Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Se sezónou jsem spokojený. Hlavně jsme měli super partu, říká Jan Bambula

17.04.2019 | Sarah Ráblová

Osmnáctiletý útočník Jan Bambula byl v uplynulé sezóně tahounem juniorky a zároveň nejmladším hráčem A týmu. Má tedy za sebou náročnou sezónu, se kterou je spokojen. Navíc byl členem reprezentace U19, se kterou během sezóny navštívil Kanadu a Finsko.

Jan Bambula #7 Honzo, na začátku sezóny byl AZ docela podceňovaný kvůli velkému počtu mladých hráčů a nakonec spíše všechny překvapil. Jak bys zhodnotil sezónu po hokejové stránce? Překvapila tě v něčem a jsi s ní spokojený?

Se sezónou jsem samozřejmě spokojený, protože nás všichni pasovali na spodek tabulky, ale my jsme všechny přesvědčili, že máme dobrý tým a hlavně jsme měli super partu, což dělá taky hodně.

Jak jsi spokojen se uplynulou sezonou z osobního hlediska?
Se sezónou jsem spokojen. Byli sice chvíle, kdy se nedařilo, ale prostě každý den není posvicení :). Až na play-off, to se mi nepovedlo vůbec.

Víš už teď jak bude vypadat tvoje další sezóna nebo máš už aspoň trochu představu?

Do letní přípravy se zapojím s A týmem, kde bych měl nejspíš pokračovat i na začátku sezóny, protože extraligová juniorka v Havířově nejspíš už nebude.

Havířovská extraligová juniorka se týká i tebe. Jaky je tvůj názor na její vyřazení svazem z extraligy?

Má to své plusy i mínusy a bohužel pro Havířov to je velké mínus, protože nám a dalším týmům neoprávněně vzali extraligu. Hlavně to bude mít velký dopad na havířovskou mládež, protože i kluci, kteří by tady zůstali v dorostu nemají žádnou vidinu dál, když by hráli výborně ve své kategorii. Když hráli dobře, tak si je trenér vzal do juniorky, tím pádem většina kluků odejde za lepším do Třince, Vítkovic a podobně. Kluci z juniorky, kteří nedostali nabídku se zapojit do přípravy s A týmem si budou muset hledat angažmá jinde, pokud to s hokejem někam chtějí dotáhnout, což je pro ně další komplikace ohledně školy, rodiny apod.

Jaké by bylo tvoje ohlédnutí za sezonou po fanouškovské stránce? Ty jsi byl i vlastně jeden z hráčů, co byli s fanoušky o zápase s Přerovem ,,slavit". Jaké to bylo pro tebe, takové setkání?

Během posledních let v Havířově počet fanoušků ubývá, což mě mrzí, ale určitě jsem spokojen a rád, že nás stále podporují a fandí. Bylo to pro mě zase něco nového, nikdy jsem žádnou oslavu s fanoušky neměl a taky jsem si to moc užil.

Byl jsi členem A-týmu a zároveň jsi hrál i za juniory. To znamenalo spoustu tréninků a zápasů. Jak jsi k tomu zvládal školu, rodinu, přátele atd.?

Bylo to náročné, protože těch zápasů nebylo málo. Ve škole mi vycházejí maximálně vstříc a jsem za to velice rád. Dá se říct, že s kamarády jsem byl skoro pořád, když jsme měli trénink nebo zápas, ale taky jsme někdy zašli sednout do města na jídlo nebo kouknout na nějaký film do kina.

Během sezóny se ti podařilo s U19 navštívit i Kanadu. Jaká to byla pro tebe zkušenost?

Jo super, každý turnaj, na kterém jsem byl s reprezentací mi dal něco nového a hlavně mi ukázal, na jaké úrovni ve světě je český hokej vůči ostatním státům.

Co ti ukázalo to setkání se světovým mládežnickým hokejem, na těch několika turnajích. Jak na tom tedy český hokej je?
Ukázalo mi to strašně moc, protože jde vidět, jak Česko pomalu ztrácí a zaostává za zeměmi, se kterými před deseti nebo patnácti lety hráli vyrovnaný hokej nebo je dokonce přehrávali. Strašný rozdíl je hlavně v bruslení a v technice, kde určitě ztrácíme.

Sezónu sis na závěr prodloužil o další turnaj U19 na Slovensku. Jsi spokojený se svými výkony a výsledky týmu?
Se svými výkony jsem spokojen moc nebyl. Nedařilo se mi, ale skončili jsme 3., což je určitě fajn, ale zároveň jsme nijak nepřekvapili ani neztratili, takže to 3. místo se dalo očekávat.

Jak jsi strávil volný čas mezi koncem sezóny a začátkem letní přípravy?

Hlavně jsem si dodělával školu, protože tu jsem během sezóny celkem zanedbával, ale jinak jsem spíš odpočíval.

Jak se "těšíš" na nastávající letní přípravu?

Abych pravdu řekl, tak letní přípravu moc v oblibě nemám, ale to většina hokejistů :). Spíše se těším znovu na led.

Děkuji za rozhovor a přeji úspěšnou další sezónu.