VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ve čtvrtek AZet přivítá na svém ledě Duklu Trenčín

21.08.2019 | Jan Kudělka

AZ Havířov pokračuje v sérii přípravných zápasů dalším těžkým duelem. Ve čtvrtek 22. srpna přivítají naši hokejisté na svém ledě jednoho z nejúspěšnějších celků slovenské extraligy Duklu Trenčín. Zápas v havířovské GASCONTROL Aréně začíná v 18:00.

HK Dukla Trenčín

HK Dukla Trenčín je tradiční klub, který patří mezi nejlepší ve slovenské hokejové extralize. Klub je držitelem 4 mistrovských titulů (jednoho česko-slovenského a třech slovenských) a je zároveň historicky třetím nejúspěšnějším slovenským klubem.

V minulém ročníku slovenské nejvyšší soutěže se Dukle podařilo nasbírat 93 bodů v 63 zápasech a to jim zajistilo účast ve vyřazovacích soubojích. Jejich pouť play-off ukončila ve čtvrtfinále Nitra, která dokázala vyhrát tuto serii 4:2 a postoupila tak do semifinále.

Pro Duklu Trenčín bude zápas s Havířovem šestým utkáním v letošní přípravě. Doposud se utkala s Kometou Brno, Vsetínem, Olomoucí, K. Vary a s Bratislavou. Po prvních třech prohrách dva následující zápasy vyhrála.

Výsledky přípravných utkání HK Dukla Trenčín:

Kometa Brno - HK Dukla Trenčín 4:1

VHK ROBE Vsetín - HK Dukla Trenčín 4:3

HC Olomouc - HK Dukla Trenčín 6:3

HK Dukla Trenčín – HC Energie Karlovy Vary 9:3

HK Dukla Trenčín – HC Bratislava Capitals 5:4

Sestava HK Dukla Trenčín z utkání proti Karlovým Varům:

Valent (Tomek) – Luhový, Kajínek, Starosta, Rajnoha, Sládok, Bokroš, Dužek, Stacha – Alderson, Mikyska, Lapšanský, Batovič, Valach, Šišovský, Chromiak, Coughler, Sojčík, Jakubec, Švec

HC AZ Havířov

Havířovští hokejisté v letošní přípravě sehráli již pět přípravných zápasů s bilancí tří výher (proti Krakovu, ve Frýdku-Místku a proti Vsetínu) a dvou proher (s Frýdkem-Místkem a v Krakově).

Výsledky přípravných utkání HC AZ Havířov:

Havířov - Krakov 3:2

Havířov - Frýdek-Místek 0:3

Frýdek-Místek - Havířov 2:3

Krakov – Havířov 4:2

Havířov –Vsetín 5:1

Naposledy se utkali v úterý v havířovské GASCONTROL Aréně proti Vsetínu, a vyhráli po velmi dobrém výkonu zaslouženě 5:1.

Manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel přidal toto hodnocení:

„Byl to úplně jiný zápas z naší strany než v Krakově. Všichni na ledě plnili to, co měli. Samozřejmě tam byly nějaké chyby. Je to začátek sezony a taky led byl špatný. Ale kluci hráli dobře. Důležité bylo, že jsme dali první gól a ve druhé třetině neinkasovali ze šancí soupeře. To nás podržel brankář a kluci celkově zahráli velmi dobře.“

Sestava AZ Havířov v posledním utkání:

Stezka – Matai, Chroboček, Kachyňa, Mrowiec, Ševěček, Nepokoj, Zdeněk – Kotala, Seman, Pawliczek - Bednář, Veselý, Cihlář - Maruna, Fridrich, Žiak - Bochnak

Pohled asistenta hlavního trenéra Patrika Rimmela na čtvrteční zápas s Duklou Trenčín:

"Věříme, že navážeme na slušný výkon z minulého utkání. Nastoupíme opět dle zdravotního stavu hráčů. Na marodce jsou: Jiří Matoušek, David Chroboček, Lubomír Malina, Radek Pořízek a reprezentační povinnosti si plní Jan Bambula. Je to poslední domácí zápas před sezónou a chceme ho, ostatně jako každý jiný, vyhrát."

Vzájemné zápasy

Oba týmy se také potkaly v minulé letní přípravě. Zápas v Havířovské GASCONTROL Aréně ovládla Dukla 2:4 a toto utkání tudíž zaslouženě vyhrála.

Na zápas s Duklou Trenčín jste všichni srdečně zváni. Utkání začíná tradičně v 18:00 na ledě havířovské GASCONTROL Arény.