VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V pátek začíná extraliga juniorů, přijedou Pardubice

10.09.2021 | Petr Miklas

Už v pátek 10.9. nás čeká začátek extraligy juniorů, v níž letos půjde o hodně. Soutěž totiž čeká razantní zeštíhlení, když pět z devatenácti účastníků čeká přímý sestup a šestý celek bude bojovat o udržení v baráži. Důležitý bude začátek, ten nebudou mít junioři AZetu Havířov vůbec lehký. V pátek přijedou do Gascontrol arény Pardubice, o den později Hradec Králové.

Úvodní slovo trenéra Tomáše Potěšila

Tomáš Potěšil nám před začátkem sezóny řekl: „Vzhledem k počtu sestupujících týmů, bude sezóna hodně náročná. Sestup potká i renomované kluby, takže každý do soutěže nastoupí s tím nejlepším, co má k dispozici. Extraligu juniorů tak budou hrát i hráči, kteří by jinak nastupovali v extralize dospělých, což soutěži dodá kvalitu. I my budeme hráče, kteří by mohli hrát v áčku, přednostně využívat v juniorce.“

„Stejně, jako každý rok, do toho půjdeme s pokorou a s odhodláním soutěž pro Havířov zachránit. To je také náš cíl. Tentokrát se sestupu nevyhnou ani kluby, které mají akademii, protože ji mají všichni, kromě Havířova a Olomouce. Proto bude hodně důležitý začátek soutěže,“ dodává šéftrenér mládeže AZetu.

A lodivod juniorů pokračuje: „Bude to náročné i kvůli cestování, protože až do února budou všechny celky jezdit na tripy. Ale podmínky jsou pro všechny stejné, po čemž jsme volali. Chtěli jsme, aby se soutěž zúžila a zkvalitnila, což bude jen dobře pro český mládežnický hokej. Doufám, že soutěž nic nepřeruší a dohraje se do konce. Máme se na co těšit.“

V přípravě se juniorům Azetu dařilo

Junioři Havířova sehráli deset přípravných zápasů, osmkrát se radovali z výhry, pouze ve dvou případech odešli poraženi. Dvakrát porazili Olomouc, Vsetín a Přerov, vyhráli v Porubě a ve Zlíně. Nestačili pouze na A-tým Opavy a doma podlehli Zlínu.

30.7. Havířov – Olomouc 3:1

4.8. Havířov – Vsetín 8:1

6.8. Olomouc – Havířov 2:3

11.8. Přerov – Havířov 0:4

13.8. Poruba – Havířov 1:6

18.8. Opava (muži) – Havířov 4:1

20.8. Havířov – Přerov 4:0

24.8. Vsetín – Havířov 1:4

25.8. Havířov – Zlín 3:6

1.9. Zlín – Havířov 2:4

Soupisku juniorů AZetu tvoří:

Brankáři: Antonín Nowak, Štěpán Zlatnický

Obránci: Matěj Bílek, Jan Fědor, Jakub Kalina, Fabien Kočí, Branislav Korýtko, Adam Kremnický, Petr Kubíček, Denis Kyselý, Olaf Wlodara, Matěj Zavřel

Útočníci: Ondřej Becher, Filip Byčkov, Daniel Hledík, Kevin Horváth, Jakub Kalčík, Dominik Kolat, Ludvík Lysoněk, Pavel Makovec, Maxim Mastič, David Pastor, Martin Pavlačka, Jakub Plevka, Adam Špaček, Cyril Valach, Lukáš Žák

Dynamo Pardubice

Prvním soupeřem našich juniorů bude Dynamo Pardubice, jeden z favoritů soutěže. Co k tomuto soupeři řekl trenér juniorů? „Pardubice patří k největším favoritům soutěže, takže nás nečeká nic lehkého. Ale půjdeme do toho s pokorou, hráči budou dobře namotivováni a začíná se od stavu 0:0. Už loni se ukázalo, že ne vždy se vyplní papírové předpoklady.“

„Co se týče síly našeho týmu, tak jsme spokojeni s brankáři, ti tady působili už loni a své kvality ukázali. Trochu jsme oslabili v obraně, protože nás těsně před začátkem soutěže opustil Ketner, který se rozhodl jít zámořskou cestou. Útok bychom měli mít silný, protože tam jsou vesměs hráči, kteří soutěž hráli i loni a jsou s ní obeznámeni,“ přidává hodnocení svých svěřenců.

Utkání s Pardubicemi začíná v pátek 10.9. v 17:00, textový onlajn přenos najdete zde.

Podrobné informace k formátu extraligy juniorů najdete zde.