VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Residomo AZ Open 2019 i letos s účastí Davida Pastrňáka

10.07.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Pod mírně pozměněným názvem a s novým titulárním partnerem akce se letos odehraje už osmý ročník tenisového turnaje čtyřher Residomo AZ Open. Tradiční akce pořádaná AZetem se tentokrát uskuteční v sobotu 27. července, opět v areálu Tennis Hill v Havířově-Životicích.

Upravený název turnaje souvisí s faktem, že jeden z hlavních partnerů AZetu společnost Residomo, se letos spolu s naším klubem výrazně podílí na pořadatelství a cenách pro účastníky.

Dalšími partnery jsou Gascontrol, PODA, Merops, Autodům Vrána, RAD a Stramis.

Hlavní hvězdou turnaje bude nepochybně odchovanec havířovského hokeje David Pastrňák. Ten po další skvělé sezoně v NHL, korunované postupem se svým Boston Bruins až do finále Stanley Cupu, obhájil pozici nejlepšího českého hokejisty, když potřetí za sebou získal ocenění Zlatá hokejka.

Z dalších hokejových osobností se představí i další havířovský odchovanec a čtyřnásobný reprezentant ČR Robert Říčka, dlouholetý kapitán AZetu Jirka Krisl a také legenda z havířovské hokejové síně slávy Harry Valerián.

Ze současného kádru AZetu se v soutěži objeví Jan Maruna, Filip Seman, Jakub Kotala a mladíci Jan Bambula a Martin Nepokoj, který je v AZetu na zkoušku.

Do soutěže je možno se přihlásit buď telefonicky na čísle 777 774 020 nebo emailem na hokej@hc-havirov.cz.Přihláška bude platná po uhrazení startovného. To činí 600,- Kč a zahrnuje také bohaté občerstvení a hodnotné ceny.

Turnaj se bude opět hrát atraktivním systémem losovaných čtyřher, což v praxi znamená, že se na turnaj nehlásí stabilní dvojice, ale spoluhráč do každého zápasu v základní skupině je každému hráči vylosován z ostatních účastníků. Naopak v zápasech o konečné umístění už spolu hrají stabilní dvojice.

To přináší velice zajímavý průběh akce, ve kterém není dopředu jisté, s kým si kdo zahraje. Prezentace do turnaje začíná v sobotu 27. 7. 2019 v 8:30, samotný začátek v 9:00.

Z důvodu kapacity areálu nebude letos na AZ Open volný vstup pro všechny zájemce. Pořadatelé děkují za pochopení.

Foto v článku: Sarah Ráblová, AZ Open 2018