VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu jedou naši hokejisté do Benátek. Čekám hokej nahoru-dolů, hlásí Radek Veselý

25.01.2019 | Petr Miklas

Ve středu potěšili hráči AZetu své fanoušky výhrou nad Vsetínem 5:2, čímž také zastavili svou sérii proher. V sobotu 26.1. budou od 17 hodin bojovat o další body na ledě Benátek nad Jizerou. Útočník Azetu Radek Veselý loni působil právě v Benátkách a před nadcházejícím zápasem se s námi podělil o několik postřehů.

Benátky po dvou výhrách padly s Kladnem

Podle postavení v tabulce by se mohlo zdát, že Benátky jsou soupeř, kterého je snadné porazit. Benátečtí jsou totiž na 13. místě tabulky Chance ligy, když ve čtyřiceti šesti zápasech nasbírali jen 51 bodů.Ale dokázali potrápit a obrat o body i silné týmy, jako jsou Vsetín, Přerov nebo Prostějov, který porazili dokonce dvakrát.

V minulém kole svěřenci trenérů Jiřího Kudrny, Antonína Nečase a Valdemara Jiruše drželi na ledě Rytířů naději na dobrý výsledek do 56. minuty, pak ale Kladno nasázelo tři branky a vyhrálo 5:1. Pro Benátky to byla první porážka po dvou výhrách za sebou.

Kanadské bodování a statistiky brankářů

Benátky nad Jizerou

3. Jakub Matai 12 b. (3+9) 8
1. Ondřej Bláha 37 zápasů, 2.63 gólu na zápas, úspěšnost zásahů 89.65%
2. Jan Lukáš 9 zápasů, 1.85 gólu na zápas, úspěšnost zásahů 92.63%

Sestava HC Benátky nad Jizerou v posledním utkání:

Žajdlík – Žůrek, Kolmann, Kunst, Poizl, Maier, Aubrecht, Klodner – Průžek, Chrtek, Wiencek – D. Špaček, Černoch, Šír – Teplý, Najman, Rychlovský – Klapka, Bittner, A. Dlouhý.

AZ Havířov po čtyřech prohrách bodoval naplno

V Porubě to hokejistům Havířova ještě nevyšlo, když prohráli po samostatných nájezdech, ale na domácím ledě už sérii proher zastavili, když porazili rozjetý Vsetín 5:2. Drží tak šestou příčku, ale boj o osmičku zajišťující účast v play-off bude teprve gradovat. Ve hře je dokonce i Poruba na 12. místě s 61 body, na osmý Přerov ztrácí 9 bodů. Nic jistého nemá ani 5. Prostějov se 75 body.

Sestava AZ Residomo Havířov v posledním utkání:

Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, Kotala – L. Bednář, Haas, Maruna – Bambula, Pořízek, Gřeš – Pawliczek, R. Veselý, O. Procházka.

Radek Veselý – v podstatě pro nás začalo play-off

AZ má v kádru hráče, který v minulé sezóně v Benátkách nad Jizerou působil. Je jím útočník Radek Veselý. Zajímalo nás, jestli se na tohoto soupeře připravuje nějak speciálně, jaký hokej čeká, na které hráče je třeba si dát pozor, čím jsou Benátky specifické a kdo má jaké šance vyhrát.

„Zápas s Benátkami beru jako zápas s jakýmkoliv jiným soupeřem, není to pro mě nic extra. Určitě budou chtít vyhrát, stejně jako my. Čekám hodně bruslivý hokej, asi se bude hrát nahoru dolů. Doufám, že se šťastným koncem pro nás,“ říká Radek.

„Pokud budeme hrát to, co máme, měli bychom nastřílet víc branek, než dáváme normálně. Ale nemyslím si, že by to mělo skončit 7:6 nebo podobně. Nechci to brát jako povinnost, ale myslím si, že bychom měli vyhrát za tři body,“dodává.

Radek přidal informace o tom, koho si v kádru Benátek všimnout: „Určitě těch starších hráčů, jako je Kolmann nebo Špaček. Pak tam je spousta mladých kluků, kteří se perou o místo nahoře. Je to tam takové, že si nikdo nedovolí nic vypustit a všichni hrajou celý zápas na vlastní triko.“

Podle Radka by týmu měla psychicky pomoci i výhra nad Vsetínem z minulého kola. „Utnuli jsme sérii porážek, což je pro tým super. Blíží se play-off, vlastně pro nás už play-off začalo, protože je to o pár bodech. Měli bychom udělat nějakou bodovou sérii a trochu to ustálit a v klidu se připravit na play-off.“

Radek Veselý prožívá svou bodově nejlepší sezónu, čím to je? „Určitě je to tím, že mám dobré spoluhráče. Cítím i důvěru realizačního týmu, díky které jsem v hlavě v pohodě, mám sebevědomí a občas i štěstí,“ říká Radek.

Závěrem Radek přidává postřehy k samotnému prostředí v Benátkách nad Jizerou : „Specifikem stadionu v Benátkách je, že je tam celý rok zima, v zimě samozřejmě mnohem větší, takže tam na hokej nechodí moc lidí a je to takový komorní stánek.“

Zápas začíná na ledě Benátek nad Jizerou v sobotu 26.1. v 17:00. Připraven je z něj tradiční textový online přenos.