Škoda že jsem netrefil prázdnou branku, litoval jediný střelec AZetu Jan Maruna

22.01.2015 | Martina Válková

BENÁTKY NAD JIZEROU - Havířovu se na Benátky dlouhodobě daří. V prvoligové historii slavil celek AZetu vítězství z jedenácti případů hned osmkrát a zálusk na body si jistě dělal i před zápasem 46. kola u Jizery. Nakonec to ale byli Danečkovi svěřenci, kteří po zápase odjížděli domů s prázdnou. Alespoň bod do individuálních statistik si za kontaktní a jediný gól v přesilovce připsal útočník Jan Maruna, kterého jsme si také vytáhli na ohlas.

Honzo, gratuluji ti k dnešnímu gólu, byť ten nakonec obrat v zápase nenastartoval a z Benátek odjíždíte bez bodu.
Kontaktní gól přišel hodně pozdě. Začali jsme hrozně bázlivě. Nevím, co s námi první dvě třetiny bylo. Benátky bruslily líp a přehrávaly nás. Od té doby, co jsme dali gól, se to zvedlo, těch posledních deset minut jsme měli i díky těm přesilovkám navrch. Zlepšili jsme pohyb a oni nás museli faulovat. Škoda, že nám tam ke konci ještě něco nespadlo, ale musím pogratulovat Benátkám, protože dvě třetiny byly určitě lepší.

Jak bys tu svou trefu na 1:2 v 52. minutě popsal?
S Fořťákem (Tomáš Fořt pozn.red.) máme domluvené takové založení, že si to dáme rychle z jedné. Fořťák to táhl po křídle, dal to na mě dolů, já jsem si to vyměnil s bekem. Benátky hrály výborný rychlý přístup, takže jsem to zkusil vzít na sebe a povedlo se. Mysleli si, že to dám do rohu, já ale vyjel dva metry a vystřelil nad rameno gólmana. Bylo to se štěstím. Ve druhé třetině jsem ale netrefil prázdnou bránu a to rozhodlo. Protože kdybysme dali na 2:1 dřív, bylo by to o hodně zajímavější a myslím, že bysme mohli víc kousat.

Kdyby Benátkám nepadl ten šťastný gól na konci první třetiny, mohl se zápas vyvíjet také jinak...
Určitě. Podcenili jsme, co se mělo ubránit. Bohužel nám tam spadlo takové nahození, kdy Péťa Matoušek neviděl. Prostě takový je hokej. Benátky tomu šly naproti, vystřelily a padlo jim to tam. Samozřejmě nás to trošku nahlodalo, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Musíme hrát celý zápas. Musíme vyhrávat, abysme brali co nejvíce bodů a udělali si před předkolem nebo čtvrtfinálem co největší pohodu.

Jinak se ale dá říct, že Benátky jsou vaším oblíbeným soupeřem. Jen v této sezóně jste nad nimi třikrát zvítězili.
I loni jsme proti nim třikrát vyhráli. Vyloženě bych ale neřekl, že to je náš oblíbený soupeř. Jsou to mladí kluci, kteří hodně bruslí a pokud dají první gól, je to vždycky těžké, protože jsou hodně brusliví a fyzicky jsou na tom výborně. Bojují o Extraligu a jde to na nich vidět.

Jak z vašeho pohledu vypadá výhled na tu první šestici před vámi?
Snažíme se ji uhrát, bohužel teď máme menší krizi, nepadá nám to tam. Není to ono. Na tréninku pracujeme, myslím, že se to poslední týden hodně zvedlo. Chyby chceme odstranit a doufám, že se na další dva zápasy připravíme tak, že z toho těžkého dvojvýjezdu do Chomutova a Budějovic něco dovezeme, protože každý je porazitelný. Urvat body můžeme jen poctivým výkonem a tím se přiblížit k té šestce.

Pokud se vám ale výkonnost zvednout nepodaří, může se stát, že v předkole narazíte právě na Benátky. Co bys na takového soupeře říkal?
Tam už je asi jedno, koho v předkole chytneme. Liga je letos o hodně vyrovnanější než loni, si myslím. Tady může každý porazit každého, což dokazuje, že poslední porazí prvního. Každý zápas je těžký a nejde si někoho přát, že bysme vyloženě někoho chtěli. Ať dostaneme toho, nebo toho, je mi to jedno.

Takže moje otázka, koho by sis ty osobně přál do předkola nebo čtvrtfinále je zbytečná?
Na to ti neodpovím, protože je to fakt ošemetné. Vždycky, když si člověk někoho přeje, dopadne to naopak.

Opravdu není tým, který bys v předkole/čtvrtfinále uvítal nejvíc?
Jasně že tým, který bych nejvíc uvítal, je Šumperk, protože je k nám nejblíž. Za ten rok toho máme nacestováno daleko nejvíc ze všech týmů. Není to sranda cestovat každý víkend 400-500 kilometrů krát dva, takže vlastně 1000 kilometrů. Ale jinak je mi to docela jedno, koho dostaneme.

V sobotu k vám zavítá Ústí nad Labem, co na hráče Slovanu vymyslet?
Ústí je náš docela neoblíbený soupeř. Je to dobře bruslící mužstvo, které má výborné hráče hlavně v první lajně. Myslím, že přes ně povede cesta, že ubráníme tu první lajnu. Musíme být hlavně aktivní. Věřím, že nám doma pomůžou diváci, kteří nás potáhnou za vítězstvím a že si dobrým pohybem vytvoříme přesilovky a proměníme je. Přeju si, abychom vyhráli.