Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

První přípravné utkání je tady, v úterý přivítá AZ Cracovii Krakow

04.08.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Bez čtyř dnů přesně pět měsíců byli havířovští fanoušci bez hokeje. Nyní už ale tato dlouhá pauza končí, na obzoru je totiž první přípravné utkání. V úterý 6. srpna se Azeťákům v Gascontrol Aréně od 18:00 postaví hokejisté polského vicemistra Comarch Cracovie Krakow.

Comarch Cracovia Krakow

Comarch Cracovia patří dlouhodobě ke špičce polského klubového hokeje. Důkazem je šest získaných mistrovských titulů od roku 2006 a řada dalších medailových umístění. V minulé sezoně se „pruhovaným“ sice nevydařila základní část, v níž skončili až pátí, ale vše napravili v play-off, z něhož si nakonec odnesli stříbrné medaile.

Týmová fotografie Cracovie ze sezony 2018/19 (zdroj: www.cracovia.pl/hokej/)

Ofenzívními tahouny družiny vedené českým trenérem Rudolfem Roháčkem byli především útočníci Michal Vachovec 60 bodů (26+34), Mateusz Bepierzcz 55 (24+31), Damian Kapica 52 (17+27) a Stěpán Csamangó 47 (24+23). Přínosný byl i příspěvek bodů obránců Macieje Kruczka (7+25) a Patryka Noworyty (6+16).

Jedničkou v bráně byl Michael Luba (28z., průměr 2,50 br/z, 91.9% úspěšnost), záda mu kryli Robert Kowalówka (8z., průměr 1,94 br/z, 92.7% úspěšnost), Jason Bacashihua (5z., průměr 2,36 br/z, 90.6% úspěšnost) a Miroslav Kopřiva (2z., průměr 2,44 br/z, 92.9% úspěšnost).

Trenér Cracovie Rudolf Roháček

Z loňského kádru už trenéři mj. nemají k dispozici brankářskou jedničku Lubu ani Američana Bacashihua a produktivního obránce Novorytu. Odešel i český útočník Štěpán Csamangó, nejproduktivnější hráč play-off Emil Švec, a v Litvínově to zkouší další útočník Zygmunt. Jinak ale zůstalo jádro kádru Cracovie víceméně pohromadě. Novými potvrzenými tvářemi v týmu jsou dva 19 letí mladíci – brankář Lukasz Hedba a obránce Patryk Gosztyla. Další hráči, jejichž jména klub tradičně před uzavřením kontraktu nezveřejňuje, budou vyzkoušeni v přípravných zápasech.

Aktuální oficiální soupiska Cracovie:

Brankáři: Miroslav Kopřiva, Robert Kowalówka

Obránci: Patryk Gostyla, Bartoš Dabkowski, Miroslav Jáchym, Maciej Kruczek, Adrian Gajor, Dawid Musiol, Aleš Ježek, Bartolomiej Bychawski, Mateusz Rompkowski

Útočníci: Kamil Kalinowski, Kasper Bryniczka, Adam Domogala, Meteusz Bepierszcz, Michal Vachovec, Sebastian Brynkus, Lukasz Kaminski, Filip Drzewiecki, Damian Kapica

Krakovští hokejisté začali přípravu na ledě na konci července krátkým třídenním soustředěním ve městě Krynica-Zdrój a nyní se už připravují ve své domácí aréně. Zápas s AZetem pro ně bude v sérii šesti přípravných utkání, v nichž se (kromě odvety s AZetem v Krakově), dále střetnou s Popradem, a tři utkání sehrají na Tatranském poháru (jistý je jen duel s Košicemi, další soupeři vzejdou až podle průběhu turnaje).

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté mají za sebou v tuto chvíli už první, velmi náročný, týden přípravy na ledě. V Gascontrol Aréně polykali tréninkové dávky jak na ledové ploše (7 jednotek), tak v posilovně. Na pořadu byly i modelová utkání.

Podle informací od manažera Patrika Rimmela jsou před prvním přípravným utkáním všichni hráči v pořádku a připraveni nastoupit. „V přípravných utkáních dostanou šanci všichni. Bude dobré vidět nové hráče, kteří tu ještě nehráli a také naše hráče po několika měsících. Přípraváky poslouží především k nácviku součinnosti a herního systému, ale zaměřovat se budeme úplně na všechno a budeme se snažit zdokonalovat se. Sestava proti Krakovu se vykrystalizuje v úterý.“

Kádr hráčů, kteří se zapojili do přípravy na ledě a může se tedy objevit v utkání?

Brankáři: Aleš Stezka, Jiří Matoušek, Marek Štipčák

Obránci: Jakub Matai, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Vojtěch Ševěček, David Zdeněk, Ľubomír Malina

Útočníci: Jan Maruna, Filip Seman, Radek Veselý, Radek Pořízek, Lukáš Bednář, Jakub Kotala, Dominik Pawliczek, Dominik Cihlář, Lukáš Juhász, Jan Bambula

Hráči na zkoušku: Martin Nepokoj, Jan Dvořák, Vojtěch Tomi, Dominik Ficek, Petr Krejčí

Vzpomínka na loňskou přípravu

Oba týmy se v přípravě střetly už v minulém roce a navzájem si "vyloupili" vlastní stadiony. Nejprve totiž krakovští vyhráli v Havířově 4:1 (branka AZetu: Haas, asistence: Maruna, Bednář), ale pak v odvetě vyhrál AZ v Polsku 5:0 (branky: 4. Seman (Bednář), 26. Pořízek (Bednář), 33. Pořízek (Mrowiec), 43. Rehuš (Cihlář), 54. Bambula (Seman).

Důležité informace k utkání

Utkání AZetu s Cracovií Krakow začíná v Gascontrol Aréně v úterý 6. srpna v 18:00. Vstupné je 50,- Kč, pro děti do 140 cm 10,-Kč, permanentkáři mají vstup zdarma

Připomínáme, že na první dva domácí přípravné zápasy bude vstup na stadion pouze přes vchody na pravé straně (tribuna B) a přes vchod u Fanshopu. Z důvodu oprav venkovních prostor budou vchody na levé straně (tribuna A) uzavřeny. Děkujeme za pochopení.