VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Už ve čtvrtek sehraje AZet další přípravný zápas, hostíme Poprad

01.08.2018 | Petr Miklas

Po povedeném utkání proti Vtkovicím se můžeme těšit na další utkání s kvalitním celkem. Tentokrát to bude klub z nejvyšší slovenské soutěže – HK Poprad. V kádru tohoto týmu je několik zajímavých jmen, i když soupiska pro následující ročník není uzavřená. Přijďte se podívat na utkání, které bude určitě zajímavé. Hraje se ve čtvrtek 2.8. od 18 hodin na ledě GASCONTROL Arény.

HK Poprad je rozhodně kvalitní a zajímavý soupeř

Proč? Ve svém kádru má tento účastník slovenské nejvyšší soutěže hned několik zajímavých jmen. Poprad skončil v minulé sezóně na 6. místě Tipsport ligy, když v play-off vypadl hned ve čtvrtfinále s pozdějším finalistou Duklou Trenčín.

V dresu Kamzíků bude i letos nastupovat Dávid Bondra, účastník letošního mistrovství světa a syn slavného Petera Bondry. Kromě něj si za Slovensko zahrál na mistrovství světa i Patrik Svitana.

Trenér Roman Stantien má k dispozici i pětici cizinců. Kromě, nám dobře známého, brankáře Tomáše Vošvrdy, to je další Čech – útočník Jindřich Abdul. Pak jsou to obránci Joona Erving z Finska, jeho švédký kolega Simon Karlsson a Kanaďan Max Ross.

V obraně Popradu najdeme také Marcela Petrana, který ještě na začátku loňské sezóny působil v Havířově. V útoku pak můžeme vidět Marka Zagrapana, dvojnásobného mistra české extraligy, který se do Popradu vrací po roce ve Švýcarsku.

V tomto složení vyjeli Kamzíci 23.7. poprvé na led:

Brankáři: Vladimír Kováč, Tomáš Vošvrda, Kristián Budinský

Obránci: Daniel Brejčák, Boris Česánek, Štefan Fabian, Boris Brincko, Marcel Petran, Martin Semaňák, Ján Ťavoda, Martin Krempaský

Útočníci: Samuel Takáč, Samuel Mlynarovič, Patrik Svitana, Patrik Koyš, Radomír Heizer, Marek Zagrapan, Dávid Bondra, Lukáš Paukovček, Radoslav Macík, Matúš Paločko, Peter Bjalončík, Jindřich Abdul, Nicholas Bondra, Marcel Haščák, Boris Martančík, Lukáš Olejník, Rastislav Václav, Matej Paločko

Pro Poprad bude utkání s Azetem první přípravou na sezónu, proto je těžké odhadovat v jaké sestavě od Havířova přijede.

AZ sehrál s Vítkovicemi dobré utkání

Hokejisté AZetu Havířov už mají své první přípravné utkání za sebou, v úterý na domácím ledě přivítali extraligové Vítkovice. Ostravané přijeli v poměrně silné sestavě, ale hráči AZetu dokázali se soupeřem držet krok a podlehli až v prodloužení.

Hlavní trenér AZetu Jiří Režnar byl po zápase spokojen: „Je to teprve první utkání, jsme jen šest dní na ledě. Nedělali jsme ještě přesilovky, oslabení a další herní činnosti. Jako vždy tam dnes byly hezké věci i ty horší, ale za mě dnes tedy spokojenost, splnili jsme, co jsme si řekli. A máme ještě další měsíc, abychom trénovali herní věci a taktiku.”

Sestava AZetu v minulém utkání:

Bláha (od 30. Matoušek) – Dudek, Luža, Ševěček, Matai, Chalupa, Korím, Mrowiec, Chroboček – Seman, Kotala, Veselý – Maruna, Haas, Bednář – Raška, Pořízek, Pawliczek – Macuh, Cihlář, Bambula.

Z utkání s Popradem bude samozřejmě uskutečněn také textový on-line přenos. Pokud nebudete moct zápas přímo navštívit, můžete jej sledovat na webu onlajny.com.

Zápas startuje ve čtvrtek 2.8. od 18 hodin! Buďte u toho!