VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Proběhl aktiv 1. ligy, Havířov by měl začít doma s Litoměřicemi

04.06.2018 | Josef Nudera

Dne 4.6. proběhl aktiv 1. ligy, kde se sešli všichni zástupci klubů, aby projednali příští podobu 1. ligy. Soutěž bude hrát nově lichý počet týmů (15), kteří se utkají v 60. kolech. Havířov by měl začít sezonu na domácím ledě s Litoměřicemi, následně zajíždět na led Frýdku-Místku. Konečná podoba ligy a los bude určen nejspíše až ve čtvrtek 7. června.

Co se v Praze projednávalo? Podívejme se na průběh aktivu v několika jednoduchých bodech.

1. ligu nejspíše opustí po 20 letech Kadaň

Kadaň oznámila v tiskové zprávě, že bude muset nejspíše po 20 letech opustit z finančních důvodů druhou nejvyšší soutěž.

Majitelé jednají o výměně soutěže, ve hře je Havlíčkův Brod a Hodonín.

Soutěž bude hrát lichý počet týmů

Poprvé se bude hrát v lichém počtu týmů v celkových 60 kolech, ale každý tým odehraje 56 soutěžních utkání. V každé čtvrtině totiž bude mít jednou volno.

Zavede se předkolo play-off?

Dále se intenzivně jedná i o podobě play-off. Týmy volají po znovu zavedení předkola play-off. Jestli se tak nakonec stane se dozvíme nejspíše ve čtvrtek, kdy zasedá Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (aktualizace 7.6.2018 - Předkolo play-off v sezoně 2018/19 nebude).

Havířov podle současného losu začíná doma s Litoměřicemi, následně se vydá na cestu do Frýdku-Místku

Na aktivu se rozhodlo o rozlosování soutěže. Los ale ještě bude potvrzen a zatím také chybí termíny zápasů.

Havířov by podle současného losu měl začít doma s Litoměřicemi, následně se vydat na led Frýdku-Místku. Ve 3. kole dojde na další derby v podobě zápasu s nováčkem ligy Porubou.

O atraktivní zápas nebude nouze ani dále. V dalším kole pojede Havířov na horký led Lapače, kde vyzve Vsetín.

Další los AZetu v první čtvrtině soutěže:

5. kolo: AZ RESIDOMO Havířov – HC Benátky nad Jizerou
6. kolo: HC Dukla Jihlava – AZ RESIDOMO Havířov
7. kolo: AZ RESIDOMO Havířov – HC Slavia Praha
8. kolo: HC ZUBR Přerov – AZ RESIDOMO Havířov
9. kolo: AZ RESIDOMO Havířov – ČEZ Motor České Budějovice
10. kolo: LHK Jestřábi Prostějov – AZ RESIDOMO Havířov
11. kolo: AZ RESIDOMO Havířov – SK Trhači Kadaň
12. kolo: Rytíři Kladno – AZ RESIDOMO Havířov
13. kolo: AZ RESIDOMO Havířov bude mít volný los
14. kolo: AZ RESIDOMO Havířov – HC Slovan Ústí nad Labem
15. kolo: SK Horácká Slavia Třebíč – AZ RESIDOMO Havířov

Konkrétní podoba ligy bude určena nejspíše až ve čtvrtek 7. června 2018. Berte zatím tento los s rezervou.