V sobotu čeká AZet další venkovní utkání. Zavítáme na led Pirátů Chomutov

05.12.2019 | Jan Kudělka

H A V Í Ř O V - V sobotu 7. 12. čeká AZet venkovní utkání v Chomutově. Havířovští hokejisté tentokrát zavítají na led chomutovských Pirátů. Dokážou si naši hokejisté poradit s tímto silným soupeřem? To se dozvíme už v sobotu večer. Zápas začíná výjimečně v 16:00 na půdě chomutovské ROCKNET Arény.

HC Piráti Chomutov - 5. místo, 51 bodů

Chomutovským Pirátům tato sezóna po pádu z nejvyšší české hokejové soutěže nevychází vůbec špatně. Po odehraných 30. kolech se umístili na 5. místě s 51. body a stejně jako náš celek se nachází v tabulce na příčkách Vítězů. V posledním ligovém utkání zavítali Piráti na led Frýdku-Místku, kde i přes dobrý výkon nakonec podlehli frýdeckým Rysům 3:2 a domů se tak vraceli s prázdnou.

HC Frýdek - Místek - HC Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Mikulík (Hladonik, Kofroň), 21. Mikulík (Haman, Kafka), 35. Tomi (Haman, Kafka) - 26. Rýgl (Stloukal, Tomica), 32. Stloukal (Žovinec). Rozhodčí: Pavlovič, Cabák – Hanzlík, Gančařík. Vyloučení: 4:5. (+ Pilule - větší trest). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 19:38. Zblokované střely: 2:11. Vhazování: 38:29.

Sestava Pirátů: Altrichter – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Piché, Lang, Seemann – Sklenář, Suchý, Černý – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Doktor, Hlava.

K poslednímu venkovnímu duelu první části Chance ligy zajížděli Piráti do Frýdku-Místku, kde v úvodu prostředního dějství prohrávali 0:2. Ještě v první třetině třetině, však dokázali vyrovnat, jenže Slezané si před druhou sirénou znovu vzali vedení zpět. Frýdečtí Rysi ale těsný náskok udrželi i přes dvouminutovou chomutovskou přesilovku pět na tři a závěrečnou power-play a mohli tak slavit domácí výhru 3:2.

Trenér Chomutova Petr Martínek zápas zhodnotil takto: „Měli jsme špatný vstup do zápasu a poměrně brzo jsme inkasovali. Škoda závěru první třetiny, kdy jsme se nechali úplně zbytečně vyloučit a domácí přesilovku pět na tři využili. Nám se pak podařilo dát dva góly, ale potom zase přišla naše chyba, kdy jsme zbytečně faulovali. Asi rozhodla naše střelecká nemohoucnost. Měli jsme hodně střel, ale kvalitní gólman domácích podal výborný výkon. Určitě pomůže Třinci a myslím si, že to bude i jeden z nejlepších gólmanů v extralize, což v zápase potvrdil. Myslím si, že hodně rozhodla přesilovka pět na tři, měli jsme ji celkem dlouho, ale měli jsme strašně málo střel a hráli jsme ji složitě. Nenutili jsme se do koncovky.“

AZ Residomo Havířov - 8. místo, 48 bodů

Havířovští hokejisté, mají za sebou poměrně povedenou část sezóny. Po 30. odehraných kolech mají na svém kontě pěkných 48. bodů a zaslouženě jsou v tabulce CHANCE Ligy na 8. místě. V posledním utkání se AZet představil na domácím ledě, když přivítal na svém ledě Zubry z Přerova. I přes vyrovnaný výkon, si nakonec odváží všechny body hostující celek, který nakonec vyhrál na půdě havířovské GASCONTROL Arény nejtěsnějším možným jednobrankovým náskokem 1:2.

AZ Residomo Havířov - HC ZUBR Přerov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kotala (L. Bednář, Chroboček) – 17. Hrabal (Moučka, Kočica), 38. Zbořil (Navrátil, Pšurný). Rozhodčí: Koziol, Pilný – Hranoš, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 882. Střely na branku: 31:18 (6:8, 6:7, 19:3). Zblokované střely: 8:10. Vhazování: 29:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Sestava AZetu: Stezka – Ševěček, Mrowiec, Matai, Malina, Chroboček, Kachyňa – O. Procházka, F. Seman, Kotala – L. Bednář , Toman, Bambula – Dvořák, Maruna, Fridrich – Bernovský, Starý, Danielčák.

V rámci 30. kola Chance ligy přivítal AZ na svém ledě přerovské Zubry. AZ v tomto utkání určitě nebyl horším týmem, ale dal jen jeden gól a to na výhru ani případnou remízu nestačilo. Skóre utkání otevřel ve 4. minutě při přesilové hře Jakub Kotala, ale to bylo ze strany havířovských hokejistů vše. Hosté ještě v první třetině vyrovnali a ve druhé části šli do vedení. Další gól už k vidění nebyl, přestože AZ svého soupeře ve třetí třetině výrazně přestřílel a skoro tři minuty hrál bez brankáře.

Trenér A-Týmu Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov) zhodnotil utkání těmito slovy: „Tady "Kočka" už to přede mnou zhodnotil celé. Je škoda, že přišlo tak málo diváků. My jsme 4 zápasy předtím vyhráli a asi jsme trochu doplatili na ty Budějovice, kde jsme 50 minut hráli opravdu výborně a tlačili jsme. Bohužel jsme pak udělali hrubky a zápas prohráli. Toho času na odpočinek určitě nebylo moc a to cestování šlo taky určitě poznat ze začátku utkání. Druhá třetina z naší strany byla taková matná, jak řekl Vláďa, byl to takový Vánoční přátelák. Kluci toho určitě měli plné zuby a času na odpočinek nebylo. My máme hodně úzký kádr, takže bohužel."

Před sobotním utkáním Patrik Rimmel hlásí:„Jedeme do Chomutova s vědomím, že to bude těžký zápas, ale je v našich silách přivézt body."

Zápas s Chomutovem začíná už zítra 7.10 v 16:00, Ze zápasu bude také připraven tradiční onlajn přenos.