V Letňanech SDO nezaváhal, odnáší si výhru 4:1

David Motloch | 16.12.2017

V 7. kole nadstavbové části NOEN ELSD si havířovští starší dorostenci poradili s rolí favorita zápasu a na ledě Letňan předvedli přesvědčivý výkon. Od druhé třetiny patřilo vedení havířovským hráčům, což se do konce zápasu již nezměnilo. Po 60 minutách hry svítilo na tabuli konečné skóre 4:1. Dvěma brankami se blýskl útočník Daniel Tomeček. SDO je tak v tabulce čtvrté a řadí se do boje o špičku tabulky. Další zápas sehrají svěřenci trenéra Tomáše Urbánka již tuto neděli doma proti Havlíčkovu Brodu.

ELSD - 26.kolo pá 15.12.17:00
HC Letci Letňany - AZ Residomo Havířov
1:4
(0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 52. Lytvynov (Kyclt, Vlček) – 37. Revaj (Uhlíř, Hilšer), 42. Tomeček (Revaj, Hilšer), 60. Bambula (Pindel), 60. Tomeček (Revaj, Ševěček). Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 42. Střely na branku: 27:46. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC Letci Letňany: Hamalčík – Štěpánek, Zedek, Krutil, Searle, Hlinka, Lytvynov – Nárovec, Kyclt, Valdhans, Soukup, Srbek, Janiurek, Vlček, Slavík, Janča
AZ Residomo Havířov: Dufek – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Ciencala, Žídek, Tomeček, Dufek, Pindel

V úvodní třetině se zajímavé momenty hledaly jen velmi těžko. Prvních dvacet minut hry nabídlo pouze dvě přesilové hry, po jedné na obou stranách. Žádná však neskončila brankou, a tak se oba týmy rozcházely do šaten za bezbrankového stavu. Ani ve druhém dějství nebylo pro střelce zrovna dvakrát ustláno. Nakonec se však hostům z Havířova podařilo rozseknout nerozhodný stav tři a půl minuty před koncem periody. Autorem branky se stal MAREK REVAJ

Škatulata se začala hýbat ve třetí části. Hned ze startu třetí třetiny udeřil za Havířovské podruhé DANIEL TOMEČEK, jenž navyšoval vedení hostů ve 42. minutě. O deset minut později se prosadili také domácí, za které se do černého trefoval IVAN LYTVYNOV. Zdálo se tak, že Letňany ještě nesložily své zbraně. Závěr zápasu ale jednoznačně patřil Havířovským, kteří dvěma brankami pečetili svou výhru a nenechali nic na náhodě. Katem domácích se stal opět DANIEL TOMEČEK a také JAN BAMBULA. Obě branky padly v poslední 60. minutě. Konečný stav zápasu tedy zní - 4:1 pro Havířov.