AZ Havířov

FANSHOP je otevřen každou středu od 13 do 18 hodin.

S letní přípravou jsem moc spokojený, hlásí Radek Pořízek

04.07.2019 | Jan Kudělka

Útočník Radek Pořízek se ve 22 letech pomalu stává v mladém kádru AZetu z mladíčka hráčem střední generace. Jak chce navázat na loňskou úspěšnou sezonu v té letošní, ale také jak hodnotí letní přípravu prozrazuje v následujícím rozhovoru.

Radku, jaký byl tvůj začátek jara? Jak jsi strávil čas, mezi posledním mistrovským utkáním a začátkem letní přípravy?

Tak nejdříve jsem se léčil ze zranění, které jsem utrpěl v posledním zápase play-off proti Českým Budějovicím. Poté jsem chvilku ležel a pak jsem se začal sám připravovat, aby to pro mě nebyl velký skok do letní přípravy. Ten je vždy těžký po tom měsíci, kdy je volno. Člověk se po té pauze dostává do tempa hodně dlouho, tak jsem se začal připravovat individuálně, aby mě nasazené tempo v průběhu letní přípravy nezaskočilo.

Jaký byl první trénink v letní přípravě a jak jsi ho vnímal ze svého pohledu?

První trénink byl takový seznamovací, protože jsme se s klukama viděli po dlouhé době. Na začátku jsme měli hned vstupní testy, abychom mohli zhodnotit na konci, jak jsme se zlepšili. Byly to dva náročné dny, ale dalo se to zvládnout.

Jak se cítíš v letní přípravě? Pozoruješ na sobě nějaké změny?

Určitě jsem zesílil. Byl jsem v dobré skupině s Honzou Marunou, Kubou Mataiem a Jardou Mrowiecem. Byla to silová příprava, ale taky jsme více běhali než minulý rok a bylo to takové víc komplexní. Náš kondiční trenér (Pavel Horyl pozn red.) to dobře vymyslel a já jsem s letní přípravou moc spokojený.

Co vás ještě čeká v rámci letošní letní přípravy?

Tak letošní letní příprava je pomalu u konce, zítra už nás čeká jenom fotbal v rámci posledního tréninku, v pondělí máme poslední fyzické testy a pak nás už čeká zasloužené volno.

Kádr AZetu prošel určitou obměnou, ale základ loňské party zůstal. Jak do něj zapadli noví spoluhráči?

Chvilku to trvalo, než si mladí kluci zvykli, ale myslím si že zapadli dobře a doufám že bude dobrá parta jako minulý rok, nebo lepší :-).

Jak budeš trávit blížící se letní dovolenou?

Určitě budu nejdříve odpočívat. Po náročné letní přípravě si chci odpočinout, ať i hlava vypne. Chci fyzicky nabrat nové síly, pak si chci projet nějaké hrady v  Česku. A pak bych se chtěl zase kondičně připravovat, aby to pro mě nebyl zase velký skok při nástupu na led.

Máš rád odpočinek doma, nebo raději preferuješ pobyt v zahraničí?

S přítelkyní jezdíme tady po Česku, je to tu krásné. Ale pokud by se naskytla nějaká příležitost, tak bych se klidně i do zahraničí jel někam podívat.

Těšíš se už na led?

Tak jako každý hráč se těším na první led, protože to odloučení od ledu už je moc dlouhé.

Co očekáváš od nové sezóny?

Doufám, že se hlavně nezraním. Hlavně bych si přál, aby se nám dařilo z týmového hlediska a aby se dařilo i mě.

Jaké jsou tvé osobní cíle do dalšího ročníku?

Osobní cíle nemám, ale rozhodně bych chtěl skvělou partu a zase bojovat o play-off. A poté ve vyřazovacích soubojích postoupit přes první kolo.

Děkuji za rozhovor a přeji tobě i týmu, ať to vyjde.

Instagram Youtube