VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V přípravě naposledy ven, AZet se představí v Kopřivnici

12.09.2022 | Jiří Pudich

Havířov čekají dva poslední přípravné zápasy, než zaklepe na dveře ostrá část ročníku. V úterý 13. září vyrazí AZet na led Kopřivnice, kde v 18 hodin změří síly s domácím celkem.

Havířov bude do zápasu jistě vstupovat spokojen. Prověrku na ledě Opavy zvládl, když zvítězil 3:1. Úvod utkání sice AZetu nevyšel, ovšem ještě před koncem první třetiny svou chybu napravil zásluhou Jakuba Mrvy. V polovině klání vsítil vítěznou branku další Jakub, v tomto případě Apolenář. Ten hbitě využil propadu v opavské defenzivě a otočil skóre. Gólovou pojistku vstřelil v úvodních vteřinách posledního dějství Daniel Spratek. Odveta s Opavou tak dopadla znovu lépe pro AZet.

Na slezském sokovi si Havířovští napravili chuť z prohraných zápasů se zahraničními týmy. Na ledě Žiliny totiž prohráli 3:6, polskému Sosnowci podlehli doma v poměru 2:5. Mezitím AZet zapsal vítězství 4:3 po nájezdech v Novém Jičíně a skalp staronového soupeře z Opavy snad vrátí Havířov na vítěznou vlnu.

Do karet hraje havířovským i současná forma Kopřivnice. Ta zatím sehrála devět přípravných duelů A zvítězila jen třikrát. Kopřivničtí momentálně drží sérii tří porážek, a to z rukou Opavy (3:5) a Valašského Meziříčí (rovněž 3:5).

Úterní duel havířovských hokejistů na ledě Kopřivnice je na programu od 18 hodin.

Sestava Havířova v posledním přípravném utkání s Opavou (čtvrtek 8. září):

Štipčák (Šindelka) – Kunc, Wlodara, Bílek, Mrowiec, Scurek, Havlík – Tvrdý, Čmiel, Spratek – Kofroň, Stuchlík, Pawliczek – Apolenář, Mrva, Krupa.

Sestava Kopřivnice v posledním přípravném utkání s Novým Jičínem (čtvrtek 8. září):

Baldík (Kubáň) – Marek, Bail, Ficek, Petrek, Bartošák, Kyselý – Suchý, Velecký, Indrst, Fojtík, Pindel, Kleniar, Pargáč, Sluštík, Mach M., Brodek, Pavlík, Häring.