Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Útočník AZetu Marek Haas předává své zkušenosti žákům páté a šesté třídy

09.11.2022 | Redakce

Po třech letech působení v armádě ČR se Marek Haas vrátil do Havířova v roli hráče „A“ týmu a zároveň se věnuje mladým hokejistům. V roli hlavního kouče žáků páté a šesté třídy zažívá svou premiéru. Hodně zkušenosti čerpá od Jiřího Raszky, který mu s trénováním pomáhá.

Jak se z hráče stane trenér? Marek Haas odpověděl: „Trénovaní dětí mě baví, užívám si to a lákalo mě poznat hokej i z druhé strany.“

Pátá třída – mladší žáci B – za sezónu 22 zápasů.

Pátou třídu hodně ovlivnil Covid, spousta dětí už se k hokeji nevrátila. Mladí hokejisté bojují s výsledky, výhra 10:6 nad Studénkou jim dodala více odvahy do dalších zápasů.

„S dětmi jsme museli začít opravdu od začátku. Vrátit je k základům bruslení, postupem času v návaznosti na bruslení zdokonalit ostatní hokejové dovednosti. Po těch dvou měsících vidíme posun dopředu, nikomu se nedá upřít snaha, ale do konce sezóny nás čeká ještě spousta práce.Pracujeme s 11 dětmi. Je dobře, že na zápasy můžeme kombinovat sestavu se čtvrtou a šestou třídou,“ konstatuje trenér Marek Haas.

Šestá třída – mladší žáci A – v sezoně 28 zápasů

Šestá třída má za sebou 13. zápasů, po víkendu budou mládežníci v polovině sezóny. Z výhry se radovali svěřenci trenéra Haase 3x, jednou remizovali a 9 x museli čelit porážce.

„Šesťákům se výsledkově na startu sezóny moc nevedlo. Musím ocenit pracovitost kluků na tréninku, věřili jsme, že se jejich dřina později projeví, a to se potvrdilo,“ říká trenér Marek Haas. „Začalo se vítězit, pro mě je ale důležitější, že vidím individuální posun v bruslení, kombinaci, v práci s holí. Kluci nabrali vetší fyzičku, což vedlo i k větší zarputilosti a bojovnosti v zápasech,“ dodává trenér.