V pondělí do města přijedou Bílé Hvězdy, přetlačí AZ nevýraznou Třebíč?

10.01.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V pondělí 11. ledna zavítá do GASCONTROL Arény SK Horácká Slavia Třebíč. Tým z Vysočiny naposledy prohrál s Jestřáby z Prostějova 0:2 a klesl na jedenáctou příčku. AZ doma se Šumperkem uhrál bod a je dvanáctý. Pokud Havířov v zápase bude naplno bodovat, tak se přiblíží Třebíči na jeden bod. Zápas začíná v 17:00.

SK Horácká Slavia Třebíč 11. místo, 16z. (8 – 2 – 0 – 6), 26 bodů, skóre 44:48

Slavia se podobně, jako AZ hledá. Jedenácté místo není pro ambiciózní tým zrovna lichotivé umístění. Během koronavirové pauzy došlo v týmu ke změně trenéra i na snížení platů hráčů. Kouče Romana Mejzlíka nahradil jeho asistent Jaroslav Barvíř.

V pěti posledních zápasech Třebíč zvítězila jen jednou za tři body. Bylo to na Tři krále ve Frýdku – Místku, který v hale Polárka porazila 3:2. Jeden bod si připsala za prohru v prodloužení 3:4pp doma s Litoměřicemi. Dvě porážky přišly venku - v Přerově 4:0 a ve Vrchlabí 4:2. Naposledy Hvězdy hostily Prostějov a v roli favorita neobstály. Na Jestřáby vystřelily 44 střel, ale na skvěle chytajícího gólmana Bláhu to bylo málo. Prostějov zásluhou gólů Mrázka a Nováka z trestného střílení zvítězil 0:2.

Trenér Jaroslav Barvíř po zápase s Prostějovem: „Zápas se nám hodnotí těžko, první třetina vůbec nebyla podle našich představ. Od druhé třetiny si myslím, že jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Dnes jsme si nepomohli ani přesilovkami, ale klukům za čtyřicet minut nemůžeme nic vyčíst, hráli to, co jsme si řekli a snaha tam byla.“

Sestava Třebíče v posledním zápase: Jekel – Zukal, Furch, L. Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Křehlík, Oščádal.

Třebíčský Ladislav Bittner je momentálně nejlepším střelcem CHANCE ligy a to s jedenácti zásahy. Navíc jen třikrát v sezóně byl po zápase bez bodu. Gólman Pavel Jekel je po 14 zápasech na úspěšnosti 91.69 % (To je čtvrté nejlepší číslo v celé soutěži u gólmanů, kteří nastoupili k více než deseti zápasům).

AZ HEIMSTADEN Havířov 12. místo, 17z. (6 – 1 – 2 – 8), 22 bodů, skóre 48:45

V kalendářním roce 2021 získal tým z nejmladšího města jenom jeden bod. AZ trápí neproměňování šancí, soupeře v zápasech výrazně přestřílí, ale efektivita je, slušně řečeno, bídná. To samé platí i pro využití přesilových her, 12.86 % je hodně slabé číslo. Co naopak AZ zdobí je obrana, na branku havířovského gólmana jde 27.76 střely za zápas (3. nejnižší číslo v soutěži). 88.57 % je číslo ubráněných oslabení (2. nejlepší v soutěži). AZ je, co se dvouminutových trestů týká, čtvrté nejslušnější mužstvo (74). Ofenzívu měl pomoci oživit útočník Jan Kloz, který přišel ze Vsetína. V prvním zápase na ledě pobyl skoro 23 minut a připsal si asistenci.

Naposledy se svěřenci Jiřího Režnara postavili v GASCONTROL Aréně Šumperku. Byl to první zápas, ve kterém nastoupil gólman Marek Štipčák od začátku. Na první branku Jaroše odpověděl ještě v první třetině Filip Seman. Hosté se dostali po vedení ve druhém dějství, kdy se prosadil bývalý AZeťák Danielčák. Havířov však s odpovědí otálel až do konce třetí třetiny, to se trefil Jan Rudovský. V prodloužení byl AZ ve velké šanci, ale z následného úniku o osudu zápasu rozhodl šumperský Richard Záruba – 2:3p. V zápase Havířov Šumperk přestřílel vysoko 46:17. Gólman Šumperka Marek Peksa měl úspěšnost 95.65 %.

Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov): "Trápíme se s koncovkou, jsme schopni vytvořit si šance, ale bohužel v tom slotu, co jsme dneska nedali… My se tam těžko dostáváme a odražené kotouče nejsme schopni zamést do brány. To je jeden z důvodů, proč máme takovou špatnou bilanci. Sokolovem počínaje, dneska Šumperkem konče. Věděli jsme, že výborně hrají dole pod bránou, že brankář Peksa nevyráží. My jsme si něco před zápasem řekli a nebyli jsme jej schopni překonat. Vyrovnali jsme tři minuty před koncem na 2:2. V prodloužení jsme měli šanci, kterou nedal Saša Rašner. Vzápětí jsme udělali hrubku, nechali jsme soupeře ujet dva na jednoho a byl z toho rozhodují gól."

Sestava Havířova v posledním zápase: Štipčák – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar – Becher, F. Seman, R. Szturc – O. Procházka, J. Kloz, Adamský – Maruna, Rudovský, Doktor – Mrva, Mastič, Petriska.

Marodka

Mimo hru jsou obránce Tomáš Dajčar, útočník Dominik Cihlář a gólman Aleš Stezka. Nově na listinu zraněných přibyl se zraněním v dolní části těla Roman Szturc. S otazníkem je nasazení Antonína Bořuty.

Zprávy z kabiny

Asistent trenéra a manažer Pavel Zdráhal před utkáním hlásí: „I když Třebíč v posledním zápase doma prohrála s Prostějovem, tak nemá vůbec špatné výsledky. Přestože máme zraněné naše klíčové hráče, tak musíme v zápase bodovat.“

Zápas budete moci sledovat prostřednictvím online přenosu, anebo vysílání HOKEJKA TV.