SDO: Azet v Plzni nezvládl třetí třetinu a ztratil dobře rozehraný zápas

David Motloch | 23.02.2013

Ani druhý vzájemný zápas s Plzní hráči Azetu Havířov nezvládli. Stejně jako v prvním měření sil, vstřelili soupeři tři branky. Rychle inkasovaný gól dokázali naši hokejisté vymazat využitím dvojnásobné přesilovky v půlce první třetiny z hole Pořízka. Dotahovat museli i v prostřední části, kde po druhé inkasované brance vystřídal v brance Sroku Turšner. Ani ten si však nevedl o moc lépe a do konce utkání kapituloval ještě čtyřikrát. Havířov sice do druhé části prostřednictvím branek Caruka a Synka srovnal, ale posléze inkasoval čtvrtou branku. Ve zbytku utkání hráči otevřeli zadní vrátka a inkasovali ještě další dvě branky. Další utkání sehrají starší dorostenci až za týden v pátek doma s Kladnem.

Extraliga staršího dorostu - 40.kolo so 23.2.
HC Plzeň 1929 - AZ Havířov
6:3
(1:1, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Přikryl (Sladký, Holý), 25. Holý, 29. Opava (Kepka, Kaňák), 45. Kristl (Michel, Indrák), 55. Uhlík (Přikryl), 59. Přikryl (Lobo, Kaňák) - 13. Pořízek (Orság), 37. Caruk (Sonnek), 38. Synek (Orság). Rozhodčí: Valenta - Martinec, Rovaš. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 54:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 6:3.
HC Plzeň 1929: Pacl (38. Kuneš) - Polívka, Kaňák, Lobo, Walter, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Michel, Uhlík, Krliš, Indrák, Kepka, Sladký, Přikryl, Suchý
AZ Havířov: Sroka (25. Turšner) - Ďurkáč, Dudek, Heinzl, Adamík, Chroboček, Potočný V., Potočný J. - Gola R., Orság, Kotala, Pořízek, Carbol, Polak, Sonnek, Gola P., Bednář, Synek, Caruk

Domácím vyšel vstup do zápasu ideálně, už ve třetí minutě totiž šli do vedení. Roman Přikryl po přihrávce Sladkého zamířil přesně a poprvé překonal Sroku v brance Havířova - 1:0. Plzeňští se o vedení připravili sami vlastní nedisciplinovaností. Hosté sice první početní výhodu ještě nevyužili, ale ve třinácté minutě Radek Pořízek už mířil přesně a nedal tak Paclovi šanci - 1:1. Naprázdno pak v početní výhodě naopak vyšli domácí, i přesto mohli jít v samém závěru první třetiny do vedení, ale Indrákovu jedovku zlikvidoval Sroka.

Druhá třetina byla na góly bohatší, celkem byly k vidění dvě branky na každé straně. Podruhé v zápase šla do vedení Plzeň, když ve 25. minutě vstřelil druhý gól Jan Holý, který z branky vyhnal Sroku, kterého nahradil Turšner - 2:1. Nový muž se v brance nestihl příliš ohřát a už poprvé kapituloval. Ve 29. minutě za svá záda pustil nenápadnou a dlouho avizovanou střelu Patrika Opavy , která zamířila na bližší tyč a propadla do branky - 3:1. Holý pak měl na holi gól při další přesilové hře, ale svojí dělovkou nastřelil jen tyč. Až pak se ke slovu dostali hosté a hned se děly velké věci. Ve 37. minutě Martin Caruk přelstil obránce i gólmana a snížil na 3:2, aby jen o chvíli později Dominik Synek snadno obehrál Polívku a třetím gólem z branky vyhnal Pacla - 3:3. Tímto stavem končila druhá část.

Třetí třetina už patřila domácímu týmu. V její první minutě ještě Turšner vychytal Krliše v dobré šanci, ve 45. minutě už se ale z gólu po parádní kombinaci radoval plzeňský Richard Kristl, který poslal svůj tým potřetí v zápase do vedení - 4:3. Hosté pak měli příležitosti ke srovnání, ale Sonnek jen nastřelil tyč a Synek mířil mimo. V 55. minutě pak přišel důležitý gól Jiřího Uhlíka, který dal Plzni dvoubrankové vedení a potřebný klid do koncovky vyrovnaného zápasu - 5:3. Když v 59. minutě přidal milimetrově přesnou ranou šestý gól domácích Roman Přikryl, nebylo už o výsledku utkání pochyb - 6:3.

Radek Kampf (Plzeň):
Ve druhé třetině jsme polevili, byly tam dvě hrubé chyby obránců, po kterých soupeř srovnal, takže jsme poté apelovali na hráče, aby všichni hráli poctivě, obránci i útočníci, a nebrali to na lehkou váhu. To se povedlo a ve třetí třetině jsme ten zápas otočili. Takové chyby by se nám ale neměly stávat, protože to soupeři trestají.

Martin Janeček (trenér HC AZ Havířov): Soupeř nám do poloviny zápasu utekl na 3:1, ale pak nám drobnými chybami umožnil vyrovnat. Nicméně ve třetí třetině nás domácí opět přehráli a zaslouženě vyhráli.
Výjezdní dvoukolo se nám celkově moc nepovedlo a já doufám, že si z toho hráči vezmou ponaučení. Je to takový varovný prst před blížícím se play-off a bylo by dobré, kdyby si hráči uvědomili, že proti takovým silným týmům jako je Plzeň musí podat, pokud chtějí uspět, mnohem lepší, řekl bych až heroický, výkon.