Ve středu hostíme čtvrté derby s Frýdkem-Místkem. Potvrdí AZ letošní dominanci?

15.01.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Chance liga spěchá pořád velmi rychlým tempem vpřed a tento týden vstoupila už do závěrečné čtvrtiny své základní části. AZ se po dvou venkovních zápasech představí tentokrát doma. Ve středu 16. 1. 2019 od 18:00 hostí v Gascontrol Aréně HC Frýdek-Místek, tedy soupeře, kterého letos už třikrát porazil.

HC Frýdek-Místek

Frýdecko-místečtí hokejisté zažívají ve své třetí prvoligové sezoně asi největší turbulence. Výsledkově začali soutěž velmi špatně a došlo nakonec i na výměnu trenérů. Dvojici Jiří Juřík-Marek Malík nahradila dvojice Vlastimil Wojnar-Jozef Daňo. V dalším průběhu se výsledky týmu zlepšily, ale i přesto jsou zatím Rysi na (pro play-off) nepostupové 10. příčce se ziskem 61 bodů. V posledním období se jim poměrně daří – šest výher z deseti zápasů. V roce 2019 si připsali 3 výhry a stejný počet porážek. Skvělý výsledek zaznamenali zejména v pondělí, když doma, díky čtyřem využitým přesilovkám, smetli Kladno 5:1.

HC Frýdek-Místek – Rytíři Kladno 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Klimša (Martynek, Bartko), 25. Christov (J. Kalus, Motloch), 36. Christov (Kofroň), 39. Bartko (Novotný, Adámek), 50. Christov (Motloch, Kofroň) – 30. Svedlund. Vyloučení: 9:11, navíc Mikulík (FRM) 10 min., Vampola (KLA) 10 min., Machač 5 min.+OK. Využití: 4:0. Diváci: 1646.

Trenér Vlastimil Wojnar byl po utkání pochopitelně spokojený: Musím kluky pochválit, protože to byl kromě prvních pěti minut velmi dobrý výkon, asi nejlepší doma, výhra s Kladnem se samozřejmě počítá. Doufám, že na to navážeme v Havířově. Dneska jsme od prvního do posledního hráče hráli výborně. Blokovali jsme střely, odehráli jsme skvěle oslabení a dali jsme čtyři góly z pěti přesilovek. Kéž by nám to vydrželo a pokračovalo co nejdéle.“

Sestava HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Mikulík (C), Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.

Lídrem, jinak vyrovnaného bodování týmu, je zkušený Rostislav Martynek (13+20), nejlepším střelcem pak další ostřílený borec Štěpán Novotný (19+6). V obraně se bodově daří Janu Bartkovi (4+21), ovšem -7, ale také Patriku Husákovi (3+14), který je ale +/- bodech na +3. Branku hájí střídavě Lukáš Daneček (19 zápasů, 2,85 br./zápas, 90,16% úspěšnost) a Nick Malík (19 zápasů, 3,51 br./zápas, 89,15% úspěšnost).

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté vstoupili do roku 2019 skvěle a po čtyřech výhrách v řadě se vyšvihli na 5. příčku tabulky. Na té zůstali se 69 získanými body i po dvou porážkách na hřištích soupeřů. V sobotu prohráli v Třebíči 2:4 a v pondělí v Litoměřicích 1:5. Přestože měli velkou střeleckou převahu a dvě třetiny předváděli dobrý výkon, nakonec se museli před svým soupeřem sklonit.

HC Stadion Litoměřice - AZ Residomo Havířov 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 17. Korkiakoski (Kantner, Helt), 28. J. Dvořák (Šik), 42. Šik (M. Kadlec, Strejček), 49. J. Kloz (M. Kadlec, Jícha), 55. J. Kloz (M. Kadlec, Korkiakoski) – 22. Kotala. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 854. Střely na branku: 20:32. Zblokované střely: 24:6. Vhazování: 32:42.

Trenér AZetu Jiří Režnar tak byl po utkání pochopitelně kritický, zejména k výkonu ve třetí třetině„Myslím, že dvě třetiny jsme předváděli dobrý hokej, ale do třetí jsme vstoupili jak lajdáci. Za stavu 2:1 pro soupeře jsme se mohli v přesilovce dostat zpátky do hry a vyrovnat, ale místo toho jsme dostali gól na 3:1. Soupeř nás potom po právu potrestal a zaslouženě vyhrál.“

Před utkáním s Frýdkem-Místkem hlásí manažer Patrik Rimmel: „Po dvou venkovních prohrách je potřeba znovu bodové zabrat a utkaní zvládnout. Bude to s dobře hrajícím Frýdkem určitě dobré utkání a my věříme, že s úspěšným koncem pro náš tým.“

Jestli se to havířovským hokejistům podaří, a pokoří svého soupeře i počtvrté v sezoně, uvidíme. Zápas s HC Frýdek-Místek hostí Gascontrol Aréna ve středu 16. 1. 2019 od 18:00.