VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V úterý další příprava, soupeřem bude polský Krakov

20.08.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Přesně týden uplynul od zatím posledního přípravného utkání AZetu pře sezonou 2018/2019 na ledě Popradu a už dva týdny od zápasu v domácím prostředí. V úterý 21. srpna se však už fanoušci opět dočkají a mohou vidět AZeťáky na vlastní oči. Zápas s Cracovií Krakov začíná v 18:00.

Cracovia Krakow

Dvanáctinásobný polský mistr (naposledy 2016 a 2017) skončil v minulé sezoně na 4. příčce, když jej v semifinále vyřadil GKS Katowice a v boji o bronz podlehl Novému Targu. To bylo v klubu z druhého největšího polského města považováno za neúspěch, a proto vyhlásili před letošní sezonou jako cíl návrat zpět na vrchol.

Tomu odpovídá i skládání kádru. Český trenér Rudolf Roháček se po neúspěšné sezoně rozloučil např. s českým útočníkem Petrem Kalusem, francouzským reprezentantem Teddy da Costou či po 15 sezonách i s domácím veteránem Damienem Slabonem. Prodloužení smlouvy se naopak dočkali gólmani Kowalowka a Luba, obránce Dabkowski a útočníci Dziurdzia, Domogala a Drzewicki.

Novými „jistými“ tvářemi v kádru jsou čeští forvardi Michal Vachovec (loni K.Vary) a Štěpán Csamangó (Znojmo) a polský reprezentant Mateusz Bepierszcz z mistrovských Tych. Kromě toho je v Cracovii velká skupina hráčů na zkoušku. Patří sem např. domácí Patryk Wysocki (Gdaňsk) a Dawid Musiol (Janóv), Češi Adam Rufer (Osvětim) a Emil Švec (EV Moosburg), či Jevgenij Kameněv (Bytom) a řada dalších. Kdo z nich si vybojuje smlouvu rozhodnou právě přípravná utkání.

Ty prozatím sehráli „pruhovaní“ dvě. V premiéře vyhráli 2:1 v Osvětimi a ve druhém vystoupení podlehli minulý týden ve čtvrtek v Ružomberoku týmu HK Liptovský Mikuláš 2:3sn.

Sestava Krakova:

Kowalówka (Łuba) - Kruczek, Musioł, Rompkowski, Noworyta, Dąbkowski, Sordon - Drzewiecki, Domogała, Kapica – Bepierszcz, Vachovec, Csamangó - Szurowski, Dziurdzia, Sztwiertnnia (+ 5 hráčů na zkoušku).

Trenér Rudolf Roháček byl po utkání spokojen: „Utkání hodnotím velmi pozitivně, přineslo dobrý hokej z obou stran. Remíza 2:2 byla zasloužená, i když ke konci utkání jsme měli více šancí, ale nevyužili jsme je. Dobře se ukázali i noví hráči v naší sestavě.“

AZ Residomo Havířov

To Havířovští hokejisté už mají za sebou čtyři přípravná utkání, z nichž tři vyhráli.

AZ – Vítkovice 2:3p
AZ – Poprad 4:3sn
AZ – Nové Zámky 5:1
Poprad – AZ 1:3

Naposledy v Popradu předvedli velmi dobrý výkon a domácímu extraligistovi, s několika reprezentanty v sestavě, byli více než vyrovnaným soupeřem. Dá se říct, že kromě části druhé třetiny měli vývoj zápasu pod kontrolou a vyhráli zaslouženě.

HK Poprad - AZ Residomo Havířov 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 37. Svitana (Ťavoda) – 25. Hilšer (Pořízek), 43. Bednář (Maruna), 55. Veselý. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Dudek, Luža, Ševěček, Matai, Šendera, Chroboček, Korím, Mrowiec – Veselý, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Hilšer – Macuh, Cihlář, Bambula.

Manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel zápas hodnotil takto:V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli a díky tomu jsme dali gól. Pak jsme z té naši hry trochu ustoupili, začali jsme dělat věci, které vidět nechceme. Soupeř vyrovnal a začal nás přehrávat. O přestávce jsme si něco důrazně řekli a třetí třetina zase byla podle našich představ. Celý zápas jsme hodně bruslili, hráli jsme čistě a měli míň vyloučených než soupeř a z toho pramenil náš gól v přesilovce na 3:1. Vítězství nás těší, pro tento mladý tým to je důležité. Ale máme samozřejmě ještě hodně co zlepšovat a víme, že do začátku soutěže musíme ještě hodně pracovat.“

A před úterním utkáním dodává: „Do zápasu půjdeme s obdobnou sestavou jako v Popradu jen už bez Karola Koríma. Chceme opět vyhrát a prezentovat se naším stylem hry. Všichni hráči až na Jakuba Kotalu jsou v pořádku.“

Z hlediska kádru se od minulého týdne nic nezměnilo. Zkouška skončila hráčům Korímovi, Kafkovi, Chalupovi a Raškovi. Naopak smlouvy byly podepsány s Branislavem Rehušem a Radkem Veselým.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se v posledních letech střetly v přípravných utkáních dvakrát. V roce 2015 v Havířově podlehl AZ Cracovii 2:5, naopak v roce 2012 na turnaji v Porubě vyhráli havířovští 6:4.

Uvidíme, kdo se bude radovat v úterý večer. Zápas začíná v 18:00 a připraven je z něj tradiční textový online přenos.