Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu se AZ představí na ledě lídra soutěže

05.12.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - 29. kolo WSM ligy staví před havířovské hráče nelehký úkol. Jednak je čeká dlouhá cesta na úplný jih Čech a navíc se jim v souboji o další body do tabulky postaví soupeř z nejtěžších. Čerstvý lídr tabulky ČEZ Motor České Budějovice. Zápas v Budvar Aréně začíná ve středu 6. 12. v 17:30.

ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeši šli do sezony s těmi největšími ambicemi – hrát atraktivní hokej a postoupit do baráže o extraligu. Ne že by jim postavení v tabulce po první čtvrtině soutěže tyto cíle nějak neumožňovalo, ale přesto u vedení klubu nepanovala spokojenost s předváděnou hrou, a tak se po 15. kole musel poroučet trenér Antonín Stavjaňa. Vystřídala jej jiná trenérská osobnost – Marián Jelínek.

Pod jeho vedením si Jihočeši připsali 9 výher a 4 porážky a ze třetího místa se posunuli do samotného čela tabulky. Sice jen o bod před Vary a dva před Kladno, ale je to díky tomu, že oba spolufavority soutěže nedávno porazili a dokázali, že momentálně mají v soutěži asi nejlepší formu.

Svou pozici hokejisté Motoru potvrzují i v řeči čísel. Mají nejlepší obranu i hru v oslabení, třetí nejlepší útok a snad jen přesilovky jsou statisticky pouze průměrné. Především jsou ale posledních kolech téměř neporazitelní. Naposledy se to podařilo 25. října doma Přerovu, což je ale jediná porážka Motoru v posledních šesti zápasech. V sobotu doma porazili 4:2 Slavii, když o své výhře rozhodli už v první polovině utkání. Paradoxně i díky přesilovkám.

Č. Budějovice – Slavia Praha 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Kutlák (M. Bárta, Vampola), 5. Rob (Nedorost, Vampola), 30. Dostálek (Čermák, Vampola), 36. Pajič (Nedorost, M. Bárta) – 38. Šafránek (Jankovský, Krejčík), 59. Šagát (Pohl, Doležal). Vyloučení: 10:8, navíc Krliš (SLA) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 6421. Střely na branku: 37:17.

Sestava ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Kachyňa, Pavlin, Pýcha, Fillman, Vráblík – M. Bárta, Pajič, Nedorost – Dostálek, Vampola, Čermák – Vlček, Rob, Jonák – Doktor, Galamboš, Heřman

Asistent trenéra Motoru Luboš Rob utkání hodnotil takto: „Čekali jsme těžký zápas, protože posledních pět zápasů Slavia vyhrála a je ve formě. Byl to navíc přímý souboj o čelní pozice tabulky. Přesilovky byly velice důležité pro vývoj celého utkání a nám se povedlo proměnit hned první dvě. Pomohlo to sebevědomí hráčů, jelikož se nám v nich dříve nedařilo. Hosté své šance i díky Kváčovi nezužitkovali. Čtyřgólové vedení už bylo pro soupeře těžké zvrátit.“

Útočným lídrem týmu a nejlepším střelcem je Václav Nedorost (11+15), následovaný Miroslavem Čermákem (5+15). V obraně nejvíce bodují Zdeněk Kutlák (6+7) a Mitchell Fillman (1+11), vzornou defenzivu reprezentuje Roman Vráblík (+11 v +/- bodování). Brankoviště hlídá nejčastěji Petr Kváča (20 z; 1,63 br./z.; 92,78% úspěšnost), jemuž kvalitní výkony aktuálně vynesly i zkoušku v extraligové Spartě!

AZ Residomo Havířov

AZ jede na jih Čech ke svému čtvrtému venkovnímu utkání v řadě. Po prohrách minulý týden v Litoměřicích a na Slavii, potěšil v sobotu své fanoušky výhrou v Benátkách. Sice po první dvacetiminutovce prohrával, ale v té druhé díky dvěma přesilovkovým gólům otočil skóre a těsné vedení už udržel až konce.

HC Benátky nad Jizerou - AZ Residomo Havířov 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Bittner (Chrtek, Mirochnikov) – 23. Matai (Kanko, Hudeček), 27. M. Kalus (Staněk, Sikora). Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 36:27 (14:5, 13:15, 9:7). Zblokované střely: 6:5. Vhazování: 34:41.

Trenér Martin Janeček byl za výhru rád, ale viděl i nedostatky: „Třikrát za sebou jsme prohráli, tudíž jsme potřebovali bodovat. Věděli jsme, že Benátky, nechci říci, že omladily, ale zase trochu okleštily kádr. Zřejmě mají nějaké své interní problémy. I tak to bylo z naší strany strašně nervózní. Prohrávali jsme po šťastné střele. Utkání jsme si komplikovali zbytečnými fauly. Když jsme mohli zaútočit, vytvořili jsme přihrávku, která nesměřovala dopředu a i proto bylo utkání nervózní až do konce. Po zápase jsme si odplivli a jsme rádi, že odvážíme tři body, které byly těžké. Pro soupeřovy mladé hráče mám jen slova uznání.“

Sestava AZ Residomo Havířov: Bláha – Krisl, Dudek, Puzič, Staněk, Drtil, R. Havel – Kanko, Matai, Fronk – Sikora, Rác, Gřeš – Tomi, Hudeček, M. Kalus – Kotala, Pořízek, Cihlář.

AZetu patří v tabulce stále 10. příčka s náskokem jednoho bodu na Vsetín a ztrátou tří bodů na Litoměřice. Od začátku týdne se tým už poctivě připravuje na svého nejbližšího soupeře. K dispozici jsou všichni hráči s výjimkou zraněného obránce Davida Chrobočka. Připomenout určitě musíme, že AZ už letos Motor na svém ledě dvakrát porazil. Ve třetím kole 3:2 a v šestnáctém dokonce 4:1.

Před soubojem na ledě lídra tabulky to trenér Janeček vidí jasně: „Soupeř se vyšplhal do čela soutěže, doma ještě neprohrál a nás tak čeká velká výzva. Potřebujeme body, no a s výzvou byt první, kdo porazí momentálně nejlepší tým soutěže, se do Budějovic pojede týmu určitě odhodlaně. Samozřejmě šanci máme, pokud se bude snoubit plnění taktiky s absolutním soustředěním na každé střídání na ledě.“

INFOGRAFIKA

Středeční souboj na ledě Budvar Arény začíná v 17:30 a připraven je z něj tradiční textový on-line přenos.