VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Starší dorost vstupuje do nadstavbové části soutěže, cílem zůstává play-off

23.11.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V sobotu sehráli na zlínském ledě havířovští starší dorostenci poslední kolo základní částí své extraligy. Nyní se 25 účastníků této mládežnické soutěže rozdělí do dvou výkonnostních skupin, aby spolu v nadstavbové části svedli další porci zápasů.

Pro mladé AZeťáky bude pokračováním skupina o 15. – 25. místo. Přitom postup do vyšší skupiny, mezi 14 nejlepších, byl letos velmi blízko. Ale pojďme pořádku a dejme slovo trenéru Tomáši Urbánkovi.

„My jsme měli do sezony výborný vstup, když jsme bodovali v prvních pěti zápasech. To se nám určitě povedlo. A ani závěr nebyl vůbec špatný. Ale ve druhé čtvrtině jsme měli takovou hluchou část, v níž jsme získali jen tři body. To nás mrzí, protože jak se později ukázalo, přímý postup do vyšší skupiny nás stály jen 1 – 2 bodíky.“

I přesto je trenér Urbánek s výkony svých svěřenců spokojen. „Každopádně jako tým máme výsledkovou bilanci 8 výher a 8 proher a když si vezmu, že v naší skupině soupeříme s nejlepšími celky na Moravě a ve Slezsku – Třincem, Vítkovicemi, Zlínem a Vsetínem – tak s předvedenými výkony a počtem bodů jsem spokojen. Jsem rád i za konečné 3. místo v tabulce, byť bohužel jsme jako jediní z této pozice v celé extralize nepostoupili do vyšší skupiny. Ta naše skupina je totiž nejvyrovnanější a našich 23 získaných bodů bylo těsně nejméně.“

Tabulka východní skupiny extraligy staršího dorostu 2017/2018

1. HC Vítkovice Ridera         16 65:35 32

2. Aukro Berani Zlín            16 52:42 27

3. AZ RESIDOMO Havířov 16 34:39 23

4. VHK ROBE Vsetín            16 49:69 21

5. HC Oceláři Třinec            16 47:62 17

A jak vidí havířovský lodivod další působení svého týmu ve skupině o 15. – 25. místo? „Teď nás čeká další část soutěže, konkrétně 20 zápasů, ve kterých chceme získat co nejvíce bodů a tím si vybojovat případně postup do play-off. To je stále naším cílem a chceme se o něj poprat,“ uzavírá trenér Urbánek.

No a nám na závěr nezbývá než dodat, že první zápas nadstavbové skupiny sehraje AZ v neděli doma 13:30 proti Chomutovu.

Soupiska staršího dorostu HC AZ Havířov pro sezonu 2017/2018

Brankáři: Dufek Michal, Štipčák Marek

Obránci: Grygar Ondřej, Hrček Jiří, Pavelek Vojtěch, Pliska Martin, Máca Radek, Ševěček Vojtěch, Thiel Jan, Uhlíř Josef

Útočníci: Bambula Jan, Bochnak Ernest, Cienciala Jan, Del Favero Tadeáš, Dufek Karel, Hilšer Adam, Janeček Michal, Juhász Lukáš, Pindel Vojtěch, Revaj Marek, Tomeček Daniel, Žídek Jan

Trenér: Tomáš Urbánek, Asistent: Jan Tancer, Vedoucí týmu: Marek Pindel

Pozn.: Martin Pliska a Tadeáš Del Favero ukončili své působení v klubu.

Za starší dorost nastoupili také hráči mladšího dorostu Lukáš Adámek a Maxim Mastič