Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Přípravná utkání AZet zahájí s mistrem extraligy! A co další soupeři?

25.05.2021 | Jakub Piskoř

Přípravná utkání na nadcházející sezónu letos začnou až v úterý 10.srpna a skončí 2. září. Naplánováno je zatím 8 zápasů z nich 3 odehraje AZet v rámci ZUBR Cupu. Na koho havířovští hokejisté narazí se dozvíte v následujícím článku.

Hned v prvním utkání čeká AZeťáky nejtěžší možná výzva, neboť v úterý 10. srpna na domácím ledě vyzvou úřadujícího mistra Extraligy z Třince. Fanoušci tak mohou jen doufat, že se na stadion podívají v co možná největším počtu a tento atraktivní duel si užijí na živo.

Už o dva dny později, tedy ve čtvrtek 12.8., jede AZet do Polska, kde sehraje zápas s loni 5. celkem polské nejvyšší soutěže Re-Plast Unia Oświęcim. V přípravě na loňskou sezónu se s tímto soupeřem setkali havířovští hokejisté hned dvakrát a vzešlo z toho jedno vítězství a jedna porážka.

Po roční odmlce se opět uskuteční ZUBR Cup, jehož organizátorem je Přerov a dalšími účastníky, kromě AZetu, jsou Zlín a Nitra. V prvním zápase tohoto turnaje, hraném v úterý 17.8., se AZet utká právě s Přerovem, a to na ledě soupeře.

Ve čtvrtek 19.8. už se bude zase hrát v Gascontrol Aréně. Naši hráči tentokrát narazí na loni 5. tým ze Slovenské Extraligy HK Nitra

Ve svém posledním zápase ZUBR Cupu svede Havířov bitvu proti extraligovému Zlínu, který je pravidelným účastníkem turnaje, hraného od roku 2016. Utkání se odehraje v úterý 24.8., zatím však není jasné, zda-li to bude ve Zlíně nebo v Havířově.

AZ nevybočí z pravidelného rytmu zápasů hraných v úterý a čtvrtek ani v posledních třech přípravných duelech. Nejprve ho čeká dvojzápas se Znojmem, které bude hrát po roce opět EBEL ligu. Nejprve se bude hrát ve čtvrtek 26.8. ve Znojmě a poté v úterý 31.8. v Havířově.

V posledním přípravném utkání 2.9. vyzve AZet k "odvetě" opět Osvětim. Hrát se ale tentokrát bude na havířovském ledě.

Z osmi přípravných utkání tak AZ odehraje minimálně čtyři na vlastním ledě - Třinec, Nitra, Znojmo, Osvětim. Na soupeřově ledě se představí v Osvětimi, Přerově a Znojmě. Místo konání zápasu se Zlínem ještě není rozhodnuto. Atraktivní mix soupeřů z extraligy, Chance ligy i zahraničí nabídne fanouškům zajímavou podívanou. Bude to sice "jen" příprava, ale i tak se jistě máme na co těšit.

Rozpis přípravných zápasů AZ Heimstaden Havířov před sezonou 2021/22