Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Startuje příprava na ledě. Kdo se do ní zapojí?

24.07.2018 | Sarah Ráblová

Hráči A týmu pokračují v přípravě. Další část sice začala v pondělí v tělocvičně, od dnešního dne už ale vyjedou na led.

Hráči za sebou nyní mají dva týdny volna, před kterými absolvovali suchou přípravu. Na jejím začátku i konci prošli fyzickými testy. „Když jsem se díval, jak testy dopadly, byl jsem mile překvapen. Úplně všichni kluci se zlepšili, a to doslova ve všem,“ hodnotí kondiční trenér Pavel Horyl.

Kluky teď čeká další dřina, kterou jim ovšem zpříjemní nový, pěkný led. „Tento týden začínáme na ledě, úterý a středa je trénink dopoledne doplněný posilovnou. Ve čtvrtek a v pátek už trénují ráno i odpoledne, mezitím mají posilovnu a rehabilitace a příští týden budeme trénovat dvoufázově,“ představuje plány sportovní manažer a zároveň asistent trenéra Patrik Rimmel.

Hráčský kádr však ještě není kompletní a postupně budou přicházet posily. Momentálně jsou začleněni i hráči juniorky a pokud budou mít dostatečnou výkonnost, tak se na ně můžeme těšit v A-týmu i přes sezónu.

,,Na ledě se k nám přidá Tomáš Gřeš, který s námi v letní přípravě nebyl. Další hráči přišli na zkoušku – Rok Macuh, Dominik Kafka, Radek Veselý, Lukáš Chalupa a Karol Korím. Samozřejmě ještě hledáme útočníka do prvního útoku. Kádr ještě uzavřen není, přijdou ještě hráči z extraligy a odjinud,“ uvádí Patrik Rimmel.

První přípravný zápas odehrají hokejisté v úterý 31. července a soupeřem jim budou extraligové Vítkovice.

„V přípravných zápasech se chceme zaměřit úplně na všechno. Chceme vidět kluky, kteří jsou tady na zkoušku a především se sehrát,“ říká manažer s tím, že cíl pro sezónu si s týmem stanoví až před jejím začátkem. Stejně tak ještě neprozradí ani jméno kapitána, které už se však také rýsuje.

Do přípravy na ledě nastoupí hráči:

Brankáři: Ondřej Bláha, Jiří Matoušek, Michal Dufek (z juniorky)

Obránci: Jakub Matai, Patrik Luža, Jakub Dudek, David Chroboček, Vojtěch Ševěček, Jaroslav Mrowiec, Petr Šendera

Útočníci:  Jan Maruna, Jakub Kotala, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Marek Haas, Dominik Pawliczek, Dominik Cihlář, Filip Seman, Jan Bambula, Tomáš Gřeš

Hráči na zkoušku: Rok Macuh (útočník, 21 let, loni Olomouc/Havířov), Dominik Kafka (útočník, 22 let, Frýdek-Místek/Nový jIčín), Radek Veselý (útočník, 22 let, Benátky n. J.), Lukáš Chalupa (obránce, 24 let, Chomutov/Litoměřice), Karol Korím (obránce, 24 let, Nitra).

Ernest Bochnak je v tomto týdnu na zkoušce ve Finsku.

V přípravných zápasech se můžete těšit na tyto soupeře: HC Vítkovice Ridera, HK Poprad, HC Nové Zámky, HC Dukla Trenčín a Cracovia Krakow.

Autor článku: Sarah Ráblová

Fotogalerii z prvního tréninku na ledě najdete ZDE.