VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Tady končí všechna sranda, hlásá před utkáním se Šumperkem Lukáš Daneček

10.12.2010 | Jaroslav Svoboda

H a v í ř o v - Pohoda, klídek, cigárko? Tak tomu je konec, dámy a pánové. Nejlepší dva týmy východní skupiny druhé ligy mají za sebou poklidnější období vyplněné zápasy s celky spíše z nižších pater tabulky. A teď přichází naopak fáze soutěže, kdy je potřeba zabrat. Obě mužstva nejprve narazí v přímém souboji na sebe, do konce základní části je pak čekají stejní soupeři z čela tabulky - Hodonín, Orlová, Přerov či ValMez. "Tady končí všechna sranda," ví havířovský gólman LUKÁŠ DANEČEK. Jeho slova potvrzuje i Marek Haas, šumperský útočník:"Mít před Vánocemi náskok osmi bodů by bylo skvělé." Oba hráči pochází z havířovské hokejové líhně, oba však také ví, jaké je nosit šumperský dres. A oba stojí na opačné straně barikády.

Lukáš Daneček: Teď končí všechna sranda

V Šumperku odchytal dvě kompletní sezóny, fanoušci Draků na něj vzpomínají v dobrém. Letos se Lukáš Daneček vrátil domů do Havířova a pod vedením svého otce a společně se svými spoluhráči baví nadšené havířovské publikum. "Jsme v pohodě. Na začátku sezóny se nevědělo, jestli vůbec budeme hrát, jestli poskládáme kádr. Teď cítíme obrovskou pohodu, neuvěřitelně nás podporují fanoušci. Svůj cíl jsme si splnili," usmívá se gólman, který se letos pravidelně střídá v brance s Adamem Vrbou. Právě jeho parťák odchytal první vzájemný duel, v Šumperku ale dostane přednost Lukáš Daneček.

"Chytat budu. A moc se těším, vždyť bude hrát první s druhým, kdo by se netěšil. Navíc jsem v Šumperku odchytal dvě sezóny, těším se tam," neztrácel Daneček úsměv. Zároveň ale havířovský brankář ví, že jeho i celý tým nečeká nic lehkého. "Šumperk má velmi silný tým, bude to náročné. Ale doufám, že nezklameme. Budeme chtít hrát ze zajištěné obrany, ale rozhodně ne pasivně. Naopak aktivně soupeře napadat a udělat vše pro vítězství," zvážněl bývalý juniorský reprezentant.

Havířov má za sebou poměrně lehčí soupeře, v posledním kole nasázel Uherskému Hradišti 12 branek, čímž poslal do podhůří Jeseníků jasnou vizitku. Jenže sám Daneček má na poslední výsledky jasný názor. "V minulých týdnech jsme měli spíše snazší soupeře, teď končí všechna sranda. Čeká nás Šumperk a pak další silné týmy z čela tabulky. V Šumperku nejspíš přijde dost lidí. Snad se budou hokejem bavit," zakončil své povídání Daneček.

Marek Haas: Zápas bude vypjatý, bude mít extra náboj

Je členem nejúdernější šumperské formace. Často pak zůstává trochu zahalen ve stínu kanonýra Veleckého i v poslední době velmi produktivního Červenky. Neprávem... Marek Haas odvádí stejně jako zbytek týmu výborné výkony, navíc podpořenou poctivou černou prací. Ne náhodou je již delší dobu nejlepším Drakem v +/- hodnocení. V neděli jej čeká zápas proti "svým". Odchovanec Havířova se postaví znovuzrozenému "AZetu" v pozici šumperského hráče. "Ten zápas beru spíše jako normální utkání, jako každé jiné. Ale jako lajna se asi budeme chtít víc ukázat, když už jsme v Havířově hráli," pohlédl směrem k nedělnímu duelu Haas.

Ten již v prvním letošním vzájemném utkání zazářil. Dal dvě branky, pak se dlouho střelecky trápil. V posledních kolech mu to zase lepí. Jestli se však trefí i v neděli, tak to moc neřeší. "Pro mne je důležité vyhrát, moc bych si přál, abychom to zvládli a zvítězili," tvrdí odhodlaně křídelní útočník třetí šumperské pětky. Na utkání doposud Draci nepomýšleli. "O zápasu jsme ještě v kabině nějak nemluvili. Ale od pátku se budeme chtít na zápas pořádně připravit. Bude to vypjatý, má to extra náboj. Pokud vyhrajeme, podaří se nám ještě více odskočit," zamyslel se šumperský útočník.

Zápas tak je lákadlem i pro fanoušky. "Doufám, že nás povzbudí stejně jako doposud. A že jich přijde co nejvíc," vzkázal Haas směrem k příznivcům. Ti by v případě vítězství mohli slavit výrazné utržení se v čele tabulky. "Osm bodů před Vánocemi, to by bylo jistě skvělý. Po Havířovu nás čekají ještě další silní soupeři, hrajeme s Přerovem, jedeme do Hodonína, pak Orlová. V poslední době jsme hráli se slabšími celky, teď to bude horší," ví Haas. I proto by byla případná výhra hodně důležitá pro šumperský výběr, což Haas také potvrdil.

Zápas Draků s Havířovem začíná v neděli 12. prosince v 17:00. I vzhledem k očekávané vysoké návštěvě by fanoušci neměli váhat a přijít na stadión o něco dříve. Sníží tak riziko, že zbytečně přijdou o část zápasu i své nervy ve frontách u pokladen. Havířovští fanoušci budou mít připravený svůj sektor, podle vyjádření šumperského klubu se dají očekávat i zvýšená bezpečnostní opatření. Pro fanoušky, kteří se na utkání nevydají, bude k dispozici přímý přenos prostřednictvím serveru www.lifetv.cz.