Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Trenér A týmu Jiří Režnar podepsal smlouvu na další dva roky

24.01.2021 | Martina Kotulová

V tomto týdnu podepsalo vedení klubu novou dvouletou smlouvu s hlavním trenérem A-týmu Jiřím Režnarem. Přestože se v této sezóně nedaří týmu podle představ, tak hlavní trenér má stále podporu vedení klubu a na lavičce AZetu jej proto fanoušci uvidí i další dvě sezóny.

Jiří Režnar k A týmu nastoupil 13. prosince 2017, kdy na postu hlavního trenéra vystřídal Martina Janečka.

Velice si vážíme odvedené práce pana trenéra během uplynulých tří let. I když se nám momentálně nedaří, má naši plnou důvěru. Jsme rádi, že jsme se domluvili na další dvouleté spolupráci. Jiří Režnar je pro náš tým základním stavebním kamenem i pro následující dvě sezóny, říká k podpisu nové smlouvy prezident klubu Jaroslav Mrowiec.

V Havířově jsem spokojený, i se vším okolo, říká trenér Jiří Režnar

Pane trenére, v AZetu působíte už čtvrtou sezonu s důrazem na práci s mladými hráči a jejich zapracováním do kádru. Nyní jste podepsal s klubem smlouvu na další dva roky. S čím půjdete, vy i tým, do těch následujících dvou let. Především s ohledem k úpravě soutěží, jejichž podoba je teď nově známá?

Domluvili jsme se s vedením na další dva roky. S tím, že letošní sezona je taková, jaká je. Příští rok se padá, takže tým se bude muset postavit trochu jinak. My jsme letos z deseti prohraných zápasů, šest prohráli o jednu branku a tři zápasy o dvě branky, takže vše bylo hodně natěsno. (pozn. red. rozhovor vznikal před domácím zápasem se Vsetínem) Hráli jsme a hrajeme s mladými hráči. Ti dostanou šanci zabojovat o místo v týmu i v dalším ročníku. Ale určitě budeme muset tým poskládat trochu jinak.

Co znamená trochu jinak? Už nyní vidíme, že naše sestava je mladá, ale zároveň máme i zkušenější posily.

Ti mladí jsou šikovní, je možné, že za dva, za tři roky budou hrát extraligu, ale my potřebujeme výsledky teď. Je hezké, že budou šikovní za dva roky, ale nám bude mezitím hrozit sestup. Proto, už teď je důležité poskládat tým tak, ať mladí dostanou šanci hrát a ukázat se, ale na druhou stranu, my jsme stále odpovědní i vůči městu, partnerům, fanouškům. A to mít takové výsledky, ať se u nás hraje play-off.

Nyní je asi ještě brzy bavit se o tom, jak konkrétně bude vypadat tým v příštích sezónách. Tak už jen poslední otázka. Zvažoval jste i jiné nabídky?

Nějaké náznaky i kontakty byly. Já jsem ale v Havířově spokojený, i se vším okolo. Nebyl tedy důvod měnit působiště.

Děkujeme a přejeme hodně štěstí a úspěchů!