Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V sobotu proti Tychám o vítězství v turnaji

13.08.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Program turnaje O pohár ředitele hpermarketu GLOBUS dnes vyvrcholí posledními dvěma zápasy. Od 11h se utkají o 3. místo Vsetín a Oswiecim, ve 14:30 začne "finále" mezi neporaženými celky Havířova a Tych. Přijďte pdodpořit Azeťáky v souboji o vtězství.

Havířov je po dvou výhrách o skóre v čele tabulky

AZeťáci zatím turnajem prochází bez ztráty kytičky. Po čtvrteční vysoké výhře 7:2 nad Vsetínem, porazili v pátek Oswiecim 3:0 (reportáž ZDE) a jsou v čele průběžné turnajové tabulky. Výkony týmu možná nejsou úplně perfektní, ale jak už bylo několikrát napsáno turnaj slouží především k vyzkoušení všech hráčů tvořících momentálně širší kádr. Navíc i dvě dosažené výhry mají svou cenu, protože v dnešním hokeji už není nic zadarmo a zápasy nebývají vůbec přátelské.

Páteční výhru nad Unií Oswiecim hodnotil trenér Štefan Mikeš takto: "Soupeř vstoupil do zápasu aktivně a velmi odhodlaně a také dohrával osobní souboje. My jsme si z části vypracovali šance, které jsme dokázali i proměnit a zápas jsme nakonec vyhráli, což je v pořádku. Dnes jsme některé hráče nechali mimo hru, dokonce nehrála celá první pětka. To však dnes neřeším, jako tým jsme zahráli kompaktně. Byly tam chyby typické na úvod sezóny, to však není potřeba ani podceňovat, ani přeceňovat."

Pro zápas s druhým neporaženým týmem turnaje - GKS Tychy - se dá čekat opět určitý pohyb v sestavě. Jak bude vypadat její konkrétní podoba uvidíme zhruba 2 hodiny před utkáním a bude tradičně zveřejněna na klubovém webu a faceboooku. Očekávat se však dá návrat Marka Laca do brankoviště, stejně jako členů 1. pětky.

GKS Tychy potvrzuje svou kvalitu, také neztratil ani bod

Třetí tým polské extraklasy ve dvou turnajových kláních ukázal, že jeho zkušenými hokejisty naplněný tým si nevydobyl své renomé náhodou. Pod vedením českého kouče Jiřího Šejby předvádí dynamický a důrazný hokej, a pokud by v určitých fázích utkání nepolevoval, jeho výhry by byly jistě ještě výraznější. Kouč a bývalý československý reprezentant před soubojem s AZetem prozrazuje: "Tým Havířova neznám, viděl jsem jej hrát jen kousek závěru utkání s Oswiecimí, kdy si to v pohodě pohlídal. Vím, že má v kádru několik jmen se zkušenostmi z extraligy. My se ale budeme především soustředit na svou hru. K tomu si musíme pohlídat si zbytečné vylučování a držet kvalitní výkon po celý zápas."

Kdo se bude nakonec z vítězství v turnaji radovat, zda Havířov nebo Tychy, uvidíme kolem 16:30, protože utkání začíná přesně ve 14:30. Stejně tak se dozvíme, kdo obdrží ceny pro nejlepší hráče turnaje. Ale sobotní program K&K PNEU Aréně začíná již v 11:00 zápasem o 3. místo ve kterém se střetnou Vsetín a Oswietim. Pokud se nemůžete na zápasy dostavit osobně, můžete být přítomi alespoň prostřednictvím textových online přenosů.

Sobotní program:

11:00 VHK Vsetín - Unia Oswiecim