VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Prohlášení hokejových klubů AZ Havířov, HC Přerov a VHK Vsetín k rozhodnutí Arbitrážní komise

06.08.2019 | Klub

Hokejové kluby AZ RESIDOMO Havířov, HC ZUBR Přerov a VHK ROBE Vsetín, které byly Českým svazem ledního hokeje nespravedlivě vyloučeny z nejvyšší juniorské soutěže, reagují na rozhodnutí Arbitrážní komise ČSLH.

Rozhodnutí Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje ohledně vyřazení našich juniorek z nejvyšší juniorské hokejové soutěže nás zklamalo, jelikož nenapravilo jasnou nespravedlnost, kterou vyloučením klubů ze soutěže hokejový svaz způsobil.

Jedním z argumentů svazu je, že už při tvorbě koncepce hokejových akademií v roce 2011 se počítalo s uzavřením juniorské hokejové extraligy jen pro akademické týmy: chceme jasně uvést, že toto není pravda a nikdo v hokejovém prostředí tuto informaci neměl. Navíc zařazení Olomouce (není akademií) tento záměr taktéž nepotvrzuje.

Z tohoto důvodu nezbývá klubům nic jiného, než se obrátit na civilní soudy, jejichž prostřednictvím se budeme domáhat spravedlivého rozhodnutí, kterého Arbitrážní komise ČSLH nebyla schopná.

Skutečnost, že komise posvětila jednání Výkonného výboru ČSLH, nemění nic na tom, že došlo k zásadnímu poškození našich klubů i sportovního vývoje mládeže. Dále pokračuje "vykrádání" našich nadějných hráčů ostatními týmy se statusem akademie.

„Problém se netýká jen našich 3 klubů, ale celého mládežnického hokeje. Vizitka českých mládežnických soutěží je, že mladí hráči utíkají do zahraniční, Švédska, Finska, což jen svědčí o kvalitě našich soutěží, kde prakticky nemají o co hrát. Za spravedlnost budeme i nadále bojovat u civilního soudu,” říká prezident AZ Residomo Havířov Jaroslav Mrowiec.

Celé znění tiskové zprávy k rozhodnutí Arbitrážní komise ČSLH si můžete přečíst ZDE