AZ Havířov

Od úterního přípravného zápasu se Vsetínem je možnost ve Fanshopu vyměňovat vouchery permanentek za plastové karty. Platí pro permanentky zakoupené do 12. 8.
Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

Trenérský tým AZetu pro sezonu 2015/2016 odhalen

22.04.2015 | Tomáš Vlček

Další velkou hádanku pro nadcházející sezonu odhalilo dnes vedení klubu fanouškům. A sice tu, kdo bude vykonávat trenérské funkce u jednotlivých týmů v následující sezoně 2015/2016. Jména se dozvíte v následujícím článku.

Stejně jako před rokem dochází v trenérském kádru AZetu k určitým změnám, ale opět to nejsou změny převratné. Dá se říct, že z velké části budou v klubu působit stejní trenéři jako v poslední sezoně a mnozí dokonce u stejných kategorií.

Některé změny ale přeci jen nastaly. Tou nejvýraznější je nová trenérská dvojice u A týmu. Budou ji tvořit jako hlavní trenér slovenský kouč Štefan Mikeš a jako asistent Martin Janeček, kterého známe jako úspěšného trenéra azeťácké mládeže.

Nový trenér A týmu Štefan Mikeš

Manažer klubu Patrik Rimmel ke změně trenérů u A týmu říká: „Chtěli bychom poděkovat trenérům A týmu za dobře odvedenou práci během doby kdy u A týmu působili. V následující sezoně jsme dali přednost trenérovi z jiného prostředí. Štefan Mikeš je zkušený trenér, který působil v několika evropských zemích i mládežnické reprezentace své země. Velice rád pracuje s mladými hráči, je náročný na hráče, má rád disciplínu. Věříme, že v Havířově bude odvádět kvalitní práci a přejeme mu hodně štěstí. Jeho asistentem bude Martin Janeček. Asistenta jsme chtěli z našich řad a Martina jsme vybrali z důvodu, že má podobnou filozofii jako nově příchozí trenér a je ve věku, kdy by si to už mohl zkusit mezi dospělými.“

Profil nového hlavní trenéra A týmu Štefana Mikeše si můžete prohlédnout ZDE.

Asistent trenéra A týmu Martin Janeček

U mládežnických kategorií jsou změny minimální. Hlavní trenéři ml. dorostu, st. dorostu i juniorů, tedy Michal Janeček, Martin Janeček a Tomáš Potěšil, zůstali stejní, změnili se však jejich asistenti. Na těchto postech budou pracovat Tomáš Potěšil, Robin Pavlas a Jan Tancer. Přičemž posledně jmenovaný je druhou novou tváří v klubu.

Naopak mladší a starší žáky bude trénovat nově složená dvojice Jan Daneček a Tomáš Urbánek. Nejmenší žákovské týmy, tedy 3. a 4. třídu, povede Jan Littner ve spolupráci s Michalem Janečkem. 2. třídu (tzv. Micro), která je vlastně posledním ročníkem přípravky dostal na starost Jan Daneček s asistenty Davidem Svozilem a Petrem Jemelíkem.

A nakonec se dostáváme k samotné přípravce. Tu nově povede už zmiňovaná dvojice David Svozil-Petr Jemelík, jako asistenti jim budou pomáhat Marek Revaj, Luděk Jarolím a také dva mladí hráči A týmu Daniel Graca, Tomáš Matějek.

Brankáře bude mít na starosti až do kategorie starší dorost Jan Littner, o trenérovi brankářů juniorky a mužů bude rozhodnuto později.

Z výše vypsaného přehledu vyplývá, že v trenérském kádru AZetu tedy pro sezonu 2015/2016 nebude působit jeden z jeho tradičních členů poslední pětiletky - Stanislav Sztefek. „Děkujeme Standovi Sztefkovi za dlouholetou práci, kterou v klubu vykonával a přejeme mu mnoho štěstí v pracovním i osobním životě,“ uvádí na závěr manažer klubu Patrik Rimmel.

Kompletní přehled obsazení trenérských postů HC AZ Havířov pro sezonu 2015/2016

A tým: Štefan Mikeš, asistent Martin Janeček
Juniorka: Michal Janeček, asistent Tomáš Potěšil
Starší dorost: Martin Janeček – vedoucí SCM, asistent Robin Pavlas
Mladší dorost: Tomáš Potěšil, asistent Jan Tancer
8. třída: Jan Daneček, asistent Tomáš Urbánek
7. třída: Tomáš Urbánek, asistent Jan Daneček
6. třída: Jan Daneček, asistent Tomáš Urbánek
5. třída: Tomáš Urbánek, asistent Jan Daneček
3. + 4. třída: Jan Littner, asistent Michal Janeček
2. třída (Micro): Jan Daneček, asistenti David Svozil, Petr Jemelík
Přípravka: David Svozil a Petr Jemelík, asistenti Marek Revaj, Luděk Jarolím, Daniel Graca, Tomáš Matějek
Brankáři: Jan Littner – žáci+ ml. a st. dorost, ???-jun.+ muži

Všem trenérům přejeme v nové sezoně hodně úspěchů v jejich nelehké práci a brzké době vám na našem webu přineseme rozhovor s novým koučem A týmu Štefanem Mikešem!

Instagram Youtube