lepší místo v sestavě. Zároveň i trenéři mohou naposledy nacvičit různá herní schémata společně s namíchanými lajnami, které by měly být pospolu i v ostrých ligových kláních. Do zápasu s Porubou se zcela jistě nevrátí ruský obránce Viktor Postnikov, jenž se stále nachází mimo Českou republiku.

Utkání vynechá i zkušený útočník Marek Sikora, jenž inkasoval v zápase s Novými Zámky tvrdou střelu pukem do obličeje. Ačkoliv všem v hale zatrnulo a Marek utkání nedohrál, zranění naštěstí není vážnějšího rázu. Více už k utkání trenér Martin Janeček.

„Utkání bereme jako poslední přípravné utkání na sezónu se vším všudy. Chceme vyzkoušet další varianty sestavy, i když budeme postrádat stále mimo republiku nacházejícího se Viktora Postnikova a po posledním zápase lehce zraněného Marka Sikoru. Toho necháme odpočívat na sobotní první kolo WSM ligy. Do zápasu bychom rádi zkusili vazby kolem útočníka z Olomouce a v brance jednu z variant do sezóny. Jsem přesvědčen, že Poruba bude velmi zdatným soupeřem, a tak k zápasu přistoupíme více než zodpovědně."

Sestava AZ Havířov z posledního utkání:

Laco – Petran, Drtil, Staněk, Dudek, Chroboček, Krisl – Gřeš, Sikora, Beránek – Fronk, Illéš, Kotala – Kalus, Hudeček, Tomi – Pořízek, Maruna, Kanko.

Utkání startuje v pátek 1.9. v 17:30 na ledě Poruby. K dispozici bude i klasický textový on-line přenos.