Trenérský tým AZetu pro sezonu 2015/2016 odhalen

22.04.2015 | Tomáš Vlček

Další velkou hádanku pro nadcházející sezonu odhalilo dnes vedení klubu fanouškům. A sice tu, kdo bude vykonávat trenérské funkce u jednotlivých týmů v následující sezoně 2015/2016. Jména se dozvíte v následujícím článku.

Stejně jako před rokem dochází v trenérském kádru AZetu k určitým změnám, ale opět to nejsou změny převratné. Dá se říct, že z velké části budou v klubu působit stejní trenéři jako v poslední sezoně a mnozí dokonce u stejných kategorií.

Některé změny ale přeci jen nastaly. Tou nejvýraznější je nová trenérská dvojice u A týmu. Budou ji tvořit jako hlavní trenér slovenský kouč Štefan Mikeš a jako asistent Martin Janeček, kterého známe jako úspěšného trenéra azeťácké mládeže.

Nový trenér A týmu Štefan Mikeš

Manažer klubu Patrik Rimmel ke změně trenérů u A týmu říká: „Chtěli bychom poděkovat trenérům A týmu za dobře odvedenou práci během doby kdy u A týmu působili. V následující sezoně jsme dali přednost trenérovi z jiného prostředí. Štefan Mikeš je zkušený trenér, který působil v několika evropských zemích i mládežnické reprezentace své země. Velice rád pracuje s mladými hráči, je náročný na hráče, má rád disciplínu. Věříme, že v Havířově bude odvádět kvalitní práci a přejeme mu hodně štěstí. Jeho asistentem bude Martin Janeček. Asistenta jsme chtěli z našich řad a Martina jsme vybrali z důvodu, že má podobnou filozofii jako nově příchozí trenér a je ve věku, kdy by si to už mohl zkusit mezi dospělými.“

Profil nového hlavní trenéra A týmu Štefana Mikeše si můžete prohlédnout ZDE.

Asistent trenéra A týmu Martin Janeček

U mládežnických kategorií jsou změny minimální. Hlavní trenéři ml. dorostu, st. dorostu i juniorů, tedy Michal Janeček, Martin Janeček a Tomáš Potěšil, zůstali stejní, změnili se však jejich asistenti. Na těchto postech budou pracovat Tomáš Potěšil, Robin Pavlas a Jan Tancer. Přičemž posledně jmenovaný je druhou novou tváří v klubu.

Naopak mladší a starší žáky bude trénovat nově složená dvojice Jan Daneček a Tomáš Urbánek. Nejmenší žákovské týmy, tedy 3. a 4. třídu, povede Jan Littner ve spolupráci s Michalem Janečkem. 2. třídu (tzv. Micro), která je vlastně posledním ročníkem přípravky dostal na starost Jan Daneček s asistenty Davidem Svozilem a Petrem Jemelíkem.

A nakonec se dostáváme k samotné přípravce. Tu nově povede už zmiňovaná dvojice David Svozil-Petr Jemelík, jako asistenti jim budou pomáhat Marek Revaj, Luděk Jarolím a také dva mladí hráči A týmu Daniel Graca, Tomáš Matějek.

Brankáře bude mít na starosti až do kategorie starší dorost Jan Littner, o trenérovi brankářů juniorky a mužů bude rozhodnuto později.

Z výše vypsaného přehledu vyplývá, že v trenérském kádru AZetu tedy pro sezonu 2015/2016 nebude působit jeden z jeho tradičních členů poslední pětiletky - Stanislav Sztefek. „Děkujeme Standovi Sztefkovi za dlouholetou práci, kterou v klubu vykonával a přejeme mu mnoho štěstí v pracovním i osobním životě,“ uvádí na závěr manažer klubu Patrik Rimmel.

Kompletní přehled obsazení trenérských postů HC AZ Havířov pro sezonu 2015/2016

A tým: Štefan Mikeš, asistent Martin Janeček
Juniorka: Michal Janeček, asistent Tomáš Potěšil
Starší dorost: Martin Janeček – vedoucí SCM, asistent Robin Pavlas
Mladší dorost: Tomáš Potěšil, asistent Jan Tancer
8. třída: Jan Daneček, asistent Tomáš Urbánek
7. třída: Tomáš Urbánek, asistent Jan Daneček
6. třída: Jan Daneček, asistent Tomáš Urbánek
5. třída: Tomáš Urbánek, asistent Jan Daneček
3. + 4. třída: Jan Littner, asistent Michal Janeček
2. třída (Micro): Jan Daneček, asistenti David Svozil, Petr Jemelík
Přípravka: David Svozil a Petr Jemelík, asistenti Marek Revaj, Luděk Jarolím, Daniel Graca, Tomáš Matějek
Brankáři: Jan Littner – žáci+ ml. a st. dorost, ???-jun.+ muži

Všem trenérům přejeme v nové sezoně hodně úspěchů v jejich nelehké práci a brzké době vám na našem webu přineseme rozhovor s novým koučem A týmu Štefanem Mikešem!