V sobotu nás čeká derby s Porubou. A taky "O kapku lepší hokej"

14.02.2020 | Petr Miklas

Chance liga pokračuje v sobotu 50. kolem, ve kterém uvidíme na ledě GASCONTROL Arény celek nedaleké Poruby. S tímto týmem se Havířov v této sezóně utkal už čtyřikrát, třikrát s vítězným koncem. Ale byla to vždy vyrovnaná utkání, AZ vždy vyhrál pouze o gól. Poruba vyhrála jen první vzájemné utkání. Povede se AZetu bodovat i tentokrát nebo si body odvezou hosté? Uvidíme v sobotu 15.1. od 17:00. AZ Havířov se v tomto utkání připojí k projektu „O kapku lepší hokej“. Kromě hokeje jsou pro fanoušky připraveny i soutěže s rádiem Čas a pro děti malování na obličej. V přestávkové soutěži pak proběhne soutěž o hokejový obývák – nejlepší výhled na hokej. A samozřejmě nebude chybět hokejová tombola 50 na 50.

HC RT TORAX Poruba – 8. místo, 66 bodů, 141:148

Poruba uzavírá osmičku týmů ze skupiny o pořadí v play-off, na sedmé Litoměřice ztrácí šest bodů. Hokejisté ostravského týmu prohráli poslední dva zápasy, když podlehli Slavii 3:6 a ze Vsetína si přivezli porážku 5:1. Předtím ale Ostravané dvakrát vyhráli na vlastním ledě, když porazili 3:2 Litoměřice a Chomutov 3:0.

Poslední utkání na ledě Vsetína ztratila Poruba už v úvodních minutách, když v 8. minutě prohrávala 3:0. Guman v 10. minutě sice snížil, ale to bylo ze strany Poruby vše. Naopak domácí přidali v dalších třetinách po jedné brance a dokráčeli k vítězství. František Výborný, nový trenér Poruby, se tedy nedočkal bodů ani na druhý pokus.

Sestava Poruby z posledního zápasu:

Kůdela (8. Foltán) – Husák, Slavík, Urbanec, Rudl, Dundáček, Krejčí, Pastor – Gřeš, Hudeček, Sikora – Maršoun, Jáchym, Guman – Káňa, Zdeněk, Kanko – Nejezchleb, Toman, Špaček.

AZ RESIDOMO Havířov 6. místo, 76 bodů, 127:126

AZ je na tom naopak, po sérii proher dokázal dvakrát za sebou plně bodovat. Nejprve na domácím ledě porazil Vsetín 4:1 a ve středu vyhrál v Litoměřicích 1:5. Na ledě Litoměřic rozhodla druhá třetina, kterou AZ vyhrál 4:0, když se trefili Erik Němec, Jan Maruna, Lukáš Bednář a Ondřej Procházka. Domácí skórovali jen v první třetině, úspěšným střelcem byl Matěj Beran. Konečnou podobu výsledku dal ve třetí třetině havířovský Martin Nepokoj.

Sestava Havířova z posledního zápasu

Stezka – Rašner, Mrowiec, Matai, Nepokoj, Chroboček, Dajčar, Kvasnička – Kotala, E. Němec, O. Procházka – L. Bednář, F. Seman (A), Bambula – Danielčák, Baláž, Vrána – Bernovský, Maruna, Fridrich.

Asistent trenéra Patrik Rimmel hodnotil utkání takto:První třetina vypadala slušně, ale neměli jsme tlak do soupeřovy brány a ani tu naši jsme dobře nebránili. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a druhá třetina už byla parádní. Ve třetí jsme si to pohlídali.“

Vzájemné zápasy

V loňské sezóně Poruba vyhrála tři ze čtyř vzájemných utkání, z toho jednou po samostatných nájezdech. Letos je tomu jinak, Poruba vyhrála pouze první zápas sezóny na svém ledě, když porazila AZ 4:2. V dalších třech případech se radoval Havířov, po výsledcích 3:2, 2:1 a 1:2. Jak je vidět, vždy se jednalo o těsné výsledky. Dá se očekávat, že ani zítra tomu nebude jinak. Po dlouhé době se do Havířova podívá trenér František Výborný, který trénoval hokejisty Havířova v extralize.