VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Rekordně obsazený GLOBUS CUP je již minulostí

26.06.2021 | Daniel Wróbel

H A V Í Ř O V - V sobotu 26. června 2021 se uskutečnil již VII. ročník turnaje v minikopané GLOBUS CUP 2021. Letošní turnaj byl rekordní v počtu účastníků. Zajímavostí byl i fakt, že se jej zúčastnila, jako hráčka, i první žena v historii turnaje.

Diváci, kteří dnes zavítali do areálu MFK Havířov, si mohli užívat skvělou atmosféru, která panovala po dobu celého turnaje. Krásnému fotbalu přálo i počasí, jako doprovod sloužila i hudba s DJ a také skákací hrad pro děti. Ve stáncích si pak návštěvníci i hráči mohli koupit klobásu a k pití třeba pivo, malinovku nebo kávu ze stánku CROSSCAFÉ.

Účastníků bylo nejprve nahlášeno 20, ale dva týmy těsně před před startem turnaje svou účast odřekly. A tak se organizátoři museli před zahájením poprat s novým rozlosováním. Konečných osmnáct celků bylo rozděleno do 4 skupin, které hrály své zápasy na pěti hřištích.

Rozdělení týmů do skupin:

Skupina "A":

HLIMONT TEAM
EUROLINE
RÁDIOKLUB

Po soubojích ve skupinách postupovaly vždy dva první celky do finálového pavouka o 1. až 8. místo. Zbytek týmů ze skupin si zahrál pavouka o umístění na zbylých příčkách. Ze skupiny "A" postoupil z prvního místa GLOBUS TEAM a z místa druhého DYNAMO HAVÍŘOV. Ve skupině "B" postoupily týmy ORLOVÁ "A" a ŠACHTAR BO OSTRAVA. Ze skupiny "C" to byly týmy BAIER TEAM a AZ HAVÍŘOV. A ze skupiny "D" šly do bojů o vítězství AZ LEGENDY a EUROLINE.

Ve vyřazovacích bojích byly k vidění zajímavé bitvy o postup. Diváci se dočkali i vyrovnaných a napínavých bojů, které se musely rozhodovat až na penalty. K vidění bylo několik nervydrásajících soubojů střelec-brankář a taky skvělé zákroky gólmanů.

Do finále se nakonec probojovaly týmy AZ Havířov a Baier Team. O 3. místo si to rozdala mužstva Globus Team a Legendy AZ. A jak to tedy celé dopadlo?

Celkové pořadí GLOBUS CUP 2021:

1. BAIER TEAM
  2. AZ HAVÍŘOV
  3. GLOBUS TEAM
  4. LEGENDY AZ
  5. DYNAMO HAVÍŘOV
  6. EUROLINE
  7. ORLOVÁ "A"
  8. ŠACHTAR BO OSTRAVA
  9. AUTODŮM VRÁNA
  10. HC KOPŘIVNICE
  11. TORPÉDO HAVÍŘOV
  12. WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN
  13. PANTEŘI HAVÍŘOV
  14. ORLOVÁ "B"
  15. RADIOKLUB
  16. HLIMONT TEAM
  17. MLADÉ PUŠKY
  18. TENNIS HILL

Vítěz turnaje - BAIER TEAM

AZ HAVÍŘOV - poražený finalista. Tým tvořili: (horní řada zleva) Jakub Doktor, Jan Hudeček, Ján Petriska, Jakub Mrva, Tomáš Krupa, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec (dolní řada) Matúš Hlaváč, Marek Štipčák, Jan Maruna, Radek Veselý

Průběh turnaje zhodnotil i hlavní organizátor Robin Pavlas:
"Letos jsme to zase posunuli o kousek dál. Pozvali jsme místo 16, které máme odzkoušené, rovnou dvacet týmů. Bohužel se nám těsně před pořádáním turnaje dva týmy z různých důvodů omluvily, takže jsme to museli upravit na osmnáct týmů. Každopádně si myslím, že se akce povedla i díky lidem, kteří to společně se mnou organizovali. Důležité bylo, že vyšlo i počasí, přesto, že jsem se při pohledu na předpovědi hodně bál. Všem zúčastněným mockrát děkuji. Úspěšný průběh zároveň slouží i jako pozvánka na snad uskutečněný VIII. ročník příští rok. Mé poděkování patří samozřejmě i Hypermarketu Globus, konkrétně paní Renátě Čechmanové, za věcné ceny. Také ostatní sponzoři přispěli hodnotnými cenami, za což i jim patří dík. A v neposlední řadě děkuji také panu náměstkovi primátora ing. Ondřeji Baránkovi za to, že přišel podpořit tuto akci a na konci předal ceny."

Více fotografií z akce je k nahlédnutí ve FOTOGALERII ZDE.

Autor fotografií: Gabriela Švehlíková