VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Suchou přípravu mládeže doplnily tréninky s karvinskými házenkáři

01.07.2018 | Martina Kotulová

Oblíbeným sportem v době letní přípravy se pro mladé hokejisty AZetu stává házená. Spolupráce mezi hokejisty Havířova a házenkáři z Karviné započala už loni. Tehdy hráč HCB Karviná Michal Brůna pomáhal při tréninku hokejistů ročníku 2005. Kluci se učili základy házené, včetně jejich pravidel. Spolupráce vyvrcholila zápasy mezi žáky obou oddílů v házené a ve florbalu. A stejně tomu bylo i letos.

„Na tuto spolupráci jsem chtěl opět navázat. Loňské sedmáky házená nadchla, je to výborný doplňkový sport k hokeji. Jde o fyzicky náročnou, tvrdou a rychlou hru, která vyžaduje herní myšlení. To vše potřebujeme i do hokeje. Osobně ji zařazuji do tréninku raději než fotbal, kde pracují jenom nohy. Pro hokej potřebujeme více rozvíjet koordinaci mezi horními a dolními končetinami,“ vysvětluje trenér 7. třídy AZetu David Svozil.

FOTO: Hokejisté a brankář HCB Karviná Nemanja Marjanovič.

Dva tréninky na Slavii proběhly pod vedením trenéra karvinského týmu mužů Marka Michaliska. „Letos při vzájemných zápasech očekávám větší vyrovnanost. Viděl jsem hokejisty na tréninku při házené na jaře a teď, pokrok je znát, míč už jim takové problémy nedělal. Doplňkové sporty jsou u mládeže velmi důležité, pomáhají rozvíjet mladé sportovce,“ říká Michalisko. Před letošním házenkářským play off navštívil hokejisty i karvinský brankář Nemanja Marjanovič. „Házená je pro hokejisty skvělý doplňkový sport. Rychlost, tvrdost, kreativita to jsou společné prvky,"dodal Marjanovič.

FOTO: Hráči s mistrovským pohárem házenkářů. Vlevo trenér Marek Michalisko, vpravo kapitán HCB Karviná Jan Užek a trenér hokejistů David Svozil.

Kapitán extraligových házenkářů Karviné Jan Užek přijel ukázat pohár pro Mistra ČR. „Poslední návštěva házenkářů měla pro naše kluky speciální nádech. Házenkáři nám přivezli ukázat pohár a medaile pro vítěze extraligy. Každý dostal navíc házenkářské potítko. Došlo taky na výměnu dresů. Ten azeťácký ozdobily podpisy všech kluků, zelený házenkářský zase nese patinu vítězného finále extraligy,“ popisuje Svozil.

„Chtěl bych tímto házenkářům poděkovat, byli výborní. Jejich ochota za námi přijít je o to cennější, že tréninky na Slavii začínaly v šest hodin ráno. Což pro ně muselo být těžké, hlavně po oslavách vítězného finále. Poděkování patří taky Radimu Hanselovi. Je to táta jednoho z hokejistů a člověk, bez kterého by k takové spolupráci určitě nedošlo. Díky všem těmto lidem byla suchá příprava pro kluky pestřejší,“ doplňuje s úsměvem.

FOTO: Marek Michalisko a Jan Užek s dárkem od hokejistů. Azeťácký dres zdobí podpisy hráčů ročníku 2006.

Vyvrcholením celé této házenkářské přípravy by měl být dvojzápas žákovských týmů ve florbale a házené na půdě HCB v Karviné. Pro utkání se zatím hledá vhodný termín v srpnu.

Za materiály poskytnuté k článku děkujeme trenérovi Davidu Svozilovi.

FOTO: Hokejisté s cenným suvenýrem – originálním dresem HCB Karviná.