V sobotu čeká AZet další venkovní utkání. Tentokrát na ledě Pirátů Chomutov

03.01.2020 | Jan Kudělka

Už tuto sobotu 4. 1. čeká AZet venkovní utkání v Chomutově. Dokážou si naši hokejisté poradit s tímto silným soupeřem? To se dozvíme už v sobotu večer. Zápas začíná v 16:00 na půdě chomutovské ROCKNET Arény.

HC Piráti Chomutov - 3. místo, 66 bodů

Chomutovským Pirátům tato sezóna po pádu z nejvyšší české hokejové soutěže nevychází vůbec špatně. V hlavní části se umístili na 4. místě tabulky s 54 body na svém kontě. Poté se tabulka rozdělila na Část vítězů a Část poražených. Chomutovští se samozřejmě ze čtvrtého místa ocitli v tabulce vítězů a i v ní se jim bodově i výsledkově daří. Po šesti odehraných kolech se v tabulce momentálně nachází na 3. místě s 66 body na svém kontě. V minulém kole se Piráti sstřetli s Litoměřicemi, kde si po náročném duelu nakonec vybojovali důležité 2 body. V dalším kole narazí na AZ Havířov. Dokáží se posunout po tomto duelu ještě výše tabulkou, nebo je havířovští hokejisté oberou o body? To se dozvíme už zítra!

HC Stadion Litoměřice - HC Piráti Chomutov 3:4p (0:1, 0:0, 3:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 45. Kropáček (Jindra, Přikryl), 56. Jánský (Helt, Strejček), 58. L. Doudera (Korkiakoski, Voženílek) – 15. Chrpa (Suchý, J. Černý), 46. Rudovský (Stloukal, Seemann), 56. R. Havel (Pitule, Stloukal), 65. J. Sklenář (Pitule). Rozhodčí: Valenta, Šindel – Šímán, Sedláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1290. Střely na branku: 38:29. Zblokované střely: 10:12. Vhazování: 28:36.

Sestava Pirátů: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Štochl, Piché, Seemann – Sklenář, Suchý, Hlava – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, M. Svoboda, Černý.

V posledním kole duelu zajížděli Piráti na led litoměřických Kališníků, kde se celkem třikrát ujali těsného vedení. Domácí pokaždé srovnali a v prodloužení měli k dispozici přesilovou hru, jenže v jejím závěru si nepohlídali výpad Jakub Sklenáře, jenž zajistil chomutovské družině druhý bod a vítězné loučení se starým letopočtem.

Trenér Chomutova Miroslav Buchal zápas zhodnotil takto: „Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Oba týmy dobře bránily, přesto byly k vidění šance na obou stranách. Ve třetí třetině jsme se o góly přetahovali, následné prodloužení bylo spíše o náhodě. Soupeř měl přesilovku, ale podařilo se nám uniknout a vyhrát.“.

AZ Residomo Havířov - 6. místo, 61 bodů

AZet se v hlavní části umístil na 8. místě tabulky s 48 body na svém kontě, což zajišťovalo poslední postupové místo do části tabulky vítězů. Po šesti odehraných kolech se v tabulce momentálně nachází na 6. místě s 61 body na svém kontě. V minulém utkání přivítali havířovští hokejisté na svém ledě tým Poruby. Duel byl napínavý z obou stran a skóre se dlouhé minuty neměnilo i díky skvěle chytajícím brankářům na obou stranách. Koncovku duelu ale zvládl lépe AZet a po brance Jakuba Kotaly v 54. minutě utkání tak zůstaly všechny body v Havířově. V dalším kole narazí na chomutovské Piráty. Dokáží se posunout po tomto duelu ještě výše tabulkou? To se dozvíme už zítra!

AZ Residomo Havířov - HC RT TORAX Poruba 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Mrowiec (Cihlář, Dvořák), 54.Kotala (Bambula, Kachyňa) - 42. Špaček (Hudeček). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Zídek, Polák. Vyloučení: 4:6, navíc Sikora 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.479. Střely na branku: 39:26 (11:8, 19:11, 9:7). Zblokované střely: 13:19. Vhazování: 30:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Sestava AZetu: Stezka – Kachyňa, Mrowiec, Nepokoj, Malina (A), T. Černý, Chroboček, L. Rutar – O. Procházka (C), F. Seman, Kotala – Bambula, Baláž (A), L. Bednář – Doktor, Toman, Fridrich – Pawliczek, Cihlář, Dvořák.

V rámci 36. kola Chance ligy přivítali havířovští hokejisté na svém ledě tým Poruby. Do utkání nevstoupil špatně ani jeden tým a už na začátku jsme mohli vidět několik pěkných akcí na obou stranách. Branku ale dokázali vstřelit jen domácí. Druhá třetina byla z obou stran velmi opatrná a skóre se tak neměnilo. Ve třetí třetině utkání Poruba srovnala skóre na 1:1 a utkání tak zdramatizovala. Sedm minut před koncem zápasu ujel Jakub Kotala a dokázal zápas krásným gólem strhnout ve prospěch AZetu. Výhra znamená pro Havířov nejen zisk tří bodů, ale také posun na šestou příčku tabulky.

Trenér A-Týmu Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov) zhodnotil utkání těmito slovy: „My letos máme opět ten závěr roku herně trochu slabší, ať už minule v Litoměřicích nebo dnes proti Porubě. Dneska jsme udělali mnoho individuálních nevynucených chyb, ale ubojovali jsme to a jsme rádi za ty tři body. Proměňování šancí vypadá podle toho, že máme spoustu mladých kluků a ti se to učí, takže musí vytrvat, aby se v budoucnu stali lídry týmu."

Před sobotním utkáním Patrik Rimmel hlásí: „Chomutov v posledních zápasech ukázal dobrou formu, ale my jedeme do Chomutova s jasným cílem, pokračovat v solidních výsledcích a bodovat. Sestavu poskládáme dle zdravotního stavu hráčů."

Zápas s Chomutovem začíná v sobotu 4.10. v 16:00. Ze zápasu bude také připraven tradiční  onlajn přenos.