Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Startuje 2. liga, AZet vyzve v sobotu nováčka z Vyškova

22.09.2022 | Josef Nudera

Nemohli jste se dočkat až AZet vyjede v nových dresech do prvního ligového utkání sezony 2022/2023? Je to tady. V sobotu budou naši hokejisté potřebovat vaši podporu. Soupeřem Havířova bude Hokej Vyškov. Zápas startuje 24. 9. 2022 od 17 hodin.

Příprava je za námi, Havířov v ní odehrál 8 utkání

V Havířově se po sestupu z Chance ligy tvořil zcela nový tým a přípravné zápasy ukázaly poměrně hodně. Havířov v nich se soupeři z 2. ligy až na jedinou výjimku uspěl. V přípravě se střetl nejprve venku se Sosnowiecem (4:3 po nájezdech), doma s Opavou (3:1), venku s Žilinou (3:6) a venku s Novým Jičínem (4:3 po nájezdech). Následovala odveta se Sosnowiecem na domácím ledě (2:5), s Opavou venku (3:1), v Kopřivnici (4:2) a na závěr přípravy se AZet utkal s Novým Jičínem v Gascontrol Aréně (5:7). Havířov si za přípravu připsal 5 výher (z toho 2 po nájezdech) a 3 prohry.

Výsledky přípravných zápasů: ZDE

„S přípravou jsme spokojení. Zkoušeli jsme různé hráče a varianty, kluci se s tím prali hodně solidně,“ má jasno sportovní manažer Havířova Milan Mikulík.

„Mužstvo je v dobré kondici, tréninky vypadají taktéž dobře. Věřím, že vstup do sezony zvládneme. Chceme hrát útočný, agresivní hokej se spoustou soubojů,“ uvádí před prvním ostrým zápasem sezony hlavní trenér AZetu Jiří Raszka. Rozhovor s trenérem Raszkou si můžete přečíst na našem webu ZDE.

Vstupenky na utkání koupíte ZDE

Permanentky na novou sezonu ZDE.

Soupeřem Havířova bude nováček z Vyškova

Vyškov zažívá skvělé hokejové období, tamní hokej se do druhé ligy vrací po velmi dlouhé době. Majitelem Hokeje Vyškov je bývalý brankář Robert Hamrla, který se ještě letos pokoušel o zisk pozice generálního manažera ve Zlíně. To se nepodařilo, ale s Vyškovem má své plány. A jak uvedl pro hokej.cz, zůstává nohama na zemi a je skromný.

„Jednoznačně se chceme vyhnout sestupovým starostem. Ve skupině máme Znojmo a Havířov, což jsou dva z největších favoritů soutěže. Dále výborný Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Opavu či Kopřivnici. Fakt si myslím, že to bude velmi těžká skupina a podle toho se na ni připravujeme,“ popsal Robert Hamrla začátkem srpna své vyhlídky na sezonu.

Vyškov se v přípravě činil, zvládl odehrát 10 utkání

Příprava na nový ročník 2. ligy byla ve Vyškově hodně pestrá. Vyškov změřil síly se Znojmem, jedním z favoritů soutěže. Zahrál si s Povážskou Bystricou nebo vyzval krajský tým Brumova Bylnice. Současně se v přípravě utkával se soupeři z 2. ligy. Jednalo se o Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou a Hodonín. V pěti zápasech se Vyškov radoval z výhry, v pěti případech odcházel poražen. Vyrovnané utkání sehrál i se Znojmem, se kterým doma padl těsně 2:3.

O koho se Hokej Vyškov opírá?

Vyškov ale nebude soupeř, kterého by se vyplatilo podcenit. Na soupisce sobotního soupeře najdeme několik zajímavých jmen. V brankovišti se bude nováček ligy opírat o Michala Kořénka, zlínského brankáře, která má už i své zkušenosti s extraligou a druhou nejvyšší soutěží. V obranných řadách nemůžeme přehlédnout velezkušeného Tomáše Žižku. Tento hráč má za sebou bohaté zkušenosti z extraligy, ale i z NHL a KHL. Může být i skvělým mentorem pro mladý vyškovský kádr. Pozornost si zaslouží i mladý útočník Vojtěch Dobiáš, který nakoukl ve Zlíně do extraligy a zahrál si i Chance ligu v Přerově.

Co očekává od utkání s Havířovem trenér Vyškova Michal Konečný?

„Soupeř je těžký, ale já chci kluky přesvědčit, že hrát můžeme s každým. Určitě tam nepojedeme s tím, že jsme outsideři, chceme vyhrát i v Havířově stejně jako všude jinde. Já nechci, aby to znělo jako nějaká velká prohlášení, ale rozhodně nebudu klukům vykládat, že Havířov hrál první ligu, má špičkové hráče, tak nemusíme ani nastupovat. Co se může stát nejhoršího, maximálně můžeme prohrát. Ale já po hráčích chci, aby když se potom po zápase podívají do pomyslného zrcadla, tak aby si mohli říct, že tam nechali maximum. O to mi v první řadě jde. Opatrná hra, vyhazování puků a podobně, to od nás nečekejte. Není žádný důvod, proč bychom s nimi nemohli hrát vyrovnaný hokej. Týmu, který tady máme, věřím,“ uvedl pro klubový web hokejvyskov.cz hlavní trenér Michal Konečný.

Sestava Havířova z posledního utkání proti Novému Jičínu:

Šembera (od 41. Michalík) – Kunc, Mrowiec (A), Dudáš (C), Kuboš, Homola, Havlík, Ščurek – Tvrdý, Ćmiel, Spratek – Pastor, Zdeněk (A), Apolenář – Kofroň, Stuchlík, Pawliczek – Krupa, Plevka, Middleton.

Sestava Vyškova proti Brumovu Bylnici:

Micka (Lambert) – Studený, Riedl, Žižka, Mikulík, Hohl, Hefka, Bláha – Komínek, Čuřík, Sebera, Čejka, Romančík, Janeček, Luža, Snášel, M. Kořének, Vašíček, Krejčí, Tomajko, Weintritt.

Utkání AZ Havířov – Hokej Vyškov startuje v sobotu 24. 9. 2022 od 17 hodin. Pokud přijdete podpořit Havířov na startu nové sezony do hlediště, můžete si koupit vstupenky i online ZDE. Stále je možnost si kupovat i permanentky na novou sezonu ZDE.

Pokud se na stadion nedostanete, bude z utkání připraven textový přenos na serveru onlajny.com.

#myjsmeazet