Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Turnaj 4. tříd vyhrál Prostějov, AZ na výborném druhém místě

02.01.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V neděli 30. 12. 2018 proběhl v Gascontrol Aréně mezinárodní turnaj 4. tříd. Za účasti pěti týmů ze tří zemí (AZ, Olomouc, Prostějov, Žilina, Jastrzebie) se nejvíce dařilo domácímu AZetu a Prostějovu. O celkově prvním místě malých Hanáků nakonec rozhodl jen lepší vzájemný zápas.

Turnaj se hrál už na celé hřiště, systémem každý s každým a to 2x20 min. hrubého času.

„Měli jsme tady tým ze Slovenska i Polska. Dětem jsme zorganizovali slavnostní nástup k utkání s ohněm i státními hymnami,“ hlásí organizátor turnaje a trenér havířovské čtvrté třídy Luděk Jarolím.

Výsledky zápasů:

Havířov – Žilina 12:4
Prostějov – Jastrzebie 9:4
Havířov – Olomouc 6:2
Prostějov – Žilina 9:1
Olomouc – Jastrzebie 6:5
Havířov – Prostějov 3:7
Olomouc – Žilina 4:5
Havířov – Jastrzebie 4:3
Olomouc – Prostějov 6:4
Žilina – Jastrzebie 2:7

Konečné pořadí turnaje:

1. SK Prostějov 1913
2. AZ Havířov
3. HC Olomouc
4. GKS Jastrzebie
5. MSHK Žilina

„Kluci předvedli velice pěkný výkon a se stejným počtem bodů jako vítězný Prostějov jsme nakonec skončili na druhém místě. Turnaj byl velmi vyrovnaný a o konečném pořadí turnaje rozhodovaly vzájemné zápasy, ať už mezi námi a Prostějovem, tak mezi Žilinou a Jastrzebie,“ říká Luděk Jarolím a směrem ke svým svěřencům dodává.

„Do turnaje se zapojil celý kádr a všichni hráči dostali ve všech utkáních prostor na ledě, čímž se podíleli na tomto pěkném výsledku. Myslím, že si kluci i všichni okolo turnaj užili.“

Slavnostního vyhlášení, předání pohárů a medailí se ujal prezident klubu Jaroslav Mrowiec a kapitán A-týmu Honza Maruna. Každý hráč obdržel kromě medaile i tašku s věcnými cenami.

Nejlepší hráči jednotlivých týmů:

Prostějov - Adam Danko
Havířov - Artur Adámek
Olomouc - Štefan Žigárdy
Jastrzebie - Mateusz Walega
Žilina - Tomáš Suja

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Jan Ftáček z Havířova.

„Chtěl poděkovat všem sponzorům, lidem co se podíleli na přípravě turnaje, ať už věcnými cenami, finančními dary nebo organizací turnaje. Velké díky patří vedení klubu, paní Monice Dunové, Richardu Lenomarovi, penzionu Silma, kavárně Crosscafe, firmě Filiphockey, firmě K&K Pneu, manželům Janovým a rodičům hráčů,“ říká na závěr Luděk Jarolím.