Starší dorost rozdrtil Vsetín 10:3

Tomáš Vlček | 02.03.2018

Další zápas v bojích o play-off extraligy staršího dorostu sehráli v pátek na domáím ledě mladí AZeťáci. I přesto, že inkasovali jako první, nakonec svého tradičního soupeře ze Vsetína smetli vysoko 10:3. Střelecky se dařilo především Honzovi Bambulovi (na snímku), který dal čtyři branky. Už v neděli se oba soupeři opět střetnou, tentokrát na vsetínském ledě.

ELSD - 43.kolo pá 2.3.18:00
AZ Residomo Havířov - VHK Vsetín
10:3
(3:1, 4:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 11. Bochank (Žídek), 13. Bochnak (Žídek), 18. Hilšer, 26. Bambula (Janeček, Ševěček), 30. Revaj (Hilšer, Thiel), 31. Bambula (Janeček, Juhász), 31. Žídek (Pavelek), 44. Bambula (Hilšer), 49. Bambula, 55. Juhász (Janeček, Thiel) – 1. Jenáček, 47. Půček (Ondračka, Matiaško), 55. Petriska (Vašenka). Rozhodčí: Čahoj – Ševčík, Novák. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 40:28 (13:10, 16:10, 11:8). Průběh utkání: 0:1, 8:1, 8:2, 10:2, 10:3.

AZ Residomo Havířov: Štipčák – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Mastič – Adámek, Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Žídek, Tomeček, Dufek K.
VHK Vsetín: Chrástecký (26.-31. Chromý) – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Fojtášek, Vávra – Matiaško, Půček, Zetocha, Klímek, Baďura, Petriska, Vašenka, Lukačka, Krupa.

Střelecký účet zápasu byl otevřen nečekaně brzo. Už ve 35 vteřině totiž svou nečekanou a prudkou střelou překvapil domácího gólmana Štipčáka Šimon Jenáček, a hosté vedli 1:0. AZ mohl vyrovnat ve 4. minutě, ale vsetínský gólman Chrástecký proti dorážkám Bochnaka a Adámka na svém brankovišti odolal. Stejně tak byl neprůstřelný i v minutě 9., kdy zlikvidoval Adámkovo zakončení v situaci 2 na1. Srovnání skóre se tak domácí dočkali až v minutě 11. Při hře 4 na 4 se z otočky z pravého kruhu trefil přesně k tyči Ernest Bochnak – 1:1.

Za dvě minuty už AZ vedl. Přesnou střelou do šibenice se v přesilovce prosadil podruhé v zápase Ernest Bochnak a bylo to 2:1. Hosté mohli srovnat krok v minutě 15., ale Matiaško zblízka trefil jen tyč havířovské branky. A tak udeřili potřetí domácí. Na začátku 18. minuty unikl vsetínské obraně Adam Hilšer, a ač atakován obráncem, dokázal bekhendem dostat puk za Chrásteckého – 3:1.

Jestliže v první třetině měli domácí navrch jen mírně, v té druhé na ledě dominovali. Ve 26. minutě využili podruhé v zápase přesilovku, když Jan Bambula z opakované dorážky překonal Chrásteckého a poslal jej tím na střídačku. Pak měli dvě nadějné šance Valaši, konkrétně Ondračka a Baďura, ale kolem poloviny utkání udeřili třikrát havířovští.

Během 85 vteřin překonali z bezprostřední blízkosti nového muže ve vsetínském brankovišti Lukáše Chromého Marek Revaj, Jan Bambula a Jan Žídek a rázem to bylo 7:2. Vsetínská obrana byla v této fázi utkání naprosto nefunkční a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Do branky Valachů se vrátil Chrástecký a dění na ledě se poněkud uklidnilo. Do přestávky zahrozili ještě za domácí Karel Dufek a Juhász, za hosty Matiaško, ale skóre se už nezměnilo.

Třetí třetina už se hrála oboustranně ofenzivně a zcela uvolněně. Ve 44. minutě zkompletoval svůj hattrick Jan Bambula. V poskytnuté výhodě se krásnou stahovačkou zbavil obránce a pak střelou k tyči zvýšil na 8:1. Za tři minuty využil nedůslednost domácí obrany Roman Půček a po nájezdu 2 na 1 snížil na 2:8. Jenže za další dvě minuty přidal svůj čtvrtý gól v zápase, po úspěšném napadání soupeře, Jan Bambula a bylo to 9:2.

Desátý gól dali havířovští poté, co potřetí v zápase využili svou přesilovku. V 56. minutě se z předbrankového prostoru bekhendem po ledě trefil Lukáš Juhász. Definitivní podobu skóre pak dal už za 11 vteřin Ján Petriska, když střelou z pravého kruhu nad Štipčákovu lapačku uzavřel brankový účet na 10:3. Vysoké vítězství AZetu nic nezměnilo na pořadí v tabulce skupiny. Uvidíme však, jak se projeví do dalšího vzájemného zápasu, který oba týmy sehrají na vsetínském ledě už v neděli.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Chtěl bych klukům poděkovat a pogratulovat za dnešní výkon. Poprvé v sezoně jsme vstřelili tak vysoký počet branek a já věřím, že jim to dodá chuť a sebevědomí do těch zbývajících čtyř zápasů, ve kterých budeme bojovat o ty dvě postupová místa. Sice jsme už v první minutě inkasovali, ale bylo moc důležité, že jsme skóre ještě do přestávky otočili. Pak už jsme, myslím, utkání kontrolovali a nakonec zaslouženě vysoko zvítězili.