Úvodní uragán určil vývoj zápasu dorostenců

Lukáš Jandora | 27.01.2023

Do Havířova přijeli hráči brněnských Warriors, kteří byli v tabulce hned za Slezany. Čekal se proto velmi vyrovnaný zápas. Kdo do hlediště Gascontrol Arény přišel jen o pár minut později, nestačil se divit. Vše podstatné se totiž odehrálo už v úvodních minutách...

Liga dorostu - 20.kolo pá 27.1.18:10
AZ Havířov - Warriors Brno
4:1
(3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Toma (Bielesz, Barna), 6. Toma (Bielesz, Krpec), 6. Kósa (Barna), 30. Toma (Bielesz, Barnošák) – 33. Bílý (Drásal). Rozhodčí: Hykel — Frais, Mikler. Vyloučení: 1:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8:7. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

AZ Havířov: Žbánek (Král) – Drastich, Jurček, Krpec, Šenkyřík, Szarowski, Bortoli, Beleš – Lacina, Barna, Konesz, Ščerba (A), Barnošák (A), Kósa, Bielesz, Toma (C), Jarolím, Morillas
Warriors Brno: Váňa (Motal) – Kubiak, Kadaňka, Žižka, Holeš, Pavliš, Hubáček – Janák, Bílý (C), Rohozhyn, Hobza, Mráz, Drasal, Bobok, Baláž, Šulla, Štohl, Řežucha

O výsledku rozhodl hned začátek zápasu, de facto jeho prvních 6 minut. Domácí do utkání vlítli jako uragán, po dvou brankách Jakuba Tomy a jedné Marcuse Kósy vedli velmi rychle 3:0. Hosté z Brna byli v tu chvíli zralí na ručník, však utkání nezabalili, ba naopak, vypracovali si řadu slibných příležitostí.

Ty si vypracovali také domácí, především druhá třetina se hrála nahoru dolů, hrálo se v tempu, k vidění byla celá řada výborných a velkých šancí, nutno říct, že na obou stranách. Na 4:0 zvýšil opět Jakub Toma, dnes autor hattricku a zároveň určitě nejlepší hráč utkání. Hosté odpověděli o pár minut později, to když se prosadil Jan Bílý - 4:1.

V závěrečném dějství už další branka nepadla, místy bylo až příliš cítit, že domácí mají pohodlný náskok a utkání se už jen dohrává. AZet v něm přesvědčivě zvítězil 4:1, Slezany podržel i z Olomouce zapůjčený gólman Žbánek, v zápase byli lepší, předvedl velmi dobrý výkon, na kterém mohou stavět do dalších zápasů.